Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

The Dark Pictures Anthology: House of Ashes

22.10.2021
76
40 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

House of Ashes je třetí díl antologie The Dark Pictures. Gameplayem se tak podobá předchozím dílům Man of Medan a Little Hope. Příběh je však zcela odlišný a společnými prvky jsou tak pouze hororový nádech, mysteriózní zápletka a postava Kurátora.

Příběh této hry se odehrává v Iráku v roce 2003, kdy se tamní válečný konflikt chýlí ke konci a polní agentka CIA, Rachel Kingová, se připojí k vojenské jednotce, která hledá podzemní sklad chemických zbraní v pohoří Zagros. Najdou však něco mnohem vražednějšího. Během boje s místní hlídkou arabská poušť odhalí ruiny pohřbeného sumerského chrámu. Zlo se probudilo a našlo novou kořist k lovu...


Poslední diskuzní příspěvek

Nečekaně skvělý, ten gigerovskej závěr příjemně překvapil, hodně silná atmosféra. Postavy mi docela přirostly k srdci. Přežili mi tři (Salim, Nick, Jason). 
Fakt parádní příběhová interaktivně filmová jednohubka, už se těším na Quarry a doporučuju koupit humbele dokud to prodávaj.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PS4 75
House of Ashes je zatím nejméně hororová část z antologie Dark Pictures. Je to způsobeno tím, že skupina postav za které hrajete, jsou po zuby ozbrojení vojáci. Vytrácí se tedy určitá část napětí, protože všechny bubáky můžete konec konců rozstřílet. Příběh se ze začátku rozjížděl slibně, ale pak se strašně pomalu, nezajímavě a dlouho vlekl, až se naštěstí dovlekl do finále. Přežila nám jenom jedna postava (tentokrát ta moje), ale vůbec nemám chuť si to někdy zahrát znova a vidět další možné scénáře, kdyby přežilo víc postav. Což je u tohohle typu hry škoda. Stejně jako v reálu, skončilo hledání Saddámových zbraní hromadného ničení nezdarem.

Pro: lokální multiplayer, vztahy mezi postavami

Proti: málo hororu, nic moc příběh

+12 +13 −1