Já si teď napřed zopakuju RE 7 (VR) + nějaká ty dvě rozšíření + samozřejmě tu RE VR Kuchyň, a pustím se do téhle RE 8 (VR) a pak také do RE 4 Remake (VR).
Zapomněl jsem zmínit, že se podle mě jedná o hru roku 2021. Má někdo jiný názor? :)
Po menší odmlce se singlama jsem se vrátil k sérii Resident Evil a tenhle díl je zatím luxus. Právě jsem dokončil hrad Dimitrescu a super. Společně s remakem dvojky to zatím na mě působí jako nejlepší díl.
nejak sem nepobral tu useklou ruku, on si jako nasadi a funguje dal a jen si to polije nejakou zazracnou vodou nebo wtf? XD
Tak dohráno. Jako dobrý, ale sedmičku jsem si užil víc. Příklon k akci mi úplně nesedl, protože Ethanova mobilita je naprosto tristní, což je nejvíc patrné při bossfightech. Prostředí je hezké a zapamatovatelné, ale trochu kýčovité a "pohádkové", což je oproti Bakerovic statku, které bylo dle mého víc zasazené do reality a tudíž hororovější, trochu mínus.
Je to lepší a lepší. Už jsem skoro u konce. Ta část za Chrise bude naštěstí asi kratší, než jsem čekal. Vypadá to že loď z jedničky nebo část v DLC za Chrise se nekoná. Uff. Factory naprosto boží. Mohlo to být děsivější ale asi s tím dokážu žít.
Je to na ten hardcore snesitelné i pro první hraní, když se nějak zvládne ta úvodní scéna. Jen po prvním velkém bossovi jsem neměl žádné náboje a úvod dalšího levelu jsem musel proběhnout, což bylo easy, když se nepřátele po první bráně despawnuli a já se hned mohl vrátit zpět a vše vylootit. Teď už mám novou zbraň, dost peněz.. jde to zatím dobře. :D
Je to fakt dobré. Nečekal jsem, že mě to bude bavit, když je to vlastně akčnější a "stále to samé" ale hned jsem si připomněl, proč se mi sedmička líbila. Ta obtížnost je super!

Pokud se podaří nějaký skvělý třetí díl, který bude opět naprosto jiný než díl předtím (co takhle tentokrát město?) tak z toho vznikne výborná trilogie která dle mého překonává předchůdce (krom čtverky , ta je top).
@SilentWolf (06.06.2022 09:53): Odemkne se i, docela nesmyslně, pomocí nějakého DLC nebo Deluxe edice, tuším.

Taky mi ten úvodní útok dělal problémy, hlavně je celý nějak podivně naskriptovaný a pořádně není jasné, jak ho úspěšně splnit.
Ten začátek je odporně těžký. Docela "zajímavé" rozhodnutí dát na úvod takové peklíčko a pak dle vyjádření mnohých je to v pohodě hratelné a naopak zbytku hry dost uškodí, pokud se to nehraje na hardcore.

Ale zas mám díky tomu flashbacky ke čtverce. :D

Všimli jste si někdo tohohle? Jak vás na začátku lycan vtáhne pod podlahu, ale pak s vámi proboří stěnu, přičemž se ukáže, že jste na povrchu? V podlaze žádný díry…

Praštilo mě to hned při prvním hraní a vlastně se divím, že to takhle pustili dál.
Pojede tahle hra na mém PC alespoň na střední detaily grafiky natož plynule ? Mám tyto parametry PC.

6jádrový procesor AMD Ryzen 5 3600 (3.6GHz, turbo 4.2GHz, 12 vláken), operační paměť 16GB DDR4, grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti 6GB GDDR6, pevné disky 512GB PCIe NVMe M.2 SSD a 1TB HDD.
@IceCreamYouScream (13.07.2021 20:45): já to shlédl a přišlo mi to jako cutscény z resi hry, akorát bez hry. Což se dá strhat, ale nějak zásadně mě to neuráželo, navíc já mám slabost pro tenhle photorealistic-adjacent styl CGI. Ale Claire tedy mohli aspoň udělat blíž vzhledu Resi 2 Remake.
Tak co říkáte na Infinite Darkness? Nakonec ty filmy s Milou Jovovich nebyly až tak hrozný, co? :D Musím říct, že věrnost RE značce se nezapře: dialogy jako z pomocný školky (fear turns into terror which causes fear spreading terror....), Leon tam sype jednu rádobyvtipnou hlášku za druhou... ale hra s debilním scénářem může být pořád zábavná. Seriál s debilním scénářem je prostě jen debilní.

Pokud někdo ještě neviděl a chystá se, tak si ušetřete hodinu života. Je to totální odpad. :)
Koukam tak se to nakonec japoncikum konecne podarilo, konecne se jim podarilo implementovat funkcni antialiasing do hry. Za to velke plus. Ale zjevne tam take dali od vyroby rovnou nejaky sharpening, hra je na muj vkus az trochu moc zostrena, ale tak na to si zvyknu. Lepsi ostrejsi obraz nez rozmazany kvuli TAA.
Tak jsem to rozehrál znovu na Shadow of Village obtížnost. A nehrát to na New Game +, tak bych to už asi vypnul :D neskutečný, co ty casual lykani vydrží. Asi nejhezčí příklad... Když jdete tím polem k Luiza's house poprvé na standardní obtížnost, jsou tam asi 2-3 lykani. Na Shadow of Village, tam jsou 3 plus 2 ty vylepšení v tom armoru. A jeden takovej armorista vydrží 6 granátů.
@kristmeister (20.05.2021 09:03): healthbary neeee, nepotřebuje to být ještě víc gamey :) Spíš je lepší když by damage byl vidět přímo na modelu nepřítele. Ale jinak mě nevadí když nevím kolik přesně ještě nepřítel má života, dělá to souboje napínavějšími..
@Paul (20.05.2021 08:33): já spíš obětuju ten první na ty slightly HP :D
Jinak jsem si tak říkal, že by Capcom mohl implementovat health bary bossů. Protože u toho Quasimoda jsem deset minut běhal do kola po aréně, abych zjistil, že už stačilo dát jednu ránu z pistolky.
Rybí level taky nebyl špatnej. Ale já místo, abych progressoval, tak furt chodím po village a už nevím, co bych kde sebral, přitom už všechno mám. Jinak schovka Umbrelly u Ceremonial site skrývala docela fajn čtení i ohledně sedmičky.

A taky docela voser byl, že jsem zezačatku nachytal ryby, prodal je Dukovi a idiot po půl hodině....Hej víš o tom, že ti ty ryby můžu uvařit, aby sis vylepšil staty? Samozřejmě koupit zpět nejdou a ta zvěřina byla vypočítaná, takže já už nemám šanci na všechny recepty.

Jo a Magnum overpowered jak svině.
@kristmeister (18.05.2021 10:07): hrál jsem 2R, 4, 5, 6, 7...takže z těchto. 2R mě moc nebral, ani jsem už pak neměl sílu/chuť projet tu druhou path za Leona. Čtyřka byla dobrá. Ale mě prostě ten first person sedne víc.
@Paul (18.05.2021 09:29): Já už tak nějak předpokládal, co na mě čeká, když tam byly skříňky na schovávání :D
Pro tebe nejzábavnějších jako ze všech, co kdy byly? Nebo, co jsi jen hrál?

Za mě čtyřka a remake dvojky jsou stále o fous lepší. Nemůžu si pomoct, ale když střílím z broky, tak to nemá takovej správnej feel jako třeba ve čtyřce.
@kristmeister (17.05.2021 22:09): jo ten byl parádní :) Jinak za mě asi nejzábavnější Resident Evil, i přes určitý mainstream ústupky a větší akčnost. Atmosféra, setting a design super.

Zajímalo by mě, jestli je ta final cutscene jako o (cca) 16 let později, nebo Rose roste akcelerovaně. A Wintersovo smrt mě trochu štve.
Hmm, tak Paul uz ma temer dohrano (jsem nevedel, ze je to v game passu :P) a ja to jeste ani nezapl. Letosek jak se zda znaci zmenu z kupovani her pro zabavu na kupovani her na podporu vyvojaru. Hitman 3 koupeny a nespusteny, Village koupeny a nespusteny, Mass Effect take, Days Gone predobjednane a nejspis je nespustim a, for good measure, jsem predobjednal i Biomutanta. :D Stale cekam, ze me tohle "down" obdobi prejde a pak alespon budu mit co hrat. Muze to byt zitra, ale muze to byt i za pul roku. :/

@kristmeister (17.05.2021 15:02): Tyhle dalsi mody v pribehove singleplayerove hre jsem osobne vzdycky prehlizel. Nehral jsem je ani ve dvojce, ani ve trojce a rozhodne je nebudu hrat ani ve Village (pokud budu vubec Village hrat). Prijde mi, ze to zazitek ze hry kazi, protoze to neni canon content.
@kristmeister (17.05.2021 15:02): Mercenaries jsou zatím dost holé, ale tam se tak nějak počítá s rozšiřováním. Je to fajn, byť ty S ranky tam jdou získat docela jednoduše. Získat tu 100% achievementů bude zatím asi rychlejší než v RE7. Byť uvidíme co přinese DLC...
No, teď jdu do pevnosti za heisenbergem a je to tedy akčnější, i když nějaké ty výživné horor pasáže se taky najdou. Ale baví mě to z tý série asi nejvíc. Co mi vadí - neviditelný zdi a nemožnost si manuálně zapnout baterku. Plus je samozřejmě nutný akceptovat tu "resident evil logic" co se herního světa týče (s reálným světem to nic moc společnýho nemá). Ale je to fakt zábavnej design.
@kristmeister (16.05.2021 00:53): tak já se spíš poptám kámošů, jestli třeba někdy nepojedou na dovolenou... :D
Každopádně včera jsem to nějak studoval a vypadá to, že by se dal sestavit "herní PC" na úrovni highendu z 2014-2016 z použitých součástek za cca 10k, který by slušně rozjel RE Village (i takovej Kingdom Come). Největší průser je teď sehnat herní grafiku, protože to všechnou zkoupili těžaři... :-/
Jako referenci beru tvoji NVIDIA GeForce GTX970. :D
@kristmeister (15.05.2021 12:42): Ano, zezačátku mi to v koridorech šlo dobře, ale pak přišlo volné prostranství a to byl konec... :D
Si říkám jestli kvůli jedný hře není lepší si na týden zapůjčit nějaké herní PC než si ho skutečně pořizovat. :D
@Solidor (komentář):  Pozdější nepřátelé se bohužel stávají tuctově nudnou směsicí na způsob "sestřel svítící slabinu".

Nikdy by mě nenapadlo že zrovna na tohle si někdo může stěžovat. Jestli mě něco na RE hrách vždycky sralo nejvíc, je to to, že při souboji s bossem nemáš vůbec žádnej indikátor jestli uděluješ nějakou dmg nebo vůbec používáš správnou taktiku. Zbylo ti vždycky jen sypat do bosse náboje a doufat, že nemáš dělat nic jinýho. Vždycky se mi vybavil Dead Space, kde bylo hned jasný co máš dělat, a i když ano - boss svítil žlutě jako vánoční stromeček - rozhodně to nijak neubralo obtížnosti.

Já osobně bych vždycky bral radši svítící slabiny, než abych musel uvažovat nad tím, jestli to co dělám má vůbec nejakej efekt :)
@Solidor (komentář): pekny komentar :) sama som hru nehrala,videla som len cely gameplay,kedze to nie je velmi moj typ hier. Vizualne sa mi hra pacila ale niektore textury mi prisli dost odflaknute. Hlavne co sa tykalo prostredia. Hodnotim to ako divak,takze neviem presne ako sa clovek citil pri hre samotnej.
Co sa tyka celkovej hry,tak z pocitu zabavnosti, napatia a celkovej akcie by som jej tiez dala asi tych 80%
Chcela by som vediet, co bol ten obchodnik zac :)
@Longin (14.05.2021 19:29): A to se ti to seka nebo se jen ridis tim, co ti hra rika v menu nastaveni. Co vim, tak ze zkusenosti s predchozimi dily te hra sice upozornuje na to, ze prekracujes dostupnou pamet GPU, ale umozni ti to tak hrat. Dokud se ti to neseka, tak bych to prilis neresil.
@kristmeister (14.05.2021 19:39): Mělo by být, ale z toho co jsem četl jsem myslel, že je normálně steam demo ale bohužel ne :D No nevadí, možná je to tak dobře. Ještě by mě to chytlo a pak by to bylo blbí, protože zatím si to dovolit nemůžu.
@kristmeister (14.05.2021 15:34): Tak na PC to je portace...tam si toho můžou vývojáři dovolit víc.
V nastavení když jsem se to snažil osekat z 1440p na ještě rozumných 1600x900, všechno na minimum, tak to sem se pod 3,5GB nedostal...
Hmmmm...jsem si to kupoval zbytečně...nemám grafiku s 4GB paměti.
Hlavně že Resident Evil III z 2020 mi funguje na střední detaily v pohodě. :-/
Ok, dám to na tu střední..s gamepadem a vyplým aim assistem to snad bude taky aspoň trochu challenge :)
Dilema na jakou obtížnost to rozjet. 7 jsem hrál na normal (jiná kromě easy ani nebyla) a přišlo mi to možná až příliš easy. Tak uvažuju tady zkusit tu hardcore, když už je odemčená rovnou. Ale zase u toho nechci prohazovat controller televizí :)
Na jakou obtížnost jste to hráli, kdo jste to hráli? A dojmy z ní?
Měl jsem strach to koupit, nevěděl jsem totiž zda moje už trochu starší železo to rozjede nějak plynule. A kupodivu ano, zatím mi to nepadlo pod 60 a mám za sebou první část hry.
@Longin (10.05.2021 19:10): To není pravda. Je to až tak jednoduchý.
Kdyby to ty lahvičky neumožňovaly, tak je sám Ethan z toho paf, ale není. Že díky Umbrelle a dalším mají v tom světě zázračný ozdravný předměty je jasný uplně dlouho. Jeho regenerační schopnosti jsou pak silnější, ale přišpendlení ruky svorkama a léčivá lahvička jsou to, co mu ji dá v sedmičce dohromady jakmile přijede. Dva prsty, které má v hajzlu v osmičce mu taky nedorostou na konci, co vyjde najevo, že je houba. Ethan vydrží jak tank, díky skutečnosti, že je mrtvý a že je houba, ale ty léčivé lahvičky pochopitelně amputace dokážou zvládnout. Je to dokonce v nějakém file ve hře.

@SilentWolf (11.05.2021 07:06): Tak tak. A je to dobře.