Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

@Tarhiel (20.03.2019 14:49): Jo, tak ten Gamestar se System Shockem 2 také pamatuji :).

U mě byl první Level s obálkou Diabla II, a hlavně významné první větší hry typu Croc: Legend of the Gobbos, Crusaders of Might and Magic a nějaké další. Level jsem ale pravidelně začal kupovat od čísla 111 (2004) a výborné vzpomínky mám na The Devil Inside, Revenant nebo Chaser. Hlavně jsem měl rád číslo 120 s obálkou a 9,7 recenzí na Vampires (aneb Bulíř, osoba s nejlepším vkusem v cz herních médiích). První Score jsem koupil číslo 120, kde bylo 50 DOSových her. Nalákán na 50 her jsem byl pak zklamán těmi vykopávky. Třeba Might and Magic IV: Clouds of Xeen... :)). Všechno nehratelné šmejdy.

A první Scorata, 1 - 30, jsem si jednou koupil z Aukra ve výborném stavu za pár stovek. Recenze na Albion je skvělá, a také jsem si to po tom zahrál (2010).
@Drolin (18.03.2019 23:35): Heh, mám to podobne, prvé časopisy, čo som kedy mal, boli Score z leta 97, vtedy som mal 11 rokov :) boli tam recenzie na X-wing Tie FIgher a Blood + Shadow Warrior, ktoré mi vtedy okamžite padli do oka.

No a zlomové pre mňa bolo jediné číslo GameStaru, ktoré som kedy vlastnil, z roku 1999, kde bola 4 stránková mega recenzia na System Shock 2, po kotrej prečítaní som proste vedel, že toto si musím zahrať + CDčko s demami na SS2 a Shadow Mana :)

V ranných rokoch 90. som bol ešte príliš malý, to si pomaly dočítavam vďaka old-games.sk, tam sú naskenované celé čísla a recenzia na Albion zo Skóre bola rovnako ódopevná ako Gamestarovská na SS2 :)
@Malignus (19.03.2019 20:54): Jo, Level mel tehdy precijen vyhodu v tom, ze ho vydavalo JRC a i po odprodeji do Vogelu s nimi uzce spolupracovalo a dohazovalo jim i ty samostatny plny hry.

To cedecko mam taky btw.:)
Nojo, měl jsem sbírku léta letoucí, ale už na to sedal prach, roky jsem to nečetl a tak jsem udělal radost někomu jinému :)
@Malignus (18.03.2019 23:27): Tolik ne, pokud první Level a Excalibur z 95... A začal si číst herní časopisy v 10 .)).

To já toto zlaté období her bohužel minul. Ačkoliv i kolem 2000 to bylo velké! Plná hra byla často událostí měsíce.
@Han22 (18.03.2019 13:57): Ja si ted dokonce hodlam zlatou eru Score, tj. cisla 1-68, dovezt od rodicu k sobe jako artefakt. Ne, ze bych to kupoval hned od zacatku, to jsem byl moc malej, ale po ruznych aukcich jsem to zkompletoval.
@90210 (18.03.2019 08:05): Jo třeba odkazy na orgie v redakci a různé narážky Dooma si tam Andrew určitě propašoval taky sám :) Scorečko bylo taky svého času kultovní, dokonce jsem měl léta letoucí obrovskou sbírku komplet tuším 1-72 a pak ještě spousta dalších dílů.
@Han22 (komentář): Jj, z toho prekladu je Andrew citit na sto honu a to jsi jeste nezminil na otevrene narazky na casopis Score. Me to ale nevadilo ani po pozdejsim dohrani, je to takova dobovka a Score tehdy melo az skoro kultovni status.
Matthias: jj, s tím inventářem jsem to měl úplně stejně a přišel jsem na něj úplně náhodou
no tak jsou tam nejaky narazky na score, ktery asi v originale nebyly. v anglictine (a v originalni polstine uz tuplem) bych tu hru asi nehral. agent mlicnak je spis dobova zalezitost, a tehdy byly pocitacovy hry v cechach skoro vyhradne o (casopise) score.
já mám dojem, že Anastasov to nepřekládal, ale vytvářel si svoje vlastní texty, nezávisle na těch polských...
Karasman - Hlavně byl Kevin frajer, jak ležérně vše do těch kalhot házel... :-))