Fajn že je mezi odkazy Nexus, ale nemáte někdo po ruce stránku/článek s výběrem nejlepších modů, ideálně ještě nějak zkategorizovaných? Zajímají mě jenom změny, které vanillu vylepšují, nikoliv mění v něco úplně jiného nebo nesmyslného typu manga postavy apod.
(Článků na to téma je hafo, každý pes jiná ves, a nechce se mi tím probírat a hledat průnik názorů, pokud už někdo něco takového dělal).
@Eru (08.08.2013 01:46): Slusna zalezitost, kde treba ocenit rozsah prace a spracovanie. Vyhoda je, ze sa odohrava mimo hlavne uzemie Skyrimu, takze je to v podstate take neoficalne DLC. Ma tam par dobrych napadov, takze ak si chces predlzit herny cas - je to fajn doplnok.

Ale inak ide cely mod v standardnych slapajach originalneho Skyrimu a tvorby Bethesdy - no vsak chlapec to robil aj preto, ze tam chce pracu, ze :) Co je trochu skoda, pretoze (ako z vlastnej skusenosti viem) sa pre bethesdacke hry daju z ich nastrojmi vytvorit ovela zaujimavejsie dungeony (napriklad).
Cus potreboval bych radu, jsem ve vetrnem zlabu a mam prines Ulfrikovi zubatou korunu, ale nejde mu ji dat, nechce se mnou mluvit..nevite proc ? Dik
@Say (04.07.2013 13:24): Tak to ta caka hoooooodne vyzivny upgrade. Mne to na mojom PC teraz ide v HIGH nastaveniach okolo 15-18 FPS priemerne v otvorenej krajine s vyhladom na Balmoru.
A ano to by mala byt sucast toho Overhaul Modpacku, lebo setup grafiky sa tam robi cez nejake MGsetup.exe ci nieco take.
@mazar1234 (05.06.2013 10:19): Nějak tak, u nás navíc některé obchody inzerují cenu lehce pod 800, takže to možná nebude trvat tři čtvrtě roku ;-)

Teď ještě podobný komplet ME 2 a 3, Borderlands 2, Dead Space 3 (myšleno s Awakened) a Metro Last Light a budu spokojen. Nějak jsem si díky DLC zvykl kupovat hry tak dva roky po vydání.
Super, díky. Ale asi to teď stejně nechám být, ta neplynulost hry je na stávajícím pc ve vysokém rozlišení přecejen docela otravná... hmm, a nejspíš bych se nejdřív přejen měl dokopat k tomu dohrát po roce a půl Morrowind :D
@AlieN (06.05.2013 04:19): Third person upravuje mód (Kill camera, nebo něco takového), na UI je must have mód SkyUI, na HDR pak jednotlivé módy upravující nasvícení (těch je strašně moc, záleží na preferencích).

Nosnost postavy je podle mě ok, možná až moc velká (mít koženém vaku 5x zbroj není takový problém).

Jinak na Nexusu vyfiltruj TOP100 módů a uvidíš. Když profiltruješ ty manga uchylárny, tak něco najdeš.
Prvních pár minut hraní mne přesvědčuje o tom že bezpodmínečně nutné bude minimálně něco na odstranění těch ohavných "third person fatalit", zjemnění HDR (ty světelné kontrasty jsou šílené!) a snad existuje i něco na překopání hudu, menu a celkově toho ovládání. Není mi jasné jak moc duševně nemocný musel být člověk který toto všechno vymyslel.

Hmm, jak je na tom nosnost postavy? Zvyšuje se časem dost rozumně, nebo ji mám radši zvednout nějakým modem abych u každého druhého předmětu nemusel brečet že ho musím zahodit?
A co celková "živost" divokého prostředí kolem, zejména tedy venkovního? Co si vzpomínám tak Oblivion byl naprosto zoufale mrtvý, zatímco v Morrowindu bylo těch příšerek a zvířat okupujících lesy a cesty až nepříjemně hodně, tolik soubojů až to nudilo. Ideální mi v tomto připadal Gothic 2...
Jaké mody je vhodné do hry instalovat?
(mody herní, ne grafické - už tak jsem rád že to můj počítač utáhne)
@Garret (26.04.2013 10:39): Hm, jestli si dobře pamatuji, tak zrovna ty jsi byl vysazený proti té grafické přeefektovanosti... Ale asi si tě s někým pletu. Mě tyhle efekty v hrách otravují... A to jsem zkoušel kde co.

@FildasCZ (26.04.2013 11:37): Stálé pohledy na krajinu jsou ok, ale schválně si najdi nějaký combat s tímhle... Uvidíš to peklo. Teda pokud se to někdo odvážil na net hodit=)
@Say (26.04.2013 01:32): vypadá to krásně, hýbe se to krásně. o osobních preferencích barevňoučkosti a rozmazanosti jsme se nebavili. mně se taky tvoje grafické úpravy nelíbily
@Garret (26.04.2013 01:05): První video není nic jiného, než snaha o filmové záběrování. S hraním nemá nic společného. Druhé video (kromě toho, že je to pěkný barevňoučký humus) krásně ukazuje, jak dynamický DoF neustále přeskakuje a rozmazává to co nemá (postava v TPS, které se tvoří rozmázlé okraje)... Chtěl bych vidět to přeskakování v souboji, to musí být něco. A ta FPSka taky=)
@FildasCZ (25.04.2013 16:30): ENB funguje na statických obrázcích (screeny), ve hře je to neskutečná otrava. Dívat se na experimentální cosi, co se ti renderuje přímo před ksichtem není nic na dlouhodobé dívání. O nic nepřicházíš=)
@Scar (24.04.2013 17:56): Ona ta hra neni spatne je ty nenazranci z B. Jsou.. Ona je zabavna, ale pres ty chyby se clovek prenese, ale po tolika dilech uz by tu byt proste nemely..Ale bohuzel ..Aspon, ze tu jdou nastroje na mody :) tím to asi komepnzuji..Udelame na hovnu hru oni si ji dodelaj