Saints Row: The Third - The Trouble With Clones

Volition •  Deep Silver FISHLABS (Switch) •  Sperasoft (PC, PS4, PS5, XOne, XboxX/S, Stadia)
20.03.2012
21.03.2012
10.05.2019
22.05.2020
05.03.2021
25.05.2021

rozšíření

Čo sa stane ak je jeden pošahaný nerd zároveň fanúšikom Svätých z Tretej ulice? Budú sa diať veci...hrozné a príšerné. Veci, na ktoré bude treba využiť včeliu pušku a super schopnosti, ktoré vám dá jedine energetický nápoj Saints Flow! A nakoniec, možno medzitým zachránite aj strateného kamoša. Kto vie, vo výbušnom Steelporte je všetko možné (a dovolené).

The Trouble With Clones je v poradí tretie väčšie DLC pre Saints Row: The Third. Pre majiteľov „Season Pass“ zdarma, pre ostatných za istý finančný obnos. Tak ako v prípade Gangstas In Space, i tu dostanete niekoľko tematicky spojených misií s výbušnou náplňou.

Toto DLC hodnotím jako nejslabší ze "všech" tří. Příběh mi přišel vcelku nezajímavý, humoru dost ubylo, zůstala jen jedna velká neuvěřitelná akce.

Trochu otravně na mě působilo vyprávění příběhu místním nerdem, je to takové neosobní. Nápoj Saint Flow dodávající superschopnosti je sice fajn, ale sráží hratelnost na nízkou úroveň, všechno se hned povede, lidé umírají rychleji než jindy apod. To už opravdu není kdovíjak zábavné.

Jedinou vcelku slušnou chvilku přináší až závěrečná scéna a dojemný konec. Přesto to jaksi nestačí a toto DLC za zbytkem hry pokulhává. Ale ta hodinka v SR3 navíc se vždycky hodí ;)

Pro: pár pěkných scén

Proti: Saint Flow, příběh

Na třetí, vlastně druhé příběhové DLC, mám trochu rozporuplný názor. Přichází s několika originálními mechanikami, ale příběh vás tak zcela nepohltí.

Nejdříve tedy to horší. Příběh. Po tom, co v hlavní hře Johnny Gat nešťastně zemře, se ho jeden z fandů (za to, jak mluví, jsem měl nejednou chuť dát mu ránu) rozhodne naklonovat. Klonování ale neproběhne úplně podle jeho představ, klon zdivočí a začne ohrožovat město. Vaším úkolem je ho najít a spojit se s ním.
Co se týče klonů, tak ti mi přišli asi jako nejslabší část celé hlavní hry, takže jsem nebyl úplně moc nadšen. Nakonec se to ale nějak strávit dalo.

A teď již k tomu lepšímu. Ke konci příběhu se vám dostane do ruky nápoj Saints Flow. Po jeho vypití získáte superschopnosti, mezi které patří rychlý běh a střílení energetických koulí. Samozřejmě - v tu chvíli jste téměř nepřemožitelní, ale ten pocit moci je k nezaplacení. V tu chvíli jsem si říkal, že bych něco takového ocenil i v trochu větší míře, ale o tom až u Saints Row IV!

Pokud si chcete prodloužit hrací dobu ve Steelportu, kupujte. Ale nemějte moc vysoká očekávání, potom byste mohli být zklamaní. The Trouble With Clones nesahá totiž Gangstas In Space ani po přirození...

Pro: Saints Flow

Proti: příběh