The Elder Scrolls V: Skyrim - Dragonborn

05.02.2013
12.02.2013
28.10.2016
17.11.2017

Úděl hrdinů bývá nelehký, jejich životní role se neomezuje pouze na riskování života v místech konání znamenitých činů. Coby nordským lidem všeobecně uznávaný Drakorozený vzbuzujete pozornost už i za hranicemi provincie Skyrim. Až ze vzdáleného ostrova Solstheim nedaleko morrowindského souostroví Vvanderfellu za vámi vážila cestu podivně oděná dvojice jen, aby se vás pokusila zavraždit. Po zjištění totožnosti vašich neúspěšných vrahů se proto vypravíte lodí na zmíněný ostrov, najít tajemného Miraaka, který si přeje vaši smrt.

V pořadí třetí DLC (Dawnguard, Hearthfire) pro The Elder Scrolls V: Skyrim vás zavede na ostrov Solstheim, který byl představen poprvé už v The Elder Scrolls III: Bloodmoon. Na staronovém místě vás čekají dobrodružství na zhruba třicet hodin, zasazená přibližně do třicítky nových lokací. K příběhu se váže deset specifických achievementů a osvojit si lze pět nových dračích pokřiků. Nechybí ani předtím neviděné druhy monster, zbraní a kouzel.

Dragonborn je tedy plnohodnotným datadiskem namísto dílčího rozšíření, který si svoji premiéru odbyl 4. prosince 2012 na Xbox Live a po uplynutí dvouměsíční exkluzivity vyšel i na PC a PS3.

Prosím poradil by někdo....mám podobný problém jako níže blasto...akorát...po prvním kole do sebe Miraak nasaje dračí duši...ale jakmile skončí druhé kolo tak úplně zmizí a šipka mi ukazuje doprostřed ale Miraak nikde...takže fintu s konzolí: resethealth nemohu uplatnit...nemám žádný neoficiální patch - mám oficiální verzi Skyrim: legendary edition - nechápu že po takové době co je ta hra vydaná na to ještě neudělali nějaký opravný patch :/

Zatímco Dawnguard přinesl strom dovedností pro vlkodlaky/upíry, dvě frakce a možnost volby, Dragonborn nepřínáší žádnou změnu, pro kterou by stálo za to si ho pořídit. Hlavní tahák - létání na draku - se naučím až na úplném konci DLC, což mi je k ničemu, pokud už mám původní hru dohranou. Jednoduchý a předem nalajnovaný konec, který navíc přišel poněkud nečekaně (rychle), byl pro mě velkým zklamáním nejen po stránce příběhu, ale také svou nízkou výzvou. Další záporák na porážku v rámci krátké jednohubky. Nemá šmrnc, nepřekvapí svými plány. Za to si rád povídá...

Herní doba narostla o 8,5 hodiny a to prakticky nepoužívám Fast Travel. Za 20€ je to vskutku kauf roku.

Dawnguard ano, Dragonborn ne.