Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

Ztráty 75% ,ale konečně zdoláno. Nakonec jsem to podle youtube zdolal zvrchu. Ale tak pěkně jako na videu speedrunu na very hard mi to rozhodně nešlo, prakticky jsem přišel o půlku armády než jsem se dostal dovnitř.
@Red (18.04.2021 20:57): panáky se žebříkem musíš poslat k hradbě a když zaujmou pozice, musíš ještě vojákům nařídit po nich vyšplhat na hradby, sami od sebe jich nevyužijí.
@musa (18.04.2021 20:46): Už se mi párkrát povedlo prolomit druhou bránu, ale už jsem neměl dostatečný manpower na vyčištění. Na co jsou vlastně ti týpci s tím žebříkem? Mně přijde, že nějak nefungujou, žebříky stojí ale nikdo po nich neleze...
To byl za mě nejtěžší level celé hry. Co si pamatuju, musel jsem to řešit krycí palbou kuší tak, aby vyčistili co nejvíc nejbližší věže a do překonání vodního příkopu došlo k co nejmenším ztrátám. Po překonání prvních hradeb vyčistit další věže, po prolomení druhých hradeb zase obsadit věže a co nejrychleji vyčistit zbytek a zároveň se zbytkem vojska zaútočit na tvrz s vůdcem. Chtělo to opatrný, ale rychlý postup na víc než jedné frontě. Ale moc jsem ten level neměl rád, dělal jsem ho taky opakovaně.
@musa (18.04.2021 19:10): Ano, to bude ono. Zkoušel jsem ho jsem ho ostřelovat, zkoušel jsem tam naběhnout....ze všech různých stran. Koukám se teď na youtube a vypadá to, jako by tam měli ti střelci hráče mnohem větší efektivitu a lukostřelci soupeře menší dostřel.... něco dělám špatně.
Tak všechny mise jsem na druhý, maximálně na třetí pokus v pohodně udělal a teď jsem v 15. misi v dobývání toho hradu s příkopem strávil odpoledne a bez šance:(
Tak už se do toho pomalu dostávám, jedu ekonomickou kampaň abych se naučil základy a snad se ze mě stane stratég:D O strongholdu jsem hodně slyšel, ale měl jsem za to že to není hra pro mě. Ale teď ve vyhnanství v Trutnově na starším laptopu jsem se odhodlal a zatím mě to baví hodně.
@Red (14.03.2021 17:59): strejda Google: Down in the lower right of the window you use for trading, selectings, etc., you will find an icon that looks like an X. If you click on that, you cursor will change from a sword to a mace. Click on the item you want to delete with the mace, and that item will be destroyed with a loud bang.When you delete an item, some (about 1/3) of the resources that went into it will return to the stockpile. This can sometimes be useful.
@Walome (17.12.2013 15:13): No já ho hrál kdysi demo a pak až Crusader, že to není jedno a totéž jsem zjistil až o hodně hodně později, i když se mi nějaké detaily zdály trochu jinak. =)

@Bodkin (17.12.2013 14:47): Tak tu bych si sice také někdy rád zahrál, ale nyní mě zajímají spíše rozdíly co do hratelnosti a možností v multiplayeru.
Po delší době jsme se s kámošem vrátili ke Stronghold Crusader (HD) a koukám, že Stronghold HD je na GOGu nyní za 3 USD, tak přemýšlím, má smysl do toho jít? Čím se nějak výrazněji liší, mimo výhradně evropského zaměření? Jsou tam nějaké udělátka, co třeba v Crusader chybí, či jsou slabší?
vzpomene si někdo, podle čeho se nastavují dostupné jednotky a budovy v multiplayer hře?
Postavená kaple ještě neznamená výhru. Musí se do ní také dostat pracovník - mnich, který pak obchází po okolí.
asi záleží na poměru církevních staveb a jejich typu vzhledem k množství obyvatel. taky si vybavuju hromadu kaplí, které jsem skládal vedle sebe, když jsem plnil nějakou misi.
Nijak. Já měl na jedný mapě kostelů 50 a věřící se k padesátce ne a ne přiblížit... záleží bůhví na čem.
Kurna jak tu funguje to náboženství?
Mám za ukol mít 75% věřících jenže to nejde na 40 a občas to solidně klesá a to mám těch kostelů 3 prdele.
Fakt? Tak to by bylo supr. Sice hamachi se mi nikdy nepodařilo zprovoznit, ale zkusit to můžem :)
Včera jsem zabil Prase a teda, styděl jsem se. Musel jsem si snížit obtížnost!!! To jsem zvědavej na Vlka.
Bastard, stejně přežije :)
No máš prostě mapu a na ní svůj hrad a hrad nepřítele. Zvítězí ten, který zabije nepřátelského lorda. Je už na tobě jestli si vybuduješ nedobytnou tvrz nebo ne. S postupem ve hře bude proti tobě třeba 6 protivníků což je supr, běhají z každé strany a každý lord je osobitý. :) Jeden na tebe ustavičně posílá otroky s pochodněmi aby podpálili tvé domky, jinej obstřeluje katapultem. Prostě dám krk za to že tě to chytne!

A že si se dostal až teď? Pchá. I když se dostaneš za pět let, Stronghold má pořád co dát! Což se o dvojce říct nedá.

A neskutečné blaženosti dosáhneš, když zahraješ Crushadera s přáteli po hamachi. Lahůdka! Ehm... kdyby něco hlásím se do boje!
A tam je ten systém, že si buduješ hrad a pak musíš útočit? Bez bránění?

Hry a filmy z pouště nemám rád, vyhýbám se jim. Ale co můžu dělat :) Mrkal jsem na videa a nevypadá to špatně. Fascinuje mě, že se k tomu dostanu až teď.
Walome: Crushader je lahůdka. Nejprve asi úplně nesedne zasazení do pouště. Ale 50 herních map, kde budeš muset dobýt protivniky a jejich hrady je výzvou. Sám jsem kdysi skončil asi u 47. Hlavně si užiješ stavění megalomanských hradů, teda já věděl že už protivníka porazim ale prostě jsem se přistihl jak stavím příkopy atp.
Dnes zabiju Prase a pomalu se tak blížím k dokončení dalšího herního restu.
Pamatuju si, že jsem Stronghold udělal celý krom poslední mise...
Fascinuje mě, že některé mise, které jsem si pamatoval jako nechutně těžké, jsem udělal napoprvé a s těmi, které mi přišly jednoduché, jsem se trápil.

Jsem zvědavý na Crusader, jedna z mála her, na kterou mám ještě zálusk.
nejlepší je patrně crushader, více možností, oponentů... ideální se naučit na jedničce a přejít plynule na crushader - viz zmíněný warchest:)
btw. proč není vytvořená zde trojka ? to se nikomu do toho nechce ? :)
Ok. Ještě jsem zvědavej co zdejší osazenstvo říká na trojku. Už je v obchodech nějaký ten pátek!
Jednička byla v nějakém paklu Warchest komplet s datadiskem, ale ten je k nesehnání.

Pokud nejsi proti digitálnímu obsahu, zkus GOG, mají tam oboje za směšnej peníz.


edit: Crusader jsem nehrál, ale ten je v duchu jedničky. Pak je Crusader Extreme, ale to už je o něčem jiném. Mrkni sem do databáze.
Walome: Děkuji. Jedničku u nás už prodávat nebudou jak koukám na datum vydání, hmm. Tak se po ní podívám na Ebayi! I na Crusaders. Doufám, že mě nezklamou.
Můžete mi doporučit nejlepší díl? Dostal jsem chuť masakřit nějaký ten kingdom a nevím jestli mám sáhnout po trojce, když klidně může být jednička nebo dvojka daleko lepší. Poraďte. :)
Hm, tak takovou recenzi jsem čekal. Zejména ta absence z rychlení času mi přijde jako absolutní krok vedle.

Ale jak říkám, už ze screenů to na mě působilo divně.

To, že se hra drží 10 let starého konceptu by mi asi nevadilo (Tropico 3 mě taky baví a to je přitom stejné jako jednička), ale pokud hra neodsejpá... uvidíme.
Že ne? Já se toho taky bojim. Můžeš říct, co je na tom špatný? Jestli technická stránka nebo herní principy?

Na mě působily blbě už fotky, ale video, to mě vážně vyděsilo.
tak jsem viděl první recenzi na S3 a žel žádná bomba to nebude:/