Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Irrational Games

USA
Založeno 1997, zrušeno 2014
Toto studio založené roku 1997 třemi bývalými členy studia Looking Glass (Ken Levine, Jonathan Chey a Robert Fermier) je známo řadou her, z nichž bychom mohli vypíchnout například SWAT 4, nebo spolupráci na hře System Shock 2.

Společnost měla dvě vývojová studia - v Bostonu (USA) a (od r. 2000) v Canbeře (Austrálie). Roku 2005 se bostonské studio přesunulo do větších prostor sousedního města Quincy. V lednu 2006 studio koupila firma Take 2 a přejmenovala (2007) na 2K Boston a 2K Australia. Chystaná hra BioShock, na které se studio z větší části podílelo, vyšla krátce poté.

V červenci roku 2010 oznámilo 2K Boston návrat ke svému dřívějšímu jménu, Irrational Games, a s ním i pokračování série Bioshock s podtitulem Infinite.

V únoru roku 2014 oznámil Ken Levine na officiálních stránkách ukončení činnosti studia. Společně však s dalšími 13-ti členy zakládá studio nové, spolupracující s Take-Two Interactive Software. Značka a vše spojené s předchozími hrami nálěží 2K.

Nejlépe hodnocené hry