Red Dead Redemption

tak laso už mám; ty efekty bouřky/deště jsou tam snad lepší než ve dvojce - zvlhlá země, tvoří se tam i louže, kapky na obrazovce; Ty ostatní detaily: otisky stop v písku, po šlápnutí do kaluže krve - krev na botách - krvavé šlépěje; také pohyblivá/ohebná tráva, keře při kontaktu.
@Paul (22.01.2019 10:16): Před nějakou dobou jsem viděl podobné video, akorát hra nebyla tak odladěná. Ale podle tohoto videa se to fakt hýbe hezky a docela věřím že to bude fakt přes tohle hratelné na PC :) Ale asi nebudu mít potřebu to už hrát, dohrál jsem to 2x a z toho jednou na 100%
Na jedničce mě docela vytáčí, že tu není nastavitelnej auto aim na koni ... buďto je free, což při honičkách absolutně nejde nebo je částečný a plný, což hru degraduje na směšně nízkou obtížnost .. škoda :/
Jinak na tom Xku to vypadá opravdu parádně :)
Jsem měl za to, že jednička běží na X360 v 720p, na Xbone v 1080p a na XboneX 4K.
A ona běží na Xbone taky jen v 720p ? To je zklamání :(
Jsem si chtěl od kamaráda půjčit xbone abych si to tam znovu po dvojce dojel, ale to abych sehnal kamaráda co má Xko :D
@kuler91 (20.11.2018 11:40): Jednička je naprosto skvělá a atmosferická hra, která má naprosto skvělé postavy a i parádní příběh, ale musíš si na něho chvilku počkat. Začátek je sice vleklý, ale to byl i ve dvojce (podle diskuzí si nejspíš hrál napřed dvojku). Já to hrál v klasickém pořadí jednička a teď dvojka. Dvojka se pro mě stala nejlepší hrou vůbec, ale jednička je taky skvělá. Teď je samozřejmě otázka jak se ti bude jednička hrát po dvojce. Příběh dvojky je prequel takže jednička na ni navazuje, ale hratelnost je samozřejmě už starší. Určitě tomu dej šanci a zkus neporovnávat s dvojkou :) Myslím si že nebudeš litovat, jen musíš nějak vydržet prvních pár příběhových misí :)
Mám za sebou odhadem hodinu a zatím příběh úplně netáhne, počítám s tím, že tomu budu muset dát trošku víc času :)
@Garret (19.05.2018 18:15): No, na ranči s tou borkou ze startu vodíš krávy na pole apod. Je to originální, ale taky mit o přijde nudné a vzhledem k tomu, že jsem s nimi dělal i v reálu tam je určitá averze.

Ale samotné střílení mě baví. Je tam sice pomocný auto-aim (předpokládám, že se dá na expert nastavení vypnout), ale i když zamířím bez toho na nepřítele, tak to jde celkem hladce a není to těžké. U Uncharted to zase bylo těžší mířit.
Tak jsem u toho strávil 3 hodiny. Jako není to špatné, ale třeba ty mise s kravami mě neskutečně štvou a doufám, že už jsem je prošel všechny a nebudou v pozdější části hry. Já už v Irsku reálně dělal s kravami a měl jsem chuť je zmlátit a tady jsem měl chuť je všechny postřílet, jak mi furt běhaly do řiti.

Ale jinak to není špatné, jen ta krajina je taková nudná obyčejná a generická. Jinak klasické GTA na divokém západě. Jako baví mě to a GTA mám rád, ale pořád nevím, či tenhle styl ocením u zasazení do toho divokého západu. Call of Juarez mě asi bavil více.

Každopádně špatné to opravdu není a místy je to i docela originální, ale tak vysoko jako ostatní s hodnocením asi nepůjdu. Uncharted mě k televizi připoutal mnohem více.
@Nikdykde (13.04.2018 10:32): Taky si myslím, že konzole jsou za tu cenu mega kauf ... i ty lepší verze X / PRO ... Kdybych nehrál občas FPSKa, tak PC ani nepotřebuju, ale třeba takovej Wolf mě na gamepadu fakt těžce nebaví ...
Každopádně s příchodem PS5 budu hodně zvažovat, jestli bude mít vůbec smysl grafárnu upgradovat.
nemluvě teda o tom, v jakým stavu jsou ceny grafik na PC a kolik XOX si koupíte za cenu jedné srovnatelné grafiky. A pak paměti, procesor a jste pak u případu, kdy na netu v oblíbených srovnávacích testech srvonávali třeba Far Cry 5 ve 4k a HDR. Jo, PC to taky umí, ale za 66 litrů. Kolik je za tohle XOX, kterej měl rozdíl akorát v tom, že po 500 metrech neměl tak přeostřený textury jako PC?
Tady jde o to, že konzole se poněkud vyvynuly a to směrem lepších a výkoných mikro počítačů. Už to dávno není hardware co zbyl po výrobě PC a PC verze už nejsou ty nejlepší verze her.
Já mám dobré PC (vlastně dvě), ale na XOX nedám dopustit. Už jenom ty lepší barvy.
@Nikdykde (12.04.2018 19:10): to záleží, pokud na Xbox One S to jede v 1080p tak je to pořád více než 720p. X má 4k pro většinu userů přeformátované na 1080p takže praktricky ostré jako břitva. Mě se např. patch na RDR včera tahal asi 500+ MB. Kdo z Vás má 4K televizi? Vsadím se, že nikdo.
Ne, tam je jen malé zlepšení, Xbox One X Enhanced znamená, že to je pro XOX.
Ta grafika je úchvatná na Xku, ma běžným je jen mírně vylepšená verze, co má jen stabilnější framerate.
Nějak se to tu neobjevilo, ale včera vyšel patch na XOX verzy.
Na 4K, lepší textury i barvy, vypadá to krásně, je to až neuvěřitelný, a je to moc pěkný, přitom jak je už ta hra stará.
@Paul (01.02.2018 17:16): Ani s tím nemám problém, spíš jsem hrozně zvědavý co se z toho vyklube ... Počítám s tím, že do vydání neuvidíme ani jeden souvislej gameplay, ale maximálně pár trailerů jako to bylo u GTA 5.
Tak jsem si to dnes za pouhých necelých 250 Kč s DHP koupil na Store v rámci zpětné kompatibility na Xone S. Všude píší jak jaké je to pecka a já mám westerny rád. GTA jsem sice nehrál (naposledy jsem zkoušel GTA 3 někdy hodně, hodně dávno), tak snad to bude stát za to!
@JohnCZ (05.11.2017 12:46): Na obou pohledech je něco, já upřednostňuji ten přístup z pohledu hráče, třeba i takového, který tohle prostě neřeší (a takových je hádám většina) - vlastní Xbox One a chce vědět, zda si tuhle hru na konzoli zahraje a nebo ne - jestli je to na pozadí emulace nebo ne je mu upřímně jedno. Hra je dostupná bez potřeby nějakého speciálního softwaru / služby (jako třeba PS Now) a lze koupit samostatně. Takže přidávejme.
@Indian (05.11.2017 11:59): Též bych to tak udělal. V mém původním návrhu byly jen PS3 a Xbox 360 právě z tohoto důvodu. Možná by nebylo od věci nějaké vyjádření od moderátorů, abychom věděli pro příště.
@Indian (05.11.2017 11:59): Tady jde o to že se to dá na tom hrát, a dá se to koupit, je to dostupné pro všechny načež na PS4 si to zahrát každý nemůže. Dokud se to dá hrát a je to dostupné na té konzoli tak nevidím důvod proč to odsud dát pryč. Tohle označení by mělo i fungovat pro hráče aby věděli kde všude si to mohou zahrát logicky, a když si to mohou zahrát na Xbox One tak proč to dávat pryč ?
@Garret (05.11.2017 00:00): jde o X360 vezi vpodstatě, buď stahneš ze storu nebo musíš mít origo X360 disk. Zpětnou kompatibilitu bych nepočítal jako platformu. Do budoucna tak bude fungovat i PS5, bude to jako u PC platformy - staré hry na novém HW. Dostanou akorát "patch" s lepším rozlišením, ale není to remaster, je to stále stejná verze hry. To by XBox One X mohl být taky nová platforma.
Snad bude 2jka lepší, Rockstar absolutně neumí psát příběh a hlavně postavy. Ve starých GTA byli ti idioti akceptovatelní díky infantilní atmosféře a hravosti. Ovšem od GTA IV "zazněli" a působí to strašně cringe, až se za autory stydím...snad tam konečně bude přepadávání vlaků a celkově víc western než začátek 20. Století
Technicky vzato to na PS4 jde přes PS Now, ale to si nemyslím, že obhajuje toto zařazení. To jsme tu rovnou mohli celou dobu dávat emulovatelne konzolovky.