Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Street Fighter

1987
04.12.1988
02.11.2009
51
6 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Světový šampionát v pouličních bojových umění je tu! Ryu z Japonska se ještě žádného takového neúčastnil, ale moc by chtěl vyhrát. Mezi jím a mistrovským titulem však stojí duely v pěti zemích světa s deseti stejně motivovanými oponenty. Ryu bude nejdřív muset zaskórovat v rodném Japonsku, než se mu otevřou městská zápasiště zemí jako jsou Čína, Británie či Spojené Státy.

Každý zápasník, kterému se postavíte, je výrazná osobnost, což dává najevo zjevem i vlastními bojovými technikami. A tak britský pankáč Birdie do svých komb zahrnul prvky wrestlingu s boxem a Thajec Eagle se ohání bambusovými tyčkami podle zásad filipínského bojového umění. Multiplayer tu slouží pouze jako jednozápasový rozřazovák mezi dvěma hráči, který rozhodne o tom, který z nich se postaví proti umělé inteligenci v následujících zápasech po světě.

Street Fighter ve své době nebyl první a ani nejlepší bojovkou, což však změnil už Street Fighter II. Dnes je jednou z klíčových značek společnosti Capcom a hlavním konkurentem obdobně legendární série Tekken od Namco-Bandai.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.