Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

System Shock 2


Zajímavosti

Vývoj

Podle svého pitch dokumentu se hra původně jmenovala "Junction Point". Důvodem bylo rozhodnutí rozšířit RPG složku původního System Shocku a přenést hratelnost Ultimy Underworld: The Stygian Abyss - hry od stejného studia - do sci-fi prostředí.
System Shock 1 byl totiž oběcně přijímán jako klon hry Doom, což bylo podle vývojářů důvodem jeho nevelkého komerčního úspěchu. Junction Point tak měla být hra s výraznými RPG prvky a silnou příběhovou linkou, aby se více odlišila od legendární střílečky.

Easter eggy

Podobne ako v hre Thief: The Dark Project s bežiacej na Dark Engine, je aj tu v úvodnej misii možnosť získať basketbalovú loptu. Neskôr v oblasti Recreational sector sa nachádza aj basketbalové ihrisko...
+21
Hra System Shock 2 obsahuje aj ďalší Easter Egg. Počas úvodného tréningu v 3. roku pred vstupom do miestnosti s výberom jednotlivých typov kariér je možné v miestnosti za sklom vľavo vidieť robota jasne tancujúceho macarenu.
V závěru hry se hráč ocitá ve virtuálním světě, který je ovšem kopií první úrovně původního System Shocku s jinými texturami.
V hre je možné zobrať zariadenie na hranie minihier menom "GamePig". Minihra s názvom "Overworld Zero" sa dá vyhrať, pričom hráč takto získa odmenu 20 nanitov.

Ostatní

Ke hře existuje oficiální strategická příručka o 290 stranách od vydavatelství Prima Games. V níž jsou podrobně popsány všechny aspekty hry. V ČR ji v černobílé a počeštěné verzi vydala společnost Stuare s.r.o. Na Internetu bylo možné tuto příručku objednat ještě koncem roku 2009, tedy deset let po vydání SS2. V PDF formátu je dnes k dispozici ke stažení na komunitním fóru.
Doposud se hru podařilo nejrychleji dohrát za 12 minut a 34 vteřin.
Při přepínání obrazových motivů na takzvaných "multiobrazovkách", lze v šumu spatřit tvář Shodan.