Jednotka bola výborná vďaka obranným misiám, na tých som si pošmákol, ale dobývanie cudzieho hradu ma príliš nebavilo. Dvojka sa mi pozdávala menej, tam sa viac útočí, než bráni.
Já hrál jen první S, pak dvojku, ale ta se mi nelíbila (=rozuměj tenkrát sekala a dneska na ni nemám náladu), Legendy jsem úplně zapomněl (radši) a Crusader bych si teď rád koupil na GOG.
Extreme jde úplně mimo mě. Ty hry dneska nejsou k dostání, Warchest je vyprodaná a jak říkám, na GOG je snad jen ten Crusader.
Já si trojku asi koupím v krabici. Mám origoš jedničky, tak proč bych si po deseti letech nekoupil trojku. Nebo si počkám na ježíška :-D
Mě se to teda zatím líbí, jen aby to nebylo zas moc megalomanský alá Stronghold Extreme. Jinak to vypadá dobře.

Tak jak se těšíte na trojku?
Já byl po prvních fotkách skeptický... ale po tomto videu jsem skeptický ještě mnohem víc :-D Zvlášť ty bortící se hradby nevypadají nic moc...

Jsem zvědavý, jestli tam budou nějaké nové prvky nebo jestli to bude jako tropico 1 a 3. A snad bude demo...
Díky moc, že jste se mi nevysmáli :)

NL: jo, tak tam nic nemám :-D

Nakonec jsem si stáhnul všechni mise...

MM: dobrá rada, ale savy jako by nebyly...
Q. I have decided to transfer Stronghold from my old P.C. and would like to move my 'history' of play so far.

A. Backup your save games folder (Default: C:\Program files\Firefly Studios\Stronghold\saves\) and the stronghold.cfg file (Default: C:\Program files\Firefly Studios\Stronghold\stronghold.cfg). If you have created any maps they will be stored in your maps folder (Default: C:\Program files\Firefly Studios\Stronghold\maps\).

Mně nezajímá, jestli to je alfou nebo omegou :) pokud mě chtěli tvůrci uchvátit těmito screeny, tak se jim to nepovedlo z níže zmíněných důvodů.

Jinak 3D RTS je smrt - teď jsem se o tom přesvědčil hned u dvou her - Rise of Legends (nepřehledné, nejde to pořádně oddálit apod.) a Company of Heroes, kde to není tak děsné, ale i tak člověk musí dost rotovat, aby se vyznal na bojišti.

Co si pamatuju, tak SWINE byli docela ok, ale taky to nešlo dostatečně odzoomovat.
Walome: S první části neshouhlasím (holt to jsou screeny z alfy, nehledě na to, že ještě navíc špatně komprimované), s druhou částí souhlas... 3D je mor nejen pro RTS, ale i HW.
Je to kostrbaté a neostré - ale hlavně je to 3D, což je podle mě mor strategií - nepřehledné a není to tak graficky vypiplané jako 2D.
Walome: Náhodou to nevypadá tak zle... Co se ti na tom nelíbí?
Jako tyhle překlepy jsou zlo - já si čtu koment po sobě vždycky 2x, než ho zveřejním. A když si je třeba po měsíci z čirého narcismu pročítám, tak tam objevím další chyby...
Oprav si "hold", jinak parádní komentář. Osobně se mi teda grafika Strongholdu líbí víc, než Warcraft 3 (ony ty začátky 3D strategií jsou hodně kostrbaté, u W3 se to kryje infantilitou postav), ale jinak souhlasím. Jsem zvědavý na tu trojku. Pokud to bude stejný "rozdíl" jako mezi Tropicem jedna a Tropicem 3, nebudu si stěžovat :)
Jedná se o Richarda I. Lví srdce a není v zajetí barbarů, ale Rakušanů, kteří jej na Vánoce roku 1192 skutečně zajali a v únoru 1194 za výkupné 100 000 hřiven stříbra (25 300 kg).
JohnCZ: Stronghold Legends, docela mě udivuje že to tu pořád není (že by tím jaká je to sračka?). Podle mě si o moc nepřišel.

Borkin: Slušná cena, vážně jsem o tom uvažoval, 2 ale legends hrát nehodlám takže na to asi kašlu.

Teď jsem něco slyšel o trojce, no to bude zase pařba. Radši by měli dodělat Dungeon Hero, původně to mělo vyjít už před dvěma rokama a furt nic, ani žádný info... :/
Jo Age of mythology, Rise of nations: Rise of legends... Proč by nemohl mít stronghold fantasy odnož? :)
Cože? On existuje nějakej fantasy Stronghold? Teď to googluju a vůbec jsem o něm neměl páru. To musí bejt teda divný :)
popkec: :-D to věřim, vůbec tu hru nechápu, přijde mi to stejně debilní jak Rise of Nations/Legends, ale tam se to dá aspoň chápat, páč to jsou jakoby jiný hry...
Nenašel by se někdo kdo by přidal Stronghold Legends? Já nechci protože bych se hrozně nasral při psaní popisu.
Ty skulinky v terénu jsou vážně iritující. Vůbec nechápu, k čemu tam je funkce na zobrazení základního stupně terénu, když se sama zruší a skulina v hradbách tak bez ubourání vedlejších panelů nejde zaplácnout.
Tak stačí zmáčknout mezerník :D. Ne teď opravdu, občas mě to taky štvalo. Časové limity obvykle nemám rád, ale tady mě to moc nevadilo.

montana: Jo ta AI je dost špatná, čekal jsem alespoň nějáké vylepšíní u SC Extreme ale je to pořád stejný ( i když oproti jedničce o nšco lepší xD)
Mě opravdu prudí nepřehlednost terénu, kdy je naprosto snadné přehlédnout skulinku, kterou do opevnění ihned vniknou nepřátelé - je to vážně šíleně nepřehledné, takového "díry" jsou třeba i ve srázu, což je pro mě maximálně iritující a spolu s časovými limity (které prostě obecně nesnáším) mě to spolehlivě odrazuje od dalšího hraní.

Ta ekonomická stránka taky není žádný zázrak (ve srovnání s Pharaoh třebas), k bojům jsem se zatím moc nedostal.
No me ta jednicka ted nedavno bavila nehorazne :)
Ale asi ve dvanacte misi me to preslo, diky tuposti AI...
Stronghold se s ostatními válečnými strategiemi moc srovnávat nedá, protože si bere to základní jak z válečných, tak z budovatelských strategií + propracované stavění hradů. Kdybychom měli porovnávat každý aspekt hry zvlášť, tak dostane na frak od všech AoE, Cesarů atd. Ale jako celek působí mile, nikoho neurazí a na nějakou dobu zabaví, zejména Crusaders Extreme, kde to tvůrci s počty jednotek na bojišti trochu přehnali, ale to zábavnost zase o kousek posouvá do předu.
No tak to se jeste da, furt lepsi nez kolekce klasiky nebo Extra klasika xD. To me nejvic stve, sice to stoji par korun ale obal stoji za nic. A nejvic me nastavalo kdyz jsem dal 800 za SC Extreme a ani tam nedaj manual, jen debilni kecy o technicke podpore a navod na instalaci :D. Vazne super
montana: To se dělá, hrát v práci hry? Ne dělám si srandu, kde jsi to koupil? Já mám doma warchesta, crusadera a extreme a tu puvodní verzi nemám, tak by mě zajímalo jestli to jěště někde seženu
Tak sem dneska v praci koukal jak kolega hraje Strongholda na notebooku a tak me to navnadilo, ze sem si ho obratem kooupil :) Takova roztomiloucka grafika, jak tam vsichni cupitaji a tezce drou :)
Zatim sem zkousel jen ekonomickou cast (moc se me bojovat nechce, staci me uzivat si to cupitani :)) a nejsem schopnej se dostat ani pres prvni misi "Hostinec". Ale presto me to neskutecne bavi :))
Hrál jsem to asi před 2-3 roky. Je fakt, že je to hra z roku 2001, to jsem si nevšiml. Trochu jsem editnul komentář...
Grafika je spíš taková kreslená, není fotogenická. Třeba grafika budov nebyla tak špatná. Ale dívat se jen ze 4 úhlů na 2D postavičky s trhající chůzí, už dnes fakt nemá ty grády. Nebo to překrývání postaviček, když jich šlo víc po hromadě jedním směrem, to taky nepůsobilo nejlíp.
Grafika je rozhodne pekna. Mnohme lepsi nez ty nedokonaly 3D hnusy kterych vyslo po strongholdu nespocet
tak jsem tu patnactku dal... uffff:)
synchronizace pesiho a streleckeho utoku mi delala nemale problemy
To mi připomíná časy kdy jsem v AoE dělal dva kontinenty, jeden můj, druhý pro 3 a více hráčů ovládaný hrou a kontinenty jsem spojil jednou cestičkou, ta moje země byla ještě na skalách :D To byla pak krásná jatka.
Super tam byl editor.Ty hrady co jsem postavil byly tak dokonalé,že ikdyž tam přišla sebevětší armáda,tak ani nezaútočila :D
Mně se zdá grafika taky velice pěkná, za sebe říkám, že dokonce výborná, moc pěkný a detailní.

Musa - lučištníci se mi osvědčili, ostřeloval jsem věže i hradby dokud jsem se nezbavil jeho střelců, kteří se ani nebránili, bylo to s pomocí tý funkce střelby do kruhu a když byly prázdný hradby tak už to pak šlo v pohodě : )
koment od zemi: mne se grafika naopak libi, je to styl, ktery memu oku celkem zalahodil:)

jinak projit 15 misi - dobyvani pigova hradu je pro me peklo! mate-li nekdo zaruceny recept, sem s nim:)
mikesb: Použil hodně slov? Já bych spíš řekl, že jsi jich použil jen pár a používal je pořád dokola, jen v trochu jiném pořadí! :-/