@veselykralicek (14.03.2024 13:31): Tak nakonec jsem vzal čtverku. Hlavně cena byla solidní za deluxe edici a říkal jsem si, že když mě to bude bavit tak aspoň budu mít kde pokračovat a nebudu se muset vracet ke staršímu dílu. Zatím mám za sebou dvě mise a baví mě to hodně. Ale teda vyhlazovaní hran je zde katastrofa a připadá mě to takové hodně přesvícené.
@Vynex (14.03.2024 08:34): za mě určitě ano. Čtyřka mi přišla lepší hra než pětka. A taky o dost těžší.

Ale hodně asi záleží, jak Ti sedne zasazení. Osobně bych se rozhodoval podle toho. Ale já bych šel určitě do čtyřky.
Série je teďka ve slevě na Steamu. Kdysi jsem dohrál dvojku, kterou si už v podstatě nepamatuju. Trojku jsem kdysi hrál chvilku po coopu s bráchou a momentálně mám celkem chuť na podobnou hru. Nevím jestli jít do čtvrtého dílu a nebo rovnou vzít pětku. Je nějaký důvod hrát zpětně SE 4 ?
@Garret (09.05.2022 09:25): To jo, ale to bych bez ukládání a hlavně loadování fakt nedal. Tam je potřeba loadovat často a optimalizovat svůj postup. Navíc tyhle výzvy plním zásadně na lehkou obtížnost, která Ti toho dost odpustí.:-)
@Chuck (09.05.2022 08:42): já to bez ukládání nehrál :) ale ono by to nemělo být takový problém, ty mise jsou celkem krátké a když už víš co a jak, jde to rychle. Ostatně jsou tam často výzvy na dohrání do 10 resp. 15 minut ...
@Garret (09.05.2022 07:02): Ano, to jsem nejspíš psal do diskuze pod víc her, ale zase jsem soudnej.:-)

Plním všechny singleplayer achievementy a vynechávám ty typu, dohrát na nejtěžší obtížnost, v hard core módu, old school, Ironman apod.

Spíš vysbírat všechny collectibly, splnit všechny výzvy, odemknout a plně vylepšit všechny zbraně. Pak to považuju za dohraný. A že mi pak chybí tři achievementy? Dohrát hru na Authentic, Authentic plus a v coopu? Bez těch už se obejdu.:-)
@veselykralicek (08.05.2022 07:41): největší problém je chybějící HUD (takže nevím, co vlastně sbírám a kolik nábojů mám nabito), ale jinak to není žádná extrémní výzva. trochu to znamenalo překopat loadout, protože kvůli vyhozeným zásobníkům jsem musel volit zbraně, co se nabíjí po jednom a druhá věc je sniperka, která musí být co nejsilnější, jinaxe blbě odhadovala korekce.
dohráno na Authentic Plus, jsem ready na pětku

je tady nějaký blázen, co to dohrál bez ukládání?
@veselykralicek (21.03.2022 23:43): Levněji než na steamu ty krabičky většinou vyjdou, to jo, ale levněji než na Fanatical a podobných obchodech nikoliv. Respektive dlouho jsem nic takového neviděl.

Ale dřív jsem taky kupoval krabice i když byly steamworks, protože ceny AAA her pro český trh bývaly kolem 800Kč, zatím co západní ceny byly vyšší (tzn. i Steam už přešel na 60€). Tahle doba je už ale dávno pryč. Bohužel. :D
@Tulareanus (22.03.2022 00:00): U JRC moc nenakupuju, to už musí být. Ale Xzone mám rád, mám s nima jen pozitivní zkušenosti, často mají pěknou edici nebo pěkný bonus jen u nich, tak je nechám vydělat.

Jenom Steam klíč bych u nich nekoupil, to asi nikde u nás, ale často bývají ty krabičky právě levnější než jenom digitálně přímo na Steamu.

Já myslím, že to je tu asi bezpředmětný, PC verze SE 5 se ve fyzický podobě asi nechystá, tak je to vyřešený. I když je ještě čas nechat se překvapit.:-)
@veselykralicek (21.03.2022 23:43): JRC býva ukrutne drahé, zľavy máva až potom, ako boli všade inde v zahraničí. :D Xzone máva tiež len veľmi ojedinelé akcie v porovnaní s väčšími certifikovanými zahraničnými resellermi ako Fanatical , ktorý spomínal fritol alebo GameBillet či gamesplanet . Na týchto nakupujem už niekoľko rokov a aktuálne mávajú asi najlepšie ceny. No i tak si to vždy porovnávam pekne cez porovnávač isthereanydeal.com .
@Fritol (21.03.2022 21:16): Tak v těch českých eshopech (Xzone / JRC) to sice bývá jen klíč na Steam, ale i tak obsahuje krabičku a je to levnější než na samotným Steamu.

Samotná krabička mě sice neláká, ale kdyby byla podobná edice jako SGW C2, v dřevěné krabičce hromadou fyzických bonusů a DLC, byl bych fakt rád.

Nevyžaduju sošky a podobný blbosti, ale i tištěná mapa, pohlednice a soundtrack na CD potěší.
@Chuck (21.03.2022 20:20): No však, Fanatical.

Nebo co máš na mysli pod pojmem "herní eshopy"? Krabicovku od Xzone, JRC apod? I kdyby byla, tak bude Steamworks stejně a DVD ti bude k ničemu.
@Chuck (20.03.2022 20:24): Jak to myslíš jen na Steamu? Bude to i na Epicu a MS Store (kde to bude mimochodem za dvacku v gamepassu). Ale pokud už teda chceš nutně platit pár stovek za steam klíč, tak na Fanatical si to můžeš předobjednat za 39 euro už teď.
@veselykralicek (21.03.2022 02:39): Já po nějaké sběratelce netoužím, ty doby, co jsem kupoval krabicovky, jsou pryč a i tak jsem se vždycky snažil kupovat co nejlevnější verzi, tudíž tu nejzákladnější. :-) Asi už konečně nastal čas, kdybych tu pětku sem přidal. ;-)
@Chuck (20.03.2022 20:24): No, obyč verze 50 éček, nějaká ta deluxe 70, i když tam ještě nemají popis, co přesně by měla obsahovat navíc.

Je pravda, že český eshopy mají v nabídce zatím jen konzolový verze, ale tak zatím je dost času.

Já osobně doufám taky v nějakou pěknou sběratelku jako třeba u Sniper Ghost Warrior: Contracts 2. Ta by mi udělala fakt radost.:-)
@Chuck (11.12.2021 18:03): v tomhle případě je to jen popis toho, že se můžeš pohybovat po okrajích a římsách, což je součástí odstavce o "pokročilém překonávání terénu". přišlo mi to vtipný.

ale jinak jo, za plnou to kupovat nebudu, ale rozhodně si to nenechám ujít ;-)
@jvempire (07.05.2019 07:43): Pokud by člověk plnil i vedlejší úkoly, moc daleko by se vzhledem k rozsáhlosti misí nedostal. :-) Mě ta hra sice neskutečně bavila, ale postupně jsem vedlejší úkoly plnil méně a méně. Akorát v závěru, kdy mě mrzelo, že už se hra bohužel blíží ke konci, jsem je všechny splnit prostě musel. ;-)
@jvempire (komentář): docela si mě s tím komentářem navnadil, takže jsem si frustraci z Areny šel vybít na wehrmachtu a jeho přisluhovačích :) Už to není úplně ono jako poprvé, ale je to pořád dost zábavné. Pro mě je čtyřka z pohledu akce celkem dobrou alternativou k našim Hidden & Dangerous 2.
@Chuck (13.08.2018 21:28): fér, já kvůli dvojce zavrhl zbytek série dokud jsem 4ku nedostal teďkom v bundlu. Tak jsem šel zpátky s tím, jestli se mi to tenkrát jen zdálo a ne, pořád je to clunky, debilní, meh level design a můžeš se donekonečna zaseknout v tutoriálu. Přišlo mi, že to sami pochopili a šli rychle do trojky, místo aby tu dvojku řádně podojili.
@Bodkin (13.08.2018 20:29): Já mám rád v podstatě všechny díly a přestože jsem dvojku hodnotil poměrně vysoko, poté, co jsem poznal trojku a čtyřku, mám chuť u dvojky snížit její hodnocení. Ale nechám to tak, jak to je, resp. tak, jak jsem to vnímal tehdy.
@Chuck (13.08.2018 19:39): Bavilo, jen mě zajímalo jak to vypadalo před tím, tak jsem zkusil V2 (otřesně špatné) a Trojku (mnohem lepší, skoro jako čtyřka), ale teď jsem nějak zacyklený, vím, že když dám 4 tak ta 2 a 3 už nikdy nebude dost dobrá, takže... hraju trojku.
@Garret (12.08.2018 07:27): Fajn, zítra jedu na barák, tak to testnu. Jinak se u hry bavím naprosto královsky a vidím to na zakoupení všech příběhových DLC, stejně jako jsem to udělal u trojky. ;-)
Prvotní dojmy nejsou zas tak zlé. Graficky to vypadá velice dobře, na ultra hodnoty mi to dává 75 FPS. To chování nepřátel se o malinko zlepšilo, ale pořád pokulhává. No, je to prostě klasika od Rebelion. :-)
heh, jsem ve vší zoufalosti hodil granát mezi tři němčoury, kteří se přibližovali na mou pozici, granát vybuchl přesně v momentě překrytí dělostřelecké palby. nejen že to nikdo neslyšel, ale ještě jsem je zesračkoval všechny tři naráz. stealth!
Přišlo mi to hodně krátké. Celkově 8 misí a každá tak na 30 minut max. Čekal jsem tedy víc...
Koukám, že cena hry se pořád drží nebývale vysoko. Co jsem tak koukal, pod litr ani omylem. :-(
Spíš nadšený, všechny ty herní mechanismy jsou zase vylepšené, je to zase krok dopředu.
Ahoj.
Mám to rozehrané, musím říct, že umělá inteligence od minulého dílu moc nepokročila. Nicméně mapy jsou pěkné, hlavně u 4. mise ten přířístav je dobrý. Ale je tam dost málo těch zvuků, co maskujou střelbu....DLC Season Pass za bezmála 40E se mi taky zdá dost.

Ale celkovou atmosféru to má docela dobrou, můžete posoudit sami nahrál jsem na Youtube sestřihy zatím prvních 4 misí... https://www.youtube.com/playlist?list=PL2VIIVWUls2XmDx_Iz-2s3I3tiaXC_p2f
@Chuck (14.02.2017 14:29): to mě taky, tím víc, že je to má otevřené prostředí. ale Rebellion se nebetyčně vykrádá už několik dílů. začalo to dvojkou, Nazi Zombie jedna dva tři, pak trojka a teď tenhle datadisk na trojku, prodávaný za 60€, resp. 45€ na Kinguinu. do 30€ bych nad tím mávl rukou...
Co si budeme povídat, vyloženě kvalitní sniper akci nám ještě nikdo nikdy nenabídl. Mě to ale láká i tak.
Na mě to působí stejne ...
Celkově z téhle smrdí Indian s lepším rozpočtem: D
Nevěděl jsem, že nové hry se dnes dělají tak, že vezmu původní verzi, přidám pouze hezčí textury prostředí, vytvořím pár nových map a hru vydám za 1600 ....

Ale ne, jako plus beru docela otevřenější mapy než posledně, kdy to bylo jen "koridor > plocha > koridor > plocha"
@paver (04.02.2017 01:51): Tak všechny mise třeba v Sabre Squadron pro H&D2 s Italy jsou buď v Africe nebo na Sicílii (většina sil Italů dislokovaných právě tam) nebo Africe, v původní hře jen v Africe.

Dělat nějaké italské síly bránicí Apeninský poloostrov by fakt nemělo smysl, nebyly :).
@Shoggot (04.02.2017 00:24): Já žil v domnění, že se to odehrává před invazí. Že právě v roli odstřelovače bude hráč připravovat půdu pro nadcházející invazi. Sám nevím, jak jsem k tomu přišel :-D

Jsem se těšil, že po Hidden & Dangerous 2 a druhé Mafii zase uvidím ty fešné taliánské uniformy a poslechnu si pár rozhovorů v taliánštině :-/
@paver (31.01.2017 19:19): Tak odehrává se to po invazi do Itálie, ne? Už 8. září 1943 (invaze byla 3. září) italská vláda kapitulovala a Němci Itálii napadli a většinu Italů buď zajali nebo deportovali na nucené práce.

Nevím o tom, že by u Rapida, Anzia, Salerna nebo Cisterny Italové bojovali. Italům toho po kapitulaci už nic moc nezbylo a co mohlo, bylo na straně Spojenců.
Kesselring odepsal Italy už po Messině. A vyjednávání s italskou armádou začalo už během tažení na Sicílii (legendární zrušený výsadek do Říma) a na území Itálie už spojenci takřka žádné střety s italskou armádou neměli. Dokonce jim vyklidi pozice.

Takže to není problém, není moc důvod, aby tam byli Italové jako nepřátelé, kor po Africe, kdy byla Itálie už skoro defacto okupována země Němci a většina jejich sil dislokovaná buď v Normandii nebo ma východní frontě. Itálie byla už tou dobou de facto Němci okupovaná.

A Autoblindu používali i Němci.
Zdá se mi to, nebo ve všech těch trailerech a gameplay videích nejsou žádní Italové? Ve zmínce o multiplayeru se akorát mihla Autoblinda, jinak všude jsou zobrazováni jen Němci.