@Gordon (08.06.2020 06:32): já teď právě cestuju s jednou bojovnicí a nejdřív mě to štvalo, ale pa nějak jsem si na ni zvykla, mě to uklidňuje či co :-D Psychologický efekt, že na to nejsi sám, nebo co :-D Vtipné. A sem tam se na konkrétní quest připojí další a někdy mě překvapí, že fakt pomůžou, když se na mě vrhne přesila nebo odlákají pozornost. Ale je fakt, že se občas pletou pod nohy. Nevím, jak by to vypadalo, kdyby se mnou cestovala celá družina.
@petaSk (07.06.2020 22:39): Družinu doporučuji nijak nerozšiřovat, společníky většinou nepříjemně zdržují, pletou se pod rány a navíc ti vlastně kradou Expy. :) Ale je to tvoje hraní a nechci ti říkat, jak to máš hrát, to je na tobě.
@Charllize (07.06.2020 17:15): Mám edici v rámci které jsou DLC Dawnguard, Hearthfire a Dragonborn. Momentálně jsem v Soltsheimu, kde jsem splnila už dvě kapitoly. Teď ale bojuju s druhou Číhavicí, což je ta potvora, co se objeví po vrácení vlastní vůle lidem , a uvažuju, že se na tuhle kapitolu momentalně vykašlu a vrátím se, až budu mít větší tlupu, protože to je masakr.
Docela upozaďuju kouzla a svitky, příjde mi, že fungují jak kdy a z poloviny se kouzlo nevyvolá.
Ale jo, už mě Skyrim chytil, jak má :-) uvidím, jak dlouho budu takhle pokračovat :-)
@Charllize (07.06.2020 18:24): Jakožto poučený nováček si dám u příští hry pozor a předem si raději nastuduji hrozící bugy, jelikož s mým "štěstím" je nutná příprava. Zrovna ve Skyrimu jsem se s bugy musel potýkat víc než dost :)
Já měl zrovna docela smůlu s jedním DLC, o kterém jsem tenkrát ani nevěděl, že je to DLC. Objevil jsem tu lokaci dřív, než mě tam poslal úkol, a vznikl tak bug, který mi bránil dostat se dovnitř normálním způsobem. Za to jsem měl chuť střílet :)
Holt jsem si to vyžral za ten můj způsob nejdřív všechno prozkoumat.
@petaSk (07.06.2020 16:50): Jeste tam pozdeji jsou dva takove predely ktere muzou byt matouci. A to kdyz do hry vstoupi DLC, pokud je mas. Tady bohuzel diky slouceni profilu neni poznat jakou verzi hrajes. Ale tam taky neni kam spechat, ty pocatecni ukoly DLC se ti ulozi do deniku a muzes je nacnout kdykoliv. Dve ty DLC te totiz zavedou na jinou mapu a i kdyz bys tam nahodou sla tak neni problem se vratit zase na tu puvodni mapu Skyrimu.
Díky. Já jsem fakt trubka, hrála jsem to blbě. Jak jsem měla označených více questů, tak byl kompas zasekaný značkama, takže jsem ho ignorovola. MI nedošlo to spojení s označováním a kompasem. Pak jsem bloudila, vybíjela místa bez cíle a smyslu. Teď mám označený jeden quest a jdu si za ním. Já jsem spíše člověk zaměřený na cíl, takže asi budu plnit, ale když mi pod břinkne příležitost zkusit nějakou novou věc, tak to udělám, než že bych ve hře zůstávala kvůli zkoumání. Simulátory mám ráda, ale když je hra hlavně simulátor. Rozhodně nebudu ale ve Skyrim příležitosti k objevování ignorovat.
Pořád nevím, jestli Skyrim bude pro mě top, ale mám v plánu ho dohrát, a myslím, že to bude i bez nucení :-)
Existuje ale nějaký konec hry? Jako tramtadadá, gratuluji ke splnění hlavního questu? Nebo v podstatě hraju nekonečně?
@Charllize (06.06.2020 14:37): Skyrim jsem dohrál dvakrát, poprvé stylem, který tu navrhuješ ty, podruhé právě stylem, který doporučuje Alien a bavilo mě to mnohem vic. Ono když si tu příběhovou linii na týden přerušíš děláním vedlejšáků, tak je to jak, kdybys na film koukal vždy jen čtvrthodinu a pak šel dělat něco jiného. Přitom jak ten hlavní příběh, tak ty záležitosti kolem Temného brtarstva, Družiníků a nebo té magické uhiverzity jsou celkem fajn, pokud člověk neztratí nit. Ale jinak souhlas s Tulem, hrát to člověk může jak chce, třeba se i na příběhy vykašlat a jen objevovat svět.
Skyrim je super v tom, že hráč má voľné ruky, aké chce mať tempo: či už reálne vyslovene questiť, alebo objavovať a vymlátiť dungeony alebo si zbierať bylinky a zariaďovať barák alebo kombinácia spomínaného v rôznom pomere. Pointa je v tom, nájsť si tempo, ktoré človeku vyhovuje a ak chce intenzívnu príbehovú hru, tak nech si zapne niečo iné.
@petaSk (06.06.2020 12:55): No já to hrál před víc než rokem dva nebo tři měsíce a matně se od té doby snažím donutit se ke hře vrátit, takže tě velmi dobře chápu, pořád mi to hnije na disku... řekl bych že nejzásadnější radou je vybrat si jednu linii questů a jen na tu se soustředit, a ideálně nějakou z těch zábavnějších, jako jsou ty pro guildy, pak je větší pravděpodobnost že tě to bude bavit (dobré ohlasy jsem slyšel na ty pro zlodějskou guildu, ale zrovna ty jsem jako primárně mág ani nezačal).

A nepřeháněj to s chozením do dungeonů, tuplem ne těch které náhodou potkáš někde cestou - jsou všechny jeden jako druhý a to je repetivní nuda.
@petaSk (06.06.2020 12:55): nenech se odradit. Idealne jak jsem psal nize, zkus to rozjet od zacatku, znovu. Predpokladam ze nejsi nijak daleko tak by to nemelo vadit. Nikam nespechej, hra i kdyz to vypada ze je neco strasne urgentni tak to je pribehoveho razu ale herne te to nikam nehoni a muzes to udelat prakticky kdykoliv. Kdyz budes na zacatku v Riwerwoodu (Vorařov) nekolik hodin a delat veci kolem nej nic se nestane. Muzes si tam najit praci za kterou ti zaplati a v okoli je par slabych nepratel takze tam nic zleho nehrozi. A treba v noci muzes zkusit nekomu vykrast dum. Ale radsi si to predtim uloz :)
Díky za rady. Hodně věcí je asi mojí neznalostí hry. Třeba označení toho questu versus ukazatele na kompasu. To mi vůbec nedošlo. To zapnutí titulků ještě pohledám. Na první dobrou jsem to nenašla.
Ještě tomu dám šanci :-) jinak to bude aspoň zjištění, že fantasy s rozlehlou mapou nebude pro mě. Je pravda, že Subnautica tak otevřený svět neměla a je to spíše sci-fi a staví na jiných principech.
Když tak zkusím ten Fallout :-) Jsem teď ale omezená grafikou. Na nový herní počítač se šetří. Teď jedu na výkonnějším notebooku :-)
Syndrom Seyda Neen :)

Jinak u TES pomaha vicero rozehrani, clovek tak ziska pocit ze to vic zna a prestane se v tom tak ztracet. Taky muze pomoct udelat si v nejakem meste zakladnu a brat ho jako vychozi bod pro dalsi cinnost. Vetsina mest umoznuje koupi obydli, takze to pak je snazsi tvarit se ze tam clovek patri. V options zapnout titulky, filtrovat ukoly v deniku aby ukazatel ukazoval jen jeden ukol a obcas si cist knizky, to taky dost pomuze zapadnout do toho sveta. Nenechat se zlakat ukoly ktere jsou buhvi kde a snazit se delat ze zacatku vsechno co je pobliz. A po case zacit postupne vyrazet dal a dal. Vetsina dungeonu ma nejaky svuj pribeh, ktery je casto skryty textove v nejakych knihach ci listinach ktere se tam nekde povaluji. ve hre se da jit skoro kamkoliv a kdykoliv, ale hrac musi zvladnout si to nejak usporadat, podobne jako v realnem zivote taky muze kamkoliv a kdykoliv ale vetsina lidi to nedela. Aspon v zacatcich hry je docela fajn to dodrzovat, a co nejvic se seznamit z mensi oblasti hry. Samozrejme idealni je kombo Riverwood + Whiterun.
@petaSk (06.06.2020 09:38): Doporučuji přidat se k nějakému spolku, podle toho, jakou postavu hraješ. To dá životu aspoň nějaký řád a ty questy jsou celkem zajímavé... Samotné toulky moc zábavné opravdu nejsou.
@petaSk (06.06.2020 09:38): S tímhle ti nikdo neporadí. Tvoje hraní, tvoje věc, tvoje odpovědnost.

Pokud chceš silnější příběhovou linii, tak zkus Fallout: New Vegas, Witcher 3, Mass Effect trilogii aj. TES svět je opravdu dosti o práci hráčovi fantazie, která se nějak v nemálo možnostech rozvíjí. Osobně si také nemyslím, že jsou TES hry až takové terno. Ale zábavnost jim neupírám. U Morrowindu jsem se většinou bavil. Ale málokdy se bavil skvěle. Pro mě je to fakt na úrovni (když to v tomhle analogií zjednoduším) Solitaire.
Já si nemůžu pomoc, ale mě Skyrim nebaví. Strašně mě to mrzí. Stačí mi hrát hodinu a mám dost. U Subnauticy jsem se nemohla odlepit, ale Skyrim hraju bez velké chuti. Možná je to i kvůli anj. Je tam sice česká lokalizace, ale jen texty, názvy předmětu, moje odpovědi postavám. Postavy mluví anglicky a nejsou titulky. Tak jsem to přepla celé do ANJ, i kvůli ukazatelům cest, kde jsou taky původní názvy. Pak mě štve bloudění. Mám sice quest, ale vůbec netuším kam jít, a ta hra je tak rozlehlá, že jsem za chvíli úplně jinde. Všechno mi přijde tak nějak repetitivní. Kobka, jeskyně, podzemí, někoho zkosím, posbírám předměty a jdu dál.
Mám odehraných pár hodin. Zlomí se to? Měl někdo podobné pocity?
Fakt jsem se na hru hodně těšila, slyšela jsem samá superlativa, ale možná jsem měla přehnaná očekávání.
Snad bude možnost domlátit Aldmeri Dominion. A nebude se to zase jen odehrávat stovky let po Skyrimu, aby se tomuhle vyhnuli.
@Johny59 (05.04.2020 20:25): mám dojem, že se musíš z tý lykantropie vyléčit, ale já to nedohrál, jen jsem to někde četl. Na takovýhle otázky je nejlepší nejdřív mrknout na wiki k dané hře. Ale tady ti taky určitě někdo poradí ;)
[neexistující příspěvek]: A zkoušel si spát ve vlastní posteli? Pokud vím, tak spát můžeš s tím že jako vlkodlak nedostaneš perk.

Taky je tu možnost že nemáš kompletní nějaký quest s Družiníkama.

A stačí to napsat jednou, svůj post můžeš editovat.
Zdravím potřebuji poradit. Chci se vyspat v jakekoliv posteli , ale pise se mi, že tva vlkodlaci krev ti nedovoluje se vyspat... Nevíte někdo co s tím ? Prosím..
video, jak jsem vyřešil: jízdu na koni ve VR

- zjistil jsem, že jakmile se mi tam vyskytne jakákoli anomálie v zobrazení - tak je třeba hru uložit a pak zase načíst - po načtení zkusit chvilku kroutit hlavou do všech stran - aby se ta kamera pokusila chytnout a začalo se to zobrazovat správně tak jak má.
Kamarád říkal, že to hraje a prý i normálně třeba ovladači natahuje luk a mečem máchá jak mácha ovladačem. Asi k tomu je potřeba nějaký mod?
@StriderCZ (14.03.2020 07:30): To bude ještě na hodně dlouhou - hru si zase užívám - nikam nepospíchám, vše se snažím detailně prozkoumat, pročítám si tam ty knihy - dal jsem si to zase úplně znovu od začátku - jsem momentálně v okolí té první vesnice - jsem na cestě do toho prvního dungeonu.

- po načtení uložené hry - mám téměř vždy rozhozenou kameru/pohled - je třeba se otočit čelem ke kameře a podívat se dolů, někdy se mi stane že mi nejde zarovnat ten pohled kamery pomocí tlačítka options - pomůže opětovné načtení hry

- také tam dost často pozoruju takové houpání/plavání/zhoupnutí/kolísání/zobrazení v nesprávné výšce/či cuknutí těch okolních předmětů při otáčí se/rozhlížení se - někdy je to horší někdy lepší - nejsem si jist čím to je - při hraní Resident Evil 7 nebo Doom VFR jsem tam to chybné zobrazení pozoroval jen párkrát/jen občas/jen místy/a při hraní Wipeout VR - vůbec.
@RXQ79rudax (12.03.2020 16:11): Tak tohle je skutečná výzva. Mně od delšího hraní Skyrimu VR tak trochu odradilo špatně namapované ovládání u HTC Vice Cosmos (kdy se mi nepodařilo rozdělit body dovedností (mohl jsem použít jen základní perky)). Výzva jsou i souboje- třeba v souboji s troly, kdy při panice (úhýbání) se mi při prudkých pohybech točil žaludek. Dej vědět, jaký bude progres.
Nemožnost odpočinku a teleportace po vraždě, i když jsem už na opačném konci mapy, bude bug nebo featura? Strážnému se podle mě nespustil script, že jsem zmizel z dohledu.. a pátrá po mě dodnes. :D chudák. A mě zas nebaví chodit po svých. Chudák já.
"Víš co pepíčku?! To lízatko jsem ti chtěla koupit, ale protože zlobíš, nic nebude!"

Ne, opravdu, kecy o tom jak někdo někomu chtěl něco dát ale pak si to rozmyslel, aby mu dal najevo, jak ho totálně utřel jsem naposledy zažil na základce.
To je dokonalé.
@Jab (07.12.2019 12:00): takže předpokládám, že ten key ode mne nechceš, no nevadí. Ono by stejně nemělo význam dávat něoc někomu, kdo si nechá nakecat takové blbosti a věří jim.
Psát naprosté nesmysly, výkřiky do tmy, se nedá omlouvat tím, že mám jiné preference.
Naprosty souhlas, je skvele ze tu nebude celovikendova diskuze o tom jake rozdily tam jsou, to bych fakt nechtel :)
Uf. Ještěže jsem nic takového nenapsal. Takže se mě tahle diskuze netýká. :)
Skyrim je jako Morrowind.

Tak pokud tohle někdo řekne, tak každej ví, že takovýho člověka nelze brát vážně a že je jen dobře, že se sám přihlásí k tomu co je zač. Je to úplně stejné, jako kdyby pobíhal po Praze bez kalhot a s dýní na hlavě a s přirozením od marmelády.

Tak jednoduché to je.
@rikuhahl (06.12.2019 16:08): Jen mi přišlo usměvné, jak dotyčného spustilo to, že někdo má jiné preference, než on sám, no a konec věty, kde se vysmívá tomu že Skyrim nepřináší nic nového, protože to podle něj tak není, mi přišla už totálně pitomé. Ano, Skyrim oproti Morrowindu opravdu nepřináší kromě kosmetických věcí nic nového.

Tak, spokojený? Nebo chceš taky potrollit?
Nebo potřebuješ můj text ještě více vysvětlit, aby ti došlo, že to nakonec něco říká?
@Gordon (06.12.2019 16:04): jeden diskutujíci, druhý, třetí a pak Gordon, který nemá co říct, ale musí se zúčastnit.

K věci. Skyrimu jsem věnoval 2x cca 70 hodin, dodělal zloděje, vrahy a různě se poflakoval po světě, ale pak mě to přestalo bavit, je toho tam prostě moc, což by byla výhoda pro mé patnáctileté já, ale dneska na to není moc čas a jiné hry by zbytečně stály v koutě. Ale 280 je myslim cena v pohodě, pokud chce člověk hru hrát, ne ji mít jen v knihovničce :)
Bethesda jako symbol korporátního zla (ačkoliv lidi na ulici masově rádi vyhazujou oblíbení Blizzardi, daním se vyhýbají R* - kteří současně ale pojídají vysoké dotace, vývojáře obírají na kost firmy jako 2K, chaos a bordel panuje v EA, ale Bethesda je evil) a Skyrim něpřináší nic nového než Morrowind.....

Děkuju, děkuju, děkuju. Ještě nikdy jsem se nenasmál tak moc :)

Hele, tohle jsou klepy z internetových pavlačí, které jsou pravdivé asi stejně jako mluvčí našeho pana prezidenta.

JInak já se můžu podívat u sebe, protože jsem měl několik klíčů k special edicím, ale nevím zda ještě budou fungovat.

JInak jen připomenu, že nechtít zaplatit za něčí práci je furt docela dost nechuťárna, zejména v okamžiku kdy si člověk hru užije, i když si to všelijak okecává a nechce si přiznat, že chce něčí práci zadarmo.
U větší firmy je v pohodě, když si člověk počká na slevy, tam je dost finančních prostředků na provoz a jeden dva lidi co sami nejsou nejbohatší to nevytrhne v tom milionu prodejů. Ale u malých firem a nízkorozpočtových projektů je to něco co by člověk dělat neměl, tam se počítá každej dolar a každej kus - buď je chce podpořit a zaplatí, nebo je jedno zda počká na slevy nebo to ukradne, už se jenom veze.

Skyrim je stále podporovanej, je naprosto v pořádku, že stojí nějaké peníze. Pamatuju, jak jsem si ho objednával, jak v den vydání vyzvedával a pak v něm trávil měsíce.
Jak jsem si ho opět koupil na xbox a zase si ho užil.
Nikdy jsem nelitoval peněz, které jsem zaplatil lidem v herním průmyslu. Mne serou lidi co točí hloupé dotované filmy :)