Streets of Rage 2

29.08.2007 X360
26.01.2011 PC
14.06.2011 PS3
29.04.2015 3DS
Sega, Ancient Co. Ltd (sekundární), H.I.C. (Human Interface Communications) (sekundární), Shout!Designworks (sekundární), JSH (Japanese System House) (SegaGG verze), M.N.M. Software (sekundární)
Uplynul rok od udalostí, ktoré sa odohrali v Streets of Rage. Na prvé výročie porážky záhadného "Mr. X "a jeho syndikátu, sa hrdinovia z prvého dielu Adam Hunter, Axel Stone a Blaze Fielding stretli na malej oslave v nočnom klube. Na druhý deň ráno však Axel dostal telefonát od Eddieho "Skate" Huntera, Adamovho mladšieho brata. Keď totiž Skate prišiel domov zo školy, našiel dom v troskách a zistil, že jeho starší brat Adam zmizol. Zločinci sa medzitým začali znovu zjavovať v uliciach a bitky a rabovanie začali nanovo.

Hrdinovia si uvedomili, že Mr. X a jeho syndikát sa vrátil na scénu, aby sa pomstil za predchádzajúcu porážku. K dvojici Axel Stone a Blaze Fielding sa pridáva Adamov brat Skate so svojom kamarátom, profesionálnym zápasníkom Maxom Thunderom. Ich cieľom bude znova vyčistiť celé mesto od zločinu a zároveň oslobodiť Adama zo zajatia tajomného Mr. X a jeho gangu.

Vašou úlohou je ísť stále dopredu a poraziť všetkých, čo vám stoja v ceste. Rovnako ako prvý diel, aj Streets of Rage 2 je klasická 2D arkádová mlátička, ktorá pôvodne vyšla na hernej konzole Sega Mega Drive ešte v roku 1991. Neskôr sa dočkala viacerých portov na iné platformy, kde však často obsahovala menšie zmeny oproti originálnej verzii. Verzia hry pre Windows vyšla v roku 2011 ako súčasť SEGA Genesis Classics Packu a zachováva hrateľnosť originálu.

Hodně povedená rubačka a pro mě vrchol série, dalo by se říct vybroušenější jednotka. Chvíli mi trvalo zvyknout si na rozřezanost levelů, restartuje se boj a trochu ztrácí tempo. Jinak jsou úrovně pestřejší a až na pár výjimek (zamlžená "aliení" část) graficky pěkné. Délka hry se mírně natáhla, nepřátelé vydrží víc a časomíra dává více sekund, ale ve výsledku mi hra přijde snazší a přístupnější. Ubylo zákeřností od nepřátel a naopak hrdinové dostali nové chvaty, jak se s grázlama vypořádat. Z těch pár drobných neduhů Streets of Rage 2 bych vypíchl přetrvávající sbírání předmětů útokem. A nemusím snad připomínat, že shýbání pro zbraně uprostřed boje je bezpečné asi jako sbírání mýdla ve vězeňské sprše. Taky zbytečné odhazování zbraně při každém přehozu nepřítele kolikrát naštve.

Pro: soundtrack, grafika, pestrost nepřátel a prostředí

Proti: jen drobnosti