Rise of the Tomb Raider: Baba Yaga - The Temple of the Witch

adventura > akční adventura
26.01.2016
Crystal Dynamics, Nixxes Software (portovali na PC)
Baba Yaga: The Temple of the Witch je príbehové DLC k Rise of the Tomb Raider. Lara v ňom prichádza do kontaktu s mladým dievčaťom Nadiou, ktorú prenasledujú vojaci Trinity. Dozvedá sa, že Nadia pátra po svojom dedkovi a rozhodne sa jej pomôcť. Vydáva sa tak po jeho stopách a dostáva sa až do zakázaného údolia, ktorá údajne obýva miestna čarodejnica. Môže byť Baba Jaga skutočná, alebo ide len o poveru?

DLC prináša novú oblasť, v rámci ktorej nechýbajú nové hádanky, nepriatelia, ale aj výzvy, či zberateľské predmety. Jeho dĺžka sa pohybuje na úrovni 2 hodín. V rámci neho získate aj nové oblečenie a luk. Kedže je súčasťou pôvodného príbehu, spustiť ho môžete kedykoľvek po vstupe do lokácie Soviet Installation.

Krátký přídavek s jednoduchým příběhem, ve kterém jde Lara po stopách mystické a nebezpečné čarodějnice. Nechybí tu vlastně nic, co bylo v základní hře. Jen je to celé hodně krátké.

Námět mně připomněl jisté vedlejší úkoly v Assassin's Creed Syndicate. Takové ty úkoly, kde pátráte po záhadných přízracích, které přepadávají lidi. Tady ale pátráte po čarodějnici z ruských bájí a to nikoliv jako asasín, ale jako archeoložka. Takže si užijete tradiční prozkoumávání, novou lokaci, skákání, střílení a jednu klasickou hádanku ve stylu "optional tomb". Škoda, že těch novinek není víc. Část přídavku se totiž odehrává ve známém prostředí Soviet installation.

Celkově je to příjemné rozšíření, které pokračuje v nastoleném herním duchu celé hry. Akorát avizované 3 hodiny herního času zvládnete dohrát v pohodě za hodinu a půl. Z toho vlastně vyplývá, že největším negativem tohoto DLC je cena. Pokud máte rádi Laru a seženete Babu Jagu levně, tak směle do toho. Jestli se teda nebojíte proradné ježibaby… :-)

Pro: Fajnové pokračování Lařina dobrodružství

Proti: Docela krátké a drahé

Po krátké prvotní návštěvě nové lokace Wicked Vale se Lara přesouvá do části Soviet Instalation (část původní hry), kde je potřeba navštívit již prolezlá místa a sesbírat určitý počet ingrediencí. Poté se vrací zpět, řeší jeden krátký hopsací puzzle a skáče přímo do finálního souboje s čarodějnicí. Herní doba +-1 hodina...

Jestliže jsem měl dosud Samorosta 2 jako nejhorší hru s poměrem cena/výkon, toto DLC jej naprosto s přehledem překonává. Za 10€ slabá hodinka hraní, to už je solidní rip off.