@Aba (24.04.2013 17:43): Promiň, ale nedá mi to a musím oponovat tvému tvrzení, že hráči onlinovek mají požitek jen z vyhrávání a nikoliv hraní. Tímhle tématem se dost podrobně zabývá Bartle. Podle něj se hráči dělí na 4 skupiny a pouze tzv. killeři hrají proto, aby mohli porážet ostatní.

Mimochodem je zajímavé, že s většinou vaší kritiky Skyrimu souhlasím a samotného mě tam některé chyb hodně štvaly, přesto jsem to vydržel hrát kolem 70-ti hodin :)
@FildasCZ (24.04.2013 10:25): Tohle je přesně to co mi přijde na dnešní dobu prostě trapas, každej tuní jen grafiku ale herní koncepty nebo ai stojí v 90 % případech za hovno, já víceméně hlavně oceňuji AI a pak zbytek.

Jsem zvědavej na ten Skyrim online už teď je mi jasný že to bude pro buzíčky bez možnosti full lootu. A jsem vážně zvědav jak budou redukovat zloděje po každém zakňourání do supportu :DDD okradeného :D

Obecně totiž o onlinovkách platí jedno i vlastně o hráčích, hráči nemají požitek ze hry ale z vyhrávání což je dost smutné(ne všichni). Když je hra dobrá stačí mi bohatě to první.
@Aba (24.04.2013 10:16): Přesně tak :D prijdu do baracku a typek na me cumi a rikam hele vemu si tyhle sperky a tuhle zbran.Ale nic si nevidel ! A odchazim a jen se zamnou otaci a kolikrat se stane, ze semnou pak nechce navazat kontakt.A nebo pri konverzaci ti rekne, ze si mu to ukradnul a ze zavola straze myslim v oblivionu to bylo.
Jako myslim si, ze uz je doba, kdy by na tom opravdu mohli zapracovat..
Treba jses zlodej, ale zabijak nekdo te pristihne ty je pak zabijis a mestem by se sirily drby hele slysel si to ? Nekdo zabil starou krupeckou a vcera mel podrizlí hrdlo starej mrzomor.. Apd
Jses novej ve meste vsechny zabijes vykrades zustanou jen straze :D. to je tak ironicky smutny..

Jo ja mam ve skyrimu MAga a ted bacha maga, co ma plamenomet a pouziva ohnive koule a nahodou jsem nasel trpaslici luk a je ze me mag s loveckejma schopostmi a aby toho nebylo malo jsem opancirovanej nejakou super zbrojí.A v kapse nosím jeste kladivo :D
Jinak vetsina kouzel, je fakt nepouztelnych a nebo strasne slabych.. Hraju na nejtezsi obtiznost a kouzla krom te koule a toho plamenometu nepouzivam.

Nejvíc bylo epicky, jak jsem zabijel draka snad 15 minut to bylo hned na zacatku kousek od toho mesta a tedka ? :D Tedka drak je behem chvilky mrtvy.. Treba takovy Medved to je vízva!

proste se nepouci.. V oblivionu ta obtiznost byla az tezce nesmyslna :/ treba ebenovy luk ze sipy a 15 ran do kraba 10 ran do krysy srnka podobne.. A kdyz jsem potkal enemaku tak jsem nemel sanci..
@FildasCZ (24.04.2013 00:10): Mno to mi spíš přijde jako bug inteligence vývojářů tedy spíše chyba bojové simulace. Ale souhlas tohle je dementní. Mně osobně zatím nejlepší AI přišla v Sins of solar Empire. Kde fakt "taktizovala" nepřátelé cooperovali při útocích a dokázala dobře načasovat útok do planetárních systémů bez vojenské přítomnosti nebo přesunu(Nic tě nedokázalo nasrat víc že jsi odskočil s armádou a v tu chvíli tam skočil nepřítel :D, který celou dobu na tohle čekal u hranič) Dále pak AI dokázala reagovat na složení tvé armády a nasazovat podle toho své jednotky.
Když jsi si dal volnou hru a zanedbal diplomacii, tak jsi se předem odsoudil k záhubě.
Ale zas AI strategií a RPG je celkem nesrovatelné.

Největším (a nejen)Elderu je prostě určitá lacinost a univerzálnost charakterů a z toho pak i AI. Týpek tě nechá pobíhat po svém domě / krámu, lést za záda (gothicu tě hned vykopne nebo sundá) a zloděj krade přímo za zády majitele, nebo dokonce přímo před ním, v hidu jde chodit s pochodní a další dementnosti.

Já is myslím že kdyby trochu na té AI zapracovali tak to té hře jen prospěje a stejně tak kdyby konečně byli pevná povolání a ne mág čorkař běhající s mečem v pazouře.
@Aba (23.04.2013 14:06):Sorry za spam, ale musím. Rekni mi ve ktere hre se poucili s AI ?I treba novej Rome total war stejna chyba, demence vojaku, ucnnost zbrani a dalsi..Napr:ukazovali, ze rimane budou moct pouzit stity obranou formaci zelva :D jenze, barbari do nich strileli sipama to nemelo zadny vliv (Protoze prece ty sipy meli gumovy ) a stity nemeli nasazeny, pak je nahodili a sipy se odrazely, coz bylo hezky, ale stejnak neni treba formace zelva, kdyz ti sip stejne nic neudela.. A to jsem v koutku onanoval a doufal, ze konecne bude AI schopné NE!

Já osobně si myslím že by bylo celkem fajn kdyby si Bethesda vzala trochu více inspirace o Piraňů a zakomponovali do svý série trochu toho konceptu z Gothic, myslím AI. Protože jak hraju ten Dagerfall sleduju furt ty samé chyby :D
@Crash (14.03.2013 13:04): Snad to bude komplet a další DLC už nevyjdou. Od módy vydávání DLC nemá smysl kupovat nic jiného než GOTY edice 2 roky po vydání původní hry. Pokud to ovšem vydavatel nezmrší jako EA Mass Effect Trilogy.
Zdravím.
Přemýšlím o koupi Skyrim přes steam. Jen na steamu není psáno jako jazyk čeština. Nevíte nekdo jak to je? Půjde mi to česky nebo jen anglicky? Případně pujde tam ta čeština dokopírovat aniž by se tomu steam nejako bránil? Prosím poradte. Díky moc
@Pajas (05.02.2013 19:08): Dawnguard prida do Skyrimu jednu velkou radu questu (s jednou vyhybkou zhruba ve tretine - proti upirum nebo za ne), Dva hrady, jedno udoli a jednu daedrickou rovinu. Muzes se stat upirem-lordem nebo proti nim bojovat s pomoci kuse (ktera je podle meho nazoru lepsi nez luky). Navic to prida strom perku pro vlkodlaka.
Je to datac zhruba v kvalite Knights of the Nine z Oblivionu. Podle me stoji za to, i kdyz to neni nejak extra dlouhy - nejlepsi je to hrat v prubehu hlavni hry.
Pokud se mi líbil Skyrim, je šance, že budu nadšený i z Dawnguardu? Je to hodně podobné?
nevíte někdo jestli to DLC Dragonborn co má vijít 5.2. - bude v češtině ? nebo jestli bude alespoň kompatibilní s českou verzí - případně jestli se plánuje vydání české verze podobně jako Dawnguard.
Aaaaaaaaaaaaaa, Skyrim je už dostupny na steame (aj dlc ako pišete), No konečne kua!
Tohle vypadá tak na rok čekaní na nějakou GOTY edici. A navíc dobré módy budou lépe udělané.
@Garret (30.01.2013 23:42): Vtipne je, ze u nas predavany Dawnguard stoji 16€ a tolko zrejme bude stat aj Dragonborn az sa ho uracia vydat :) Ale uz som si zvykol, ze na steame je vsetko drahsie ako v krabici. Akcia na Risen 2 za 11€, ja som ho kupil v krabici za 7€. A tak by sa dalo pokracovat dalej. Normalne by som pockal, ale akosi by som si rad zahral nieco nove v Skyrime (a dobre mody dosli :) ).
Dragonborn (a aj ostatne) dnes isli objednat zo Steamu. Tak som im (nehorazne) prachy za toho Dragonborna dal. Dufam, ze to nemali len nejaku chybu v matrixe, inak ich zabijem :)
Už je známé datum vydání DLC Dragonborn. Vyjde 5. února.
@Hokarul (17.01.2013 01:32): Ty kameny mi pokaždé otevřely všechny dveře, problém byl jen to proběhnutí a ten nepochopitelný zásek u prvních dveří. Ale už se mi to včera povedlo, takže jedu dál. Je to super hra, jsem nadšený!!!
@Pajas (16.01.2013 20:00):
Pokud si pamatuji, kamenů je více, a každý otevírá nějaké dveře, kterých je v tom tunelu asi 5. Musíš ty kameny aktivovat tak, aby se ti otevřely ty nejvzdálenější dveře jako poslední.
Ale to proběhnutí je už o štěstí, pokus se to prostě proběhnout co nejrychleji. Já vím, rada na nic, sám sem s tím s minulou postavou zápasil a zápasit zase budu.
Pokud by jsi to přeci jen nemohl zvládnout, a nechceš rozmlátit klávesnici nervy, existuje malý trik zmáčkneš ; (pod escapem) a napíšeš .tcl a potvrdíš enterem. A můžež procházet skrz zdi. Zrušení->opětovné zadání.
Prosím o radu - jak mám udělat úkol "Roh Jurgena, vládce větru"? Mám proběhnout třemi mřížemi, které se otevřou, když si stoupnu k magickým balvanům, které otevírají mříže. I když zvolím bleskový úprk a mříže jsou otevřené, pokaždé se u první mříže zaseknu, jakoby tam byla nějaká bariéra a nemůžu proto dál.
a co třeba, že je to stále ten samý engine, na němž byl vystavěn už Oblivion a Fallout 3? alkorát byl vylepšen...třeba tohle mě jebe daleko víc...protože i přes úpravy enginu stále dochází k chumelení a pršení zkrz střechy......nechutný....zvlášť po těch letech...
Po letech, kdy se autoři živí tvorbou videoher bych čekal... Nevím, co třeba technologii, která ve skutečnosti funguje, jak má? Otočné dveře, co se stále otáčejí, byť pomalu, i poté, co mají být zastaveny - to považuju za trapas.
@ViRus (17.12.2012 13:23): Ale teď mě dodatečně napadla jedna věc. To co GMG prodává je Steam verze, a pokud se nepletu tak Steam v našem regionu Skyrim nenabízí, i (když česká krabicovka se na Steamu aktivuje). Zkoušel to z toho GMG někdo? Nejsou s tím problémy?
@mazar1234 (17.12.2012 14:15): Jo a kdyby to bylo jenom 1:1. Před časem jsem měl ve Firefoxu doinstalovanou takovou fíčůrku, která na webu Steamu zobrazovala všechny regionální ceny. A to se pak v různých slevách člověk nestačil divit: ta samá hra co v EU stála v akci 7€ v US 4$ a pdobné další zhůvěřilosti!!! V rámci duševního zdraví a nějaké aktualizace jsem to nakonec odinstaloval...
@Crash (17.12.2012 14:08): Ja uz to beriem tak nejako automaticky to ich debilne 1$=1€, cez GMG som nikdy nekupoval tak neviem, ale tesi ma ze to nemaju ako narodny standard tieto ich menove "prevody".

Holt Bethesda moc nezlavuje prve roky, to je u nich vzdy tak takze ako ma to neprekvapuje ze je to tak ako to je so Skyrimom.

ad. Steam - by som chcel vidiet ako rychlo by zrazu zaviedli menove kurzy keby Euro kleslo na 0,8 dolara alebo tak... to by bolo zrazu nove Euro GUI na steame len taky fukot. :-)
@mazar1234 (17.12.2012 13:59): Počkej co to tu předvádíš za "Steamovskou" matematiku? GMG skutečně prodává v dolarech, takže žádný Euro do toho netahej a už vůbec ne kurz 1$ = 1€. Takže skutečně je to cena za nějakých 460 - 480 Kč, podle kurzu. pokud bych to platil přes paypal tak spíš těch 480Kč. Ale Skyrim si cenu drží pod 500 jsem ho zatím neviděl, takže cena je to určitě zajímavá, i když za 10$ by byla zajímavější . :-)
Je možné někde na netu najít vyexportované knihy ze Skyrimu v češtině?