Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

@Sasakr (06.01.2023 20:21): na tom případu bylo vidět, jak ta hra je koncipovaná spíš do menších prostor a soustředění se na místo činu. To zpracování přírody, opuštěného lomu atd. nevypadalo zrovna áčkově.
@Sasakr (02.01.2023 15:59): Tvému zmatení se nedivím, taky šlo o případ, který jsem jako jediný vyřešil chybně. Ono ve hře ne úplně vše z pohledu logiky dokonale sedí. Ale to byla z mé strany prakticky jediná vážnější výtka...
@Wolverine (02.01.2023 14:51)Aha, tak minci si nějak nepamatuju. To by to vysvětlovalo, byť tedy objem stříbra z mince a nože se asi nedá moc srovnávat. A celá anabáze s ledem a solí a zmrkou v poušti mohla být jen cesta k nějakému závěru, který se nemusel potvrdit.
@Sasakr (02.01.2023 00:34): Ten kus roztaveného stříbra - nebyla to ta stříbrná mince, kterou chtěl ten jeden pověrčivý chlápek zničit ve snaze zlomit tu kletbu (pak to tuším i říkal při výslechu, že mu to stejně nepomohlo, že ten druhý chlápek stejně zemřel...)? Ten ledový nůž právě pak dával i smysl, když Sherlock našel tu fotografii pořízenou v poušti, jak si tam lidi pochutnávali na zmrzlině díky té vychytávce se solí (nebo už si nepamatuji, jak to ve hře bylo vysvětleno), což bylo aplikováno i na ten ledový nůž, který díky tomu vydržel v teplotních podmínkách parní sauny :-)
Absolutně bych nečekal, že lze takovouhle hru udělat nefrustrující a zdlouhavou, ale naopak odsýpající a velmi zábavnou. Kdysi dávno jsem zkoušel jen nějaká dema předchozích dílů a byl to vcelku pixel hunt. Tady si člověk proskenuje obrazovku, když najde vše, samo se to zavře, takže ví, že je to fakt všechno a jde zase o kus dál. Pár procent musím srazit za technické záležitosti. Grafike je super, ale:
1) Defaultní lock na 63 FPS nevypadá u takovéhle hry dobře. Když se hraje s gamepadem a člověk se plynule rozhlíží, tak to i u takhle pomalé hry není hezké. Na druhou stranu, s unlocknutým frameratem tam byly hrozný stuttery, takže jsem hrál s locknutím na 80 a bylo to super.
2) Zabugované stíny v DX11 na AMD kartách. V DX9 je to ok, ale proč není nastavení rendereru přímo ve hře? Dělat to přes parametr přímo u exe to nešlo, nakonec jsem hru (byť z Epicu) spouštěl přes GOG Galaxy, kde šel nastavit spouštěcí parametr a hra pak jela v DX9. V DX11 byl taky krom zabugovaných stínů příšernej výkon.

Jen mi trochu štve, že tohle mé první seznámení se sérií začalo zrovna s tím, dle databáze nejlepším dílem. Teď abych se bál, že všechno další už bude horší :-(

A toto je také můj poslední příspěvek do Herní výzvy. Kupodivu zapadá do obou mých chybějících kategorií - vývojář z bývalé SSSR a hraní za zvíře :-)

EDIT: Jo jeden dotaz, jak jsem měl poznat, zda byl týoek v lázních zabit stříbrnou nebo ledovou kudlou? Dal jsem stříbrnou, protože jiné vysvětlení pro kus stříbra v ohništi nebylo, ale podle hry je to blbě.
@Red (komentář): myšlenková mapa je ve hrách se Sherlockem od Frogwares standardní mechanika, mají ji i další díly, a to i víc než deset let zpátky.
@Can (komentář): co se týče dokumentů, tady se hry zastanu. Hledání vodítek v Sherlockově archívu je důležitý a logický zdroj získávání informací v jeho pátráních, který se opakovaně objevuje v knižních povídkách. Za tím účelem ostatně detektiv systematicky svůj archiv rozšiřuje. Proto se stejná mechanika objevuje i v jiných dílech herní série.

@Red (06.02.2021 22:11): to byl ten s ledovou dýkou v lázních? Tam mi přišlo pritažený za vlasy samotný řešení zločinu, páč vrah musel být jó rychlej, bortící se část komplexu mi k té zrekonstruované taky moc nepasovala, ale o pachateli jsem měl na konci případu celkem jasno. Vůbec rozhodování o vinících mi tu přišlo celkově jednodušší než v následujícím dílu.
@Red (06.02.2021 22:11): Taky bych jí raději dal lepší hodnocení, ale ze začátku jsem se musel přemlouvat k hraní a to několikrát. Kdyby šlo jen o první tři případy tak bych šel ještě níž, ale ten čtvrtý mě fakt bavil a měl i pěkné tempo, nikde jsem se nezdržoval a už to dotáhl až do zdárného konce.
Těšim se na Tvůj komentář...
@Can (komentář): Včera jsem ji také dohrál, budu k ní celkově shovívavější. Nejslabší mi přišel třetí případ (Hra mi řekla že jsem zvolil špatného pachatele ale jinak by mi to žel nedávalo vůbec žádný smysl. Inteligentní pachatel by si složitě naplánoval nejrizikovější způsob vraždy bez alibi. To nedává smysl. Všechny důkazy byly nepřímé a podobně ukazovaly i na jiné podezřelé. ),
Parádní detektivka s jedinečnými případy a více možností konečného řešení. Super hádanky, ale nic složitého. Škoda, že hra člověka furt navádí co má dále udělat a hráč má pak jen na konci možnost si vybrat. Možnosti jsou takové, že by mohli teoreticky platit všechny, záleží tedy na hráči co si vybere. Více v recenzi na vecnykritik.cz
@M.a.t.t. (10.12.2016 21:39): Ano, to je sice pravda, jenže Holmes je neuvěřitelně inteligentní a zajímavá postava. Opravdu nestojím o adaptaci, kde z něj udělají ubohého starce. Na světě je smutku dost, u Holmese se chci bavit. Zrovna jsem si v akci na Steamu koupil Devil's Daughter, tak budeme o Vánocích s přítelkyní řešit záhadu :)
@účet smazán (10.04.2016 19:14): Pro mne je asi nejlepší Sherlock překvapivě jeho ruská verze odkaz. Z moderního Sherlocka je to verze s Cumberbatchem. Za to Mr. Holmes s Gambonem, z toho se mi chtělo vrhnout. Ze slovutného detektiva tam udělali třasořitku. A ještě je super rozhlasová hra se Sherlockem, existuje ale víc verzí, konkrétně na tu dobrou nevím jak odkázat.
@Paul (10.04.2016 18:11): Líbí se mi jak se ty statický rozhovory snaží trošku oživit řečí těla, ale ten nulový lip sync všechno zabíjí.

Jinak mě osobně se nelíbí žádnej mladej Sherlock. Máme nejradši stará staromilská zpracování pro páprdy.
Nechápu.

Proč vypadá Holmes a Watson jak nějaký poloteenage hipster duo. Asi se Frogwares nelíbily prodeje tak chtěj zacílit hipster laděním na mladší publikum ? Nevim, ale tohle hrát už nebudu.
První případ za úspěšně za mnou a spokojenost, má to dobrou atmosféru a hraje se velmi příjemně :) My inner Sherlock fan je happy.
Na Sherlock Holmes: Crimes & Punishments som riadne natešený. Snáď sa už k tomu čoskoro dostanem :)
Ahoj, nevíte zda je na netu nápověda kdybych se zasekla? Nikde jsem ji nenašla. Dík za info.
Tak dohráno, 6/6 správněl. První půlka případů brilantní (Black Peter, Riddle on the rails, Blood Bath), v druhé půlce ovšem autorům totálně došel dech, případy byly jasné pomalu od prvního okamžiku, tudíž nemůžu dát víc jak 75%.
@Wolverine (30.07.2015 15:51): Stříbrná dýka by byla logičtější, ale ve skutečnosti to byla opravdu ta ledová. Roztavené stříbro bylo z mincí/šperků nebo něčeho podobného, co tam hodil ten paranoidní zfetovanej magor :-D. Potvrdí to i při výslechu. Taky u těch vykopávek najdeš knihu, kde se píše, že Římani tavili svoje stříbrný cennosti, aby zahnali tu kletbu Zlaté dýky...
A vražedná zbraň teda byla ta ledová dýka? Pamutuji si, že jsem na místě činu našel i to roztavený stříbro. No a Sherlockovi se pak podařilo i vytvořit stříbrnou dýku v laboratoři...
Tak jsem teď dořešil Římské lázně a je tam jedna poměrné zásadní logická "chyba": doporučoval bych Holmesovi provést experiment, jak dlouho vydrží ledová dýka v 60° sauně...rozhodně ne tak dlouho, aby tím byl člověk schopen někoho zabít :-D. Ale bylo jasné, že možnost ledové dýky je ta "správná", takže jsem ji nakonec použil
Tak jsem to teďka rozehrál a zatím paráda, asi první adventura, co mě baví! (Díky pajmič za nepřímý tip :-D)
Mám dotaz, jsem na teprve na začátku druhého případu, ale to opravdu ty případy nejsou příběhově vůbec provázané ??? To zamrzí.. místo 20 grafiků (vypadá to fakt parádně, o tom žádná) mohli zaplatit jednoho schopného scenáristu..
Teda to je večšia haluz ako LA. Noire, tam bolo logických chýb menej. Tu napr: V záhrade sú traja ľudia, horí tam oheň s... a žiadna možnosť sa niekoho opýtať, kto že to tam kúri ...
Já to kupoval na Kinguinu, kde jsem mohl využít 200 stovky slevu, ale nevím přesně ze kterýho obchodu klíč pochází... Spíš mi přijde jako podvod to, že ve všech obchodech je region hry "Worldwide" a pak se člověk dozví, že je to úplně jinak... Každopádně nemám potřebu kupovat krabicovky a nechci platit za hry na Steamu když tam stojí 2x tolik toho, co jinde... No, vzhledem k tomu, že jsem teď sám překládal hru Meridian New World a poskytnul jsem jí vývojářům zdarma a bez keců(bude v příštím updatu na Steamu), tak jsem snad odčinil svoje strašný upirátění češtiny na Sherlocka...
@tomi2k9 (03.10.2014 18:28): No v podstatě pirát jsi.. Když si koupíš tu hru bez češtiny, tak jdou peníze světovému vydavateli, zatímco když si koupíš hru s češtinou, tak jde část peněz i českému vydavateli, který tu češtinu zaplatil. :D

Každopadně já si tahám češtiny z warez verzí běžně, protože na steamu skoro nic nemá češtinu a jako pirát si nepřipadám.. :D

Jinak můžu se zeptat kde tu hru koupili ti, kteří tam češtinu na steamu nemají? Obvykle si krabičky objednávám ze surtepu, ale tam bývají často polské verze apod., takže hádám, že u Sherlocka to není zrovna dobrý nápad.
Vida, já bych spíše potřeboval přepnout na Angličtinu, mám k tomu české titulky.
@Eru (01.10.2014 18:49): No, jenže je očividně zase milion verzí... nejde vybrat nic jinýho než angličtina... Na steamforu si zas někdo stěžuje, že je němec a má jen polskou verzi... Zase maj nějaký regionální zámky... Už mě to nebaví...
Ja by som tiež potreboval tú češtinu., pls pošlite mi to niekto v rarku, taktiez by som potom potreboval pomôct stím ako tu CZ spojazdním.
Jelikož jsem to koupil mladý jen s angličtinou, potřeboval bych vytáhnout CZ soubory... poslal jsem ti PM, kde jsou k nalezení...
Vypadá to hodně zajímavě, obzvlášť to provedení výslechu se mi líbí :)