Zdravím. Konečně jsem rozehrál The Darkness II a neuvěřitelně mě hra chytla. O to víc jsem teď zklamaný z glitche, který se vyskytuje při prvním hraní za Darklinga. V okamžiku kdy v bordelu vejde do ventilace, vyskytne se na obrazovce přesně toto. Zkoušel jsem zapnout Vsync, locknout hru na 60 fps, hrát si v nastavení grafiky i vymazat mezipaměť a nic nepomáhá. Neví někdo, co s tím? Předem děkuji.
Dohráno. Určitě fajn střílečka-jednohubka se stylizovaně komiksovou grafikou. Moc se mi líbilo házení věcí/lidma a jejich různé čtvrcení. Vyhýbat se světlu je další zajímavý prvek a docela si s tím hrají. Nejvíc mě, ale stejně bavily nebojové pasáže. Jednak na střílečky moc nejsem, druhak pocit ze střelby a designu úrovní nic moc.
@Strady (16.08.2014 12:42): Stalo se mi to také. Už nevím, co jsem našel na Internetu, každopádně mi nic nepomohlo. Takže pokud Ti také nic nepomůže, tak buď si pořídit něčí save, nebo to udělat jako já.
Sledoval jsem Walkthrough na YouTube. Zjistil jsem, kam mám jít a pak jsem držel šipku vpřed, dokud jsem nenarazil na zeď. Až vylezeš z té ventilační šachty, uvidíš alespoň na pár centimetrů kolem sebe, takže se můžeš orientovat podle podlahy a podle zdi, pokud půjdeš těsně kolem ní. Takže stále sledovat YouTube, všímat si vzhledu podlahy, orientačních bodů a pohybu postav. Ve hře pak nepřátele hledáš podle zvuku a stylem pokus-omyl. Až vylezeš z Darklinga, obraz bude opět v pořádku. Během této části hry tedy bude upřeně sledovat malý kus obrazovky a snažit se nedostat epileptický záchvat z barevného míhání na zbytku obrazovky. Je to opruz, ale zase takové zajímavé zpestření, takže jsem ani nebyl moc naštvaný za ten bug.
Psal jsem o tom pár příspěvků níže.
Zdravím, neměl jste někdo problém s grafikou? Mně ve čtvrtém levelu, v místě kde se mám v tělit do Darklinga rozhodí obraz. Vídim pouze ruce Darklinga a černo!! Nemáte někdo nějaký nápad jak to vyřešit? Díky
Docela meh. Zábavný byl akorát Adolf v blázinci.

Vedle toho Wolfa co mám rozehraného, to trapné snad v každém ohledu.

Jediné kladné body by to mělo, kdyby ten blázinec byl opravdová realita a celé to snění o mafiánském Donovi jen trapná power fantasy.
Přišlo mi, že se to pokoušelo částečně o to samé jako Spec ops nebo Far Cry 3, ale pak se to na to vyprdlo a šlo to jen po BLAM BLAM BLAM.

Což bych tomu asi dokázal odpustit, pokud by ten level desing byl lepší a gunplay stál za něco :/
Výborná hra. Ta démonická moc dělá hodně. sekání, házení, čtvrcení, trhání, házení tyčí, ozubených kol, sbírání srdcí.

Darkling byl výborný. Jeho vtipné poznámky a reakce na dění. Dokonce jej lze použít jako zbraň.

Jenny byla výborná. Nedivím se, že se do ní Jack zakoukal.

Závěr povedený. Jack uvězněný v Siphonu společně s Temnotou. A Jenny osvobozená.

Ale měl jsem problém při hraní za Darklinga (další nechutné způsoby zabití). Při hraní za něj jsem nic neviděl. Tak jsem si pustil Let's Play, nastudoval, kam mám jít a poslepu jsem šel. Jakmile jsem umřel, objevil jsem se na checkpointu a konečně jsem viděl... dvacet centimetrů kolem sebe. Takže jsem stále jel podle Let's Playe, ale už se mohl orientovat podle podlahy a stěn, podél kterých jsem se pohyboval. Vlastně mi to ještě víc ozvláštnilo hru, takže se ani tak nezlobím na ten bug. Ale chci za to nějaký achievement.

Příběh nic moc, ale tak akorát. Možná je i mírně rozšířen skrzevá artefakty, ale jejich popisy jsem nečetl. A dále je ještě příběh rozšířen v bonusových misích - kontraktech.

Komiksová stylizace. Zpočátku jsem ji vůbec neviděl. Není tak výrazná jako u The Walking Dead. A v některých chvílích naopak obraz vypadal hnusně. Možná by hra vypadal s normální grafikou lépe. Ale zase to tomu dodalo takový feeling, že není třeba všímat si detailů a že jde o nadpřirozené prostředí.

A pokud jde o délku hry, jsou zde ještě kontrakty. Možnost hrát za čtyři postavy s různými schopnostmi, některými jinými od Jackieho. Ještě jsem to nehrál, jen zkusil rozjet misi za Skota. Myslím, že se to povedlo. Skot tam kecá nějaké hemzy se skotským přízvukem.

Takže pro mě, jako nepříznivce FPS, je tahle hra výborná FPS. Hlavně díky chapadlům Temnoty.

@Fg (25.02.2012 13:07): Jak víš, že to není blázen? Vybral sis věřit v temnotu. Kdyby sis vybral zůstat v léčebně pro duševně choré, zůstal bys v ní.
Jak se prosim vás dělaj executions různý typy ? Chytim ho Qčkem vyberu si 1-4 typ a udělá mi max ňáky 2 trapny animačky. Nestalo se mi že bych mi vyrval hlavu apod. Co dělám špatně ?
@Freiman (17.03.2012 20:20): ano, v tom stromu dovedností si je odemykáš, jako Demonic Execution atd, jedno slouží pro nabíraní zdraví, pak munice, dobíjení temnoty-gun chalenging+ty mouchy, získání štítu atd... je třeba si vylepšovat tyhle části, ne tu zbytečnou větev se zbraněma :D

sou tam různé vytahování páteře, rozsekání na části, rozškubnutí na půlky, atd

EDIT: jinak se to dělá tak, že nepřítele vezmeš do levého chapadla, no a pak máš ty 4 možnosti, co z něj chceš získat = způsob, jak ho zabiješ
Heleďte měl bych na vás dotaz. V různých videích byly vidět různá ukončovací zabití s dost brutálními animacemi. Já jsem za půlkou hry a stejnak nic takového neumím udělat. Chapadla vždycky protivníka jen nějak poškádlí ale žádný extra animačky nevidím. Na to jsou potřeba nějaké skilly nebo co to má znamenat? Je mi líto že nemůžu protivníka rozcupovat na kousky :) díky za info.
@GodOfTheSick (25.02.2012 16:45): to je jasné, ale on po něj šel jen kvůli Jeny, proto si i nechal Temnotu, jestli sem to pochytil správně, btw Peewish mohl být těžší, mohl používat Temnotu, pak by ten souboj byl skvělý

btw Winchesterovka jednoznačně nejlepší zbraň ze hry! :)
tak konečně dohráno, opravdu skvělá a inovativní FPS, od KZ3(už hodně dlouhá doba) konečně skvělá FPS, jen škoda, že jak se v půlce laškovalo s tím, že to může být jen výplod Jackieho mysli, že to nakonec tak nebylo, to by byl ještě větší nářez, ale i tak byl příběh výborný a několikrát převyšuje standartní FPS klišé, teď už jen 3jka a tak trochu Supernatural! :D btw může mi někdo říct co je to ten sifón? :D nějak mi to uniklo :)
Mě tu dneska Fg celkem umně připomíná kristmaestra...

On topic: Znovu jsem si prošel to demo a jo, jsem si jist, že jednička mě bavila víc. To může být ale tím, že když jsem hrál jedničku, byl jsem vůbec někde úplně jinde. >_>
@Fg (19.02.2012 15:35): Aha, takže Enclave, nebo The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena jsou špatné hry. Tím, že něco je pravda, protože to tvrdíš, že odmítáš diskuze, když se ti nehodí a tím, že ani nečteš, co ti protistrana píše (OMG?? Kde obhajuji první Darkness, nebo se s tebou dohaduju, které studio komiks adaptovalo lépe??), tak tím mi připomínáš některé trollíky z www.konzolista.cz, ale těm je obvykle kolem 15 let. Na DH už jsme trochu dál, nebo ne?

Digital Extremes prostě není lepší než Strabreeze et vice versa. Obě studia mají stejný počet svých malých hitů i propadáků.
@RNDr. Gunár Pavel (19.02.2012 15:27): já sem klidný, já hrál oba díly, nepotřebuju neustále obhajovat dokola očividný fakt ;), Starbreeze udělali jednu docela dobrou hru a už je všichni mají za bohy...každopádně komix uchopili lépe DE a není se o čem zbytěčně handrkovat, kor s člověkem, který nehrál ani jedničku ani dvojku
hele první si to zahraj a pak troll a nevím kdo tu odsuzuje hru z dema a dokonce ji hodnotí, první si zamět před vlastním prahem ;)
@Fg (19.02.2012 14:06): Fg’s musings...

"je neuvěřitelné, co vpodstatě neznámé studio dokázalo udělat se zmršenou značkou vyhypovaného Starbreeze" ... Gamerankings hodnocení prvního dílu 81.74%.. Snad na základě úspěchu prvního dílu mohlo vzniknout Darkness II, ne??

"Starbreeze nejsou dobré studio..." Jasan, dokládá to Chronicles of the Riddick: Escape from the Butcher Bay, který obdržel i 9/10 a jedná se patrně o nejlépší "filmovou" hru této dekády.

"dokládají to i první dojmy redaktorů ze Syndicate..." Kolik slušných her bylo zakopáno dojmy negativními redaktorů, kolik naopak nezájmem hráčů poté, co byly herními weby vychváleny do nebes. A že předtím udělali Digital Extremes jeden propadák (Pariah), ti vůbec nevadí... Někdo má právo na chyby a jiný ne?

"po demu již ne" Pořád to bylo jen co-op demo, příběhová kampaň vypadá na slušnou zábavu.

"Tohle je jejich první velká hra" ... Pariah (2005), Dark Sector (2008) byly indie tituly.

Méně emocí Fg.
tak 2jka je opravdu skvělá, je neuvěřitelné, co vpodstatě neznámé studio dokázalo udělat se zmršenou značkou vyhypovaného Starbreeze. Starbreeze nejsou dobré studio a dokládá to i první dojmy redaktorů ze Syndicate, (na který jsem se těšil, ale po demu již ne) kvůli nim Darkness téměř zanikl, díky 2K, že se rozhodli pokračovat a nezadali to těm patlalům. Jedničku jsem dohrál včera a jako FPS je to skoro nehratelné, ta hra má tolik zásádních chyb, že se nedají přehlížet. Hrál jsem hlavně kvůli příběhu, který se ukázal jako velmi plochý a nudně předvídatelný. Za to 2jka je vylepšena ve všech ohledech a hlavně hratelnost je perfektní, působí tak jako zjevení ve zněti těch všech stejných FPS poslední doby. Chytne a nepustí. Je to obrovský skok!

Tohle je jejich první velká hra a prokázali super kvalitu, doufám tedy, že toto studio se ukáže co nejrychleji zase s nějakou hrou...třeba Darkness III :).
tak ta jízda v tanku(1.díl) byla dost tragická, připadal jsem si jak ve hře z přelomu tisíciletí, ono vůbec ta první světová/peklíčko je dost nepovedené, nechápu, jak někdo může říct, že jednička je lepší!
Kdyby na PC nekdo premyslel kde koupit a nevadi mu hra bez krabicky, tak ted je to na greenmangaming.com za na novinku peknych 30 dolaru.
@Jack_Dark (14.02.2012 20:39): s Temnotou se tady nemlátí hlava nehlava, má jen funkci takovou, že se člověk schová za roh, vypustí ji, ta se plazí po zemi(jako had) a ukousává hlavy nepřátelům v dosahu/papá srdíčka, takže spíš je to střílečka, takže opravdu odost jiný gameplay jak 2jka(=ne až tak zábavné), jinak grafika není nic moc, ale tak je to hra z roku 2007 a dýchá z toho feel starých her...nvm proč ale cítím se, jako bych hrál Maxe Payna :D Ty kulisy/atmosféra jsou si fakt hodně podobné.

btw při plazení temnotě nevadí světlo, zajímavé...

EDIT: tak už se to vysvětlilo a chapadlem jsem získal jeden frontální útok
@Jack_Dark (14.02.2012 20:14): psal jsem o jedničce ;)

Garret: dnes mi přišla, hraju ji nyní, tak ti řeknu, zda to má smysl, jinak ovládá se to celkem špatně(narozdíl od 2jky) a je to docela tuhé a dost se liší
vy, co jste hráli jedničku a dohráli dvojku - má cenu si tu jedničku zahrát jako první? rád bych si jí zkusil, ale jsem shnilej pro ní dojít.... a taky moc neumím s gamepadem, tak se mi střílečka moc hrát nechce.
Hra opravdu není lehká zvláště v pozdějších fázích se světlem :D jinak temnotu přece v sobě dva roky měl jen ji odolával a nepoužíval, pak ji musel opět dát volnou ruku aby ho zachránila.
tak mám za sebou asi tak 2h jedničky, ale na začátku tak nějak nebylo vůbec vysvětleno, proč se k němu Temnota přidala. Btw tady je hra na Normal docela těžká! :D
@Fg (13.02.2012 13:01): Jo, určitě si to dej rovnou na Hard, aby jsi to měl Normal. V tomto případě tedy Hitman, na Mobster se zkušený řezník moc nezapotí.

Jinak po nepřátelích lze házet i Darklingem :-)
V řádku je to pouze v obecném nastavení hry, když spustíš novou hru, tak si stejně obtížnost musíš nastavit znovu a tam je to pěkně pod sebou.
jak ještě psali, že to bude na 9 hodin :D vždycky je to tak půl až 3/4 té délky co udávají :)
Odohral som asi tak 3 misie... a zatiaľ je to naozaj zábava...
Som zvedavý, kedy sa dostaví stereotyp... :/
@RNDr. Gunár Pavel (11.02.2012 11:06): No tak ja to ted na onlive znovu zkusil. Odezva se nezmenila, stale se to neda hrat, ale duvod proc jsem to delal bylo porovnat grafiku fear 3 z Onlive s verzi, renderovanou u me na pocitaci, kterou jsem zkousel (a vypadala naprosto otresne), protoze vim, ze mi obcas graficka karta zobrazuje spatne. No a vysledek? Vyjimacne to vypada, ze mi grafika hru zobrazila spravne, i na Onlive to totiz vypada neskutecne hnusne. Ode me by dostala hra za garfiku tak 30% maximalne.:-)

Omlouvam se lidem, kteri sleduji Darkness 2, ze to sem nepatri, ale pro snazsi reakci jsem to hodil sem.
@RNDr. Gunár Pavel (10.02.2012 16:35): Nehodnotim pro tebe, ale nehodnotim ani pro sebe. Chtel bych, aby prumerne hodnoceni melo nejakou informativni hodnotu, aby nekdo, kdo jsem nahodou zavita mohl z toho cisla alespon castecne vycist, jak dobra a popularni ta hra je a zda stoji za zahrani. Nekdo, kdo hru ohodnoti po odehrani deseti minut dema k tomu moc neprispeje. Kdybych to delal pro sebe, budu casteji psat komentare, kde bych presne vyjmenoval, co se mi libi a co ne, abych se podle toho rozhodl, zda si hru jeste nekdy zahraji. Hodnoceni me zajima predevsim pred prvnim hranim, ale vzhledem k tomu, jak to zde chodi, se jim ridit moc neda. Fakt, je ze kdyz uz ta demoverze je, nema cenu na hodnoceni prilis koukat a radsi si hru rovnou vyzkouset, ale napriklad u FEAR3 si dobry obrazek neudelas, protoze onlive se ani zdaleka neblizi zazitku ze hry na sestave, prevysujici HW pozadavky. Odezva je stale prilis vysoka.
Fg: Já jenom jestli tam není nějaká příběhová návaznost, abych si nezkazil pak požitek z hraní jedničky, jestli je na začátku Darkness II řečeno jak skončila jednička.
Mě udivuje, jak The Darkness 2 může vyjít na PC, když na něm stále nevyšla jednička.
@marwel (10.02.2012 16:13): Ehm a ty hodnotíš hry pro mě? To si nedělej škodu... No seriously. :P Koukni se na pořadí uživatelů dle hodnocených her a uvidíš, že jsem hodně vzadu a taky tu nejsem reglý týden, abych už dávno nepoznal, že jakýsi "respekt" si lze nahnat jen syslením bodů...

@Jack_Dark (10.02.2012 15:35): Vidíš, pro tebe litr, pro Fga tak pětikilo, to je opravdu "neskutečné".. ;) OPINION ZONE Člověk si pak pod vidinou následného bazaru dopřeje i hry spíše ze suterénu kvality. OPINION ZONE.
@Jack_Dark (10.02.2012 15:35): na PS3, ale možná to utnu a počkám si na příští týden na jedničku(koupil jsem dnes na aukru) přec je příběh dobrý v obou dílech, tak bych asi nekřížil zbytečně ty linky, ty si 1 hral?

jinak nádhera co? :) má PC verze i ten lenticular sleeve?(ta hýbací fólie na papírovém obalu), já neodolal tomu steelbooku, to jsem původně dnes ani nevěděl, že to budu kupovat, tak nějak náhodně jsem se nachomejtl v GAMEu a měli tam poslední volný kus, tak jsem po něm hned skočil :)
@Giovanni Antonio Kekelli (10.02.2012 15:49): Coz ale neni duvod hru hned ohodnotit. Uzivatel tu pak dostane cislo, ktere ale vubec o nicem nevypovida. To bych mohl Darkness 2 klidne ohodnotit z videa - FPS = vice nedostanu, takze 30%. Zni to absurdne ano, ale hodnoceni dema tomu neni nijak zvlast vzdaleno. Doktor je typicky uzivatel "vic hodnoceni mam, dulezitejsi jsem", takze no respect.;-)
@Fg (10.02.2012 15:14): You, marwell vs. Capcom and who? .o)

@marwel (10.02.2012 13:22): Pro tvojí informaci, třeba F.3.A.R. a Dirt 3 byly časově omezené trialy a né dema :) A sorry ale demo Darkness 2 je tak dobře "vybrané", že opravdu poznám, že více už od hry až do jejího konce čekat nemohu!

@Johny8x (10.02.2012 13:35): Nemusel, ale mohl, nebuď vůči nim tak servilní, nic za to není. :D

@Jack_Dark (10.02.2012 15:35): No neskutečné, Fgus už to kupuje s tím, že to prodá jak říká "protihodnotou" (tss konzumerismus), zatímco ty si tu hru budeš muset nechat až na věky věkův. :D
však doktora tu nikdo vážně nebere :D já si to dnes koupil, tak uvidím :) ovládání mi přišlo právě skvělé, jako celá hratelnost, zatím je to super...
Přiznávám, máte pravdu. Stačilo jenom napsat komentář ke hře nebo do diskuse a hodnocení jsem dávat nemusel. Jdu ho odstranit. Příště se toho vyvaruji. ;-)
To uz bych pochopil, kdyby nekdo napsal prozatimni komentar ze hrani dema, kde by jasne uvedl, ze to pise na zaklade hrani ukazky, ne plne hry. U hodnoceni ale nic takoveho uvest nelze a kdyz ohodnotis demo po pul roce vydani jako to udelal Doctor u FEAR3, tak to nekoho muze zmast. Ja osobne na hodnoceni od uzivatelu, kteri hru nedohrali vetsinou nekoukam, ale ostatni treba ano.
a proč ne? však níž píšu, že je to jenom prozatimní. nebyly tady žádný hodnocení (kromě jednoho), tak jenom aby potencionální hráči věděli, jestli do toho jít nebo ne.
No já zatím hrál také jenom demo a nějak moc mě to nezaujalo. Ani nemám chuť pokračovat dál... (takže těch 50% je jenom prozatimních). Uvidíme, jestli budu v hraní pokračovat. Jinak co se týče hry, je to bezduchá střílečka a nezachrání to ani snaha o komiksovou podobu a démonické ruce, které jsou sice docela zajímavé, ale moc mě to nezaujalo...
To je to na tom fakt tak špatně? Zkoušel jsem akorát demo a až na ovládání mi to nepřišlo tak zlý.