Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

@Maximus (13.05.2024 12:39): PS5 ukazuje 120 hodin, ale mám takového tušáka, že to bylo podstatně víc. Hromadu času jsem strávil jen lovením zvěře a touláním se po horách. Odkládal jsem to z toho stejného důvodu, ale není na co čekat. Není to jen hra, kterou hraješ, ale je to zážitek, který prožíváš.
@Maximus (13.05.2024 12:39): Jdi do toho, když si zvykneš na to pomalé tempo, tak to bude jistě stát za to.

Jinak já mám získané všechny achievy včetně těch online a zabralo mi to 260 hodin. Dokončení singlu na 100 % odhaduju tak na 180-200. Bez těch výzev a nepovinných věcí okolo by to mohlo být tak těch 80 hodin. HowLongToBeat říká, že je hlavní příběh na 50 hodin, ale to mi přijde málo.
Rozmyslam, ze by som sa do toho konecne pustil.

Kolko vam to asi zabralo casu? Hlavny pribeh + pobehovanie len tak naokolo? Samozrejme poznam stranku How long to beat :)

Ja som len zvedavy, ze za kolko ste to zhruba dali vy? Je to asi poriadne dlhe a toho sa bojim. Viem, ze ma to bude bavit a prave preto sa mi do toho vobec nechce :)
@bvrv_kvbxl (13.01.2024 15:37): Já v podstatě hrál online jen kvůli splnění všech achievementu, takže jsem hrál oficiální servery od rockstar, kde mě to náhodně někam hodilo a tam jsem hrál. Co se týče bezdůvodného zabíjení, tak to mě nepřišlo tak časté, jak již zmínil adam.kulhanek. Ale díky tvému dotazu jsem trošku bádal a zjistil jsem, že existuje nějaký neoficiální mod, jako je třeba SAMP (GTA San Andreas multiplayer), který dává jiné možnosti. A tam opravdu existuje CZ/SK roleplay server. Pokud by tě to víc zajímalo tak zde je odkaz na něj: https://redwestrp.eu/
@adam.kulhanek (13.01.2024 15:30): Děkuji moc za odpověď. Nepovinné platby mi nevadí. To vím že v hrách je, třeba za nějaké speciální věci.
Nechtěla jsem takhle ty servery hodit do jednoho pytle. Jen je to má zkušenost, když mi to dal zahrát bratranec u něj na PS4. Každou chvilku mě někdo napadl. Ale to už je nějaký ten rok či dva zpět. Třeba jak říkáš už je to jiné a lepší. Zkusím to. Nicméně děkuji moc za radu. :)
@bvrv_kvbxl (13.01.2024 14:25): Jsou tam ještě skryté nepovinné platby. V online hře se totiž za některé věci platí zlatem, které se hlavně ze začátku získává velmi pomalu. A právě zlato je možné do hry dokupovat za reálné peníze.

Jinak nevím jak teď, ale když jsem hrál online loni touto dobou, tak to s tím umíráním na každým kroku nebylo zase tak hrozné. Ano, občas narazíš na někoho, kdo tě bezdůvodně napadne a ze začátku pravděpodobně i zabije, ale není to furt.
Ahoj, potřebovala bych poradit. Mám více otázek.
1) Ráda bych si zakoupila RDR2 online na Steamu, jelikož je právě nabízen za adekvátní cenu. Ale nevím jestli je to jednorázový poplatek a hru si tím pádem zakoupím "jednou a navždy" a nebo jestli pak budu muset platit každý měsíc nějaké předplatné (což moc nechci).
2) A dále si nevím rady se servery. Co tak vidím na soc. sítích, většina serverů kam vás asi hodí hra automaticky funguje na principu zabíjení se navzájem. Neuděláte ani krok a už jste zas mrtví.
Vím, že jsou komunity, které zakládají servery. Ale některé jsou na můj vkus až moc přísné co se týče pravidel. Že vás vyhodí ze serveru klidně kvůli špatnému mikrofonu. Chápu k čemu jsou pravidla, jsem ochotná je samozřejmě dodržovat. Poradil by mi někdo s nějakou databází českých RDR serverů, abych si je mohla projít a vybrat si mezi nimi. Nebo kde je prostě hledat.
Děkuji moc za případné rady a za ochotu :)
Barča
Ahoj,uměl by někdo poradit jak u PS4 zmením jazyk u RDR2? Nechtěně jsem tam hodil Polštinu.
@SavageCZ (08.01.2024 08:26): Je to také o dávce jedu. Známého bodla sršeň, když utíkal od hnízda spadlého na zem, do kterého předtím nechtěnš šlápl. Sršeň jej bodla do nohy, ale jelikož známý běžel jako o závod, sršeň v podstatě okamžitě odpadla. Rána jej téměř nebolela a u doktora mu řekli, že pravděpodobně dostal velmi malou dávku jedu, když se sršeň během bodného procesu oddělila.
@Korbitch (08.01.2024 06:42):  Pokud by se kůň nebo člověk škrábl o zub, pravděpodobně by se nic nestalo, protože zub je "dutý" a jed se jím do rány distribuuje z váčku nad zubem. Čili je to jen jehla, sama o sobě nejedovatá. Navíc se jed velmi rychle rozkládá na vzduchu, takže nevadí ani případné potřísnění zubu jedem.
Zdar, je tu někdo, kdo se vyzná? Přijde mi divný vozit mrtvého hada smotaného u sedla. Co nějaký poslední záchvěv a kousnutí, potažmo škrábnutí koně o zub? Zkoušel jsem hledat na netu, ale buďto zadávám špatná slova nebo hledám nedohledatelné...
Kdyby Viccleinovi někdy za První republiky Flowerpot v tramvaji zaklepal na rameno, že se tam sluší sundat si klobouk, dostal by od něj vycházkovou hůlkou s bodcem do břicha. :D
@Vicclein (28.11.2023 23:43): Tak jedno ti to môže byť, ale to sa dá napísať aj normálne, nie rovno ľuďom nadávať alebo ich niekam posielať. Navyše ti len chceli niektorí priblížiť ako nováčikovi, ako sa zvyčajne v komunite komentáre riešia, mám pocit, že ty si to len vyložil automaticky ako útok (s výnimkou tej nešťastnej Deuovej poznámky). Každopádne samozrejme mi ide o to, aby si ľudia nenadávali a netvorili toxickú atmosféru. Ja chápem, že ti príde ako veľa drámy pre nič, čo je v podstate pravda, ale tou útočnosťou si tomu fakt nepomohol, ale naopak to zhoršil.

Nepamätám si teraz, z akého dôvodu nie je pole pre text komentára povinné, no ak je niečo technicky možné, neznamená to ešte, že je to správne. Navyše keď si tu spomínal recenzie a analýzy, tak v podstate z tohto hľadiska komentára ako žurnalistického žánra to bez súvislého textu tiež nesplnilo formu. Ale to je v podstate jedno, to len k tomu argumentu. Jednovetné a nič nehovoriace komentáre sa aj z toho dôvodu zvyknúť presúvať do diskusie alebo mazať.

No ako som písal, ak si mizinterpretuješ môj príspevok ako útok na teba a pritakanie deuovi, tak len opakujem, že sa mýliš. To je celé.
@DEU (29.11.2023 00:07): Ano, také vídám komentáře o jednom odstavci častěji, tak se snad situace lepší. Dřív bývaly promptně přesouvány do diskuzí, což je jen fancy zástěrka pro smazání a vyhnání uživatelů z databáze.

A napsat pár desítek vět které jsou prázdné či jen opakují obecně známé je snadné, obsáhnout celý svůj dojem v jedné je nezřídka o dost těžší. Ale ke čtenáři ohleduplnější.
@AlieN (28.11.2023 23:13): Já spíš vidím situaci tak, že admini chtějí, aby web i nějak vypadal. Nevím o tom, že by byl ze strany pravidel webu jakýkoliv požadavek na minimální délku komentáře. Vídám zde i komentáře o jednom souvislém odstavci. Spíš mi přijde, že některým lidem (a teď nemyslím nikoho konkrétního) možná dělá problém dát dohromady několik desítek vět. O hrubých chybách nemluvě.
@Tulareanus (28.11.2023 22:50): Je mi jedno, jak to tady běžní lidé berou. Pokud server umožňuje naspat jen pro a proti, tak to neberu jako vadu z mé strany. Pokud si chtějí přečíst o hře něco víc, mají tu zajisté na výběr z mnohých plnohodnotných textíků. Pokud této "třídě o sobě" tak vadí krátké komenty, tak se může stát "třídou pro sebe", vynaložit nějaké úsilí, vybrat peníze a zaplatit vám programátora, kterej tomu uzpůsobí web. Do té doby můžou běžní lidé laskavě mlčet.

K druhému odstavci:
Ne, nemyslím, že je to pokrytecké. Já psal, že je mi tvá omluva šumák. Jen jsem ti to nabídl jako něco, co bys možná chtěl udělat, pokud si chceš udržet tu svou integritu a úroveň. Já na tom ale žádný zvláštní zájem nemám, takže si dělej, co chceš.
Chápu, že nechceš, aby se zde lidi hádali a vytvářeli toxické prostředí. To beru. Stačilo to napsat takhle.
@Vicclein (28.11.2023 22:16): Pozri, ak nestojíš o radu, tak sa to dá napísať slušne, flowerpot ti chcel poradiť, resp. ťa varovať, ako to tu bežne ľudia berú, že pre a proti sa používa len ako nejaké doplnenie verdiktu a nie ako hlavný nástroj písania komentárov. Veď si pozri komentáre k ľubovoľným hrám, aby si mal predstavu. Sorry, ale reaguješ všeobecne prehnane a arogantne a domýšľaš si čo tam nie je.

Ja som na DEUa reagoval práve preto, lebo z jeho strany to bolo zbytočné kádrovanie a on už starší je a bez ohľadu na vek, by si mal také hodnotiace poznámky odpustiť. To som napísal pre vlastnú integritu, aby som nenapomínal nováčika a "starousadlíka ignoroval" Takže si si našiel medzi riadkami niečo, čo tam nie je. Uvedomuješ si inak, že na jednej strane píšeš ako ťa názory druhých nezaujímajú a prečo ti to píšu, ale ty sa mi tu snažíš tlačiť, čo by som ja mal urobiť? To je trochu pokrytecké, nemyslíš?
@DEU (28.11.2023 20:34): Je mi jedno, jak ty osobně píšeš komenty. Tvůj kolega Flowerpot napsal blbost a tobě pak neslouží ke cti, že na to máš stejný názor. Pokud si chceš rozšiřovat slovní zásobu, doporučuji číst literaturu, nikoli komenty ke hrám. Pokud se chceš na něco zeptat ohledně her, tak prosím, ale zatím se jen vyjadřuješ k tomu, jak bych měl psát komentáře a označuješ mě za nezkušeného pošetilce :D Přitom jsem jenom napsal, že si hodlám psát komenty podle sebe, protože je taky píšu hlavně pro sebe. Co je na tom pošetilého opravdu nevím. Mně spíš přijde pošetilé diktovat z anonymního účtu jinému anonymnímu účtu v nějaké internetové diskuzi, jak obsáhle by se dotyčný měl vyjadřovat do komentářů k titulům pod databázi her.

Hřebíček na hlavičku jsi tedy neuhodil. Spíš ses uhodil do hlavy krátce po porodu. Dále se už vyjadřovat nemusíš. Beztak řešíme kravinu.
@AlieN (28.11.2023 21:56): Tak to lidi prostě vnímaj blbě. Až se to bude jmenovat recenze nebo reflexe a bude třeba naplnit nějaké množství znaků, tak budou mít právo peskovat - respektive už nebudou mít důvod.

Co jim vůbec je do toho, že jsem se k 5 let starý hře nevyjádřil dostatečně. Co chtěj ještě slyšet? :D Kdybych napsal 2 stránky textu, ale obsahově to bylo zcestný, byly by radši než za mé úsporné pro a proti? Mně to prostě přijde absurdní. A můj pohrdavý přístup je vzorovou reakcí na jejich blbé připomínky.
@Tulareanus (28.11.2023 20:51): Mé poznámky nebyly blbé. Byly příznačné. Blbou poznámku utrousil Flowerpot, když mi vyčetl, že to, co jsem napsal není komentář (co jiného by to asi bylo?). Recenze ani analýza to nebyla, ale komentář? To jo.
Říkáš, že mi chtěl jenom poradit. Proč? K čemu? Co to vůbec bylo za radu? Nestojím o to, aby mi někdo říkal, kolik toho mám napsat. Když se budu chtít rozepsat, tak se rozepíšu. Když nebudu, neučiním tak. Pokud blbou poznámkou není: "měl by ses k RDR2 více vyjádřit, jinak dostaneš víc dislajků", tak nevím, co jiného je. Na mě to teda působí jako projev úzkoprsého panice, ale třeba se pletu.

Pokud mě chceš zabanovat, tak prosím. Očividně si nezasloužíte, aby na tuto platformu přispíval.

A jestli si myslíš, že jsem si nevšiml toho, jak si v reakci na DEUa nepřímo uznal, že jsem pošetilý, tak se pleteš. Tvá drzost nebyla přehlédnuta.
Stále mi není jasné, že co přesně bylo pošetilého na mé odpovědi: "Obsah doplním, až se mi bude chtít. Mínusy od uživatelů mě nezajímaj :D Píšu to, abych si utřídil vlastní myšlenky."
V čem přesně mě postihla ona pošetilost?
Pokud mi na tohle nedokážeš odpovědět, tak by ses mi měl omluvit. Mně by ta omluva byla stejně šumák, ale ty jsi ten, kdo chce zachovávat nějakou úroveň. Pokud chceš zachovat vlastní integritu, měl bys tak tedy pro vlastní dobro učinit.
Závěrem jen dodávám, že chápu, že tu z toho nechcete mít další 4chan, ale myslím, že mé reakce nebyly žádným problémem.
@Vicclein (28.11.2023 18:41): Ono se to sice jmenuje "Komentáře", ale část lidí tu sekci webu vnímá jako "Recenze" - a pokud uživatel napíše jen krátký komentář a ne obsáhlou recenzi, tak ti lidé nadávají a mínuskují. Až se divím že ti to už nějaký snaživý mod už nesmazal.

A svým pohrdavě nasraným přístupem k ostatním tomu samozřejmě moc nepřidáváš.
@Vicclein (28.11.2023 19:51): Blbé poznámky o panicoch, lexaurine a podobne si, prosím, odpusti, ak chceš na tento web písať a nie dostať ban. Ďakujem. O to viac, že ľudia ako napr. Flowerpot ti chceli len poradiť.

@DEU (28.11.2023 16:53): Pošetilosť a podobne môže postihnúť ľudí akéhokoľvek veku, tak by bolo lepšie nováčikov hneď takto nehodnotiť.
@Vicclein (28.11.2023 18:41): Na možnost uložení komentáře do konceptu jsem přišel asi po roce od zaregistrování se na web. Komentáře si ale již delší dobu píšu do *.DOC dokumentů, který mi hlídá případné pravopisné chyby, které jsem dříve pod tlakem času přehlédl.

Jízlivé poznámky? Spíš se mi dle tvé podrážděné reakce podařilo uhodit hřebíček na hlavičku. Kolega Flowerpot ti k tomu řekl své. Já mám podobný názor a dál jej rozvádět nebudu. Mně osobně je jedno jak sem kdo píše komentáře. Osobně ty krátké vůbec nečtu, protože mi nemají co dát z hlediska poznání tématu a slovní zásoby. Přirovnal bych to k vydání knihy v rozsahu jedné stránky s tím, že na ní bude napsáno jméno autora, díla a dvě věty o díle. Jako člověk žijící v zahraničí sem chodím číst i z důvodu, abych s rodným jazykem, zejména v psané formě, zůstal ve styku.

Klidně ve svém počínání pokračuj, ale pokud budeš dále zaplavovat databázi takto krátkými komentáři, možná to časem přestane bavit ty nahoře.
@AuroN (28.11.2023 19:03): To je úplně v pořádku. Ať se lidi dělí o úvahy a zážitky. Nic proti. Proč ale buzerujou mě, že jsem nenapsal více? Je to 5 let stará hra od Rockstaru. Nebylo už řečeno vše?

Destrukce těl byl jen jeden z bodů, který jsem vypíchl. Pro mě osobně je velmi důležitý (kord u takového typu hry s takovým estetickým výrazem a motivy a zasazením). Kdyby tuto mechaniku RDR2 postrádalo, byla by to pro mě o 15-20% horší hra. Je to ostatně šíleně nascriptovaný cover shooter a explicitní násilí ten gunplay činí o něco půsoivější.
Do mého hodnocení samozřejmě rejpat můžeš, ale jak říkáš, je to subjektivní. Samozřejmě, že je to výjimečná hra a to, že jsem ji dohrál 2x o tom svědčí. Málokdo má rakové prostředky jako RS. Přesto ta hra má řadu nedokonalostí. Také byla vy vývoji dlouho a některé přístupy jsou zastaralé. Hra se snaží být hrozně cinematická, což se negativně podepisuje do gameplaye, který je pak utahaný. Když ale mise nabízí velmi filmové a dramatické momenty (únik v tramvaji, která vykolejí), tak to nenastane v rámci gameplaye jako v Uncharted 4, které vyšlo o 2 roky dříve, nýbrž je střih, cutscéna v níž tramvaj vykolejí, střih, útěk po svých. Takových pokažených momentů je tam celá řada. Cinematicky to nepůsobí, ačkoliv hra se o cinematičnost neustále snaží - často špatně nebo zbytečně na úkor přednějších aspektů. A tak bych mohl pokračovat. Třeba ty uměle vložené pseudo-filmové černé okraje v cutscénách jsou taky stupidní.
@Vicclein (28.11.2023 18:41): Víš jak, lidi sem chodí, aby se komentáři podělili o zážitky ze hry, potažmo o tom napsali nějakou vlastní úvahu. Že tam je destrukce těl je asi to nejméně důležité, co se konkrétně u RDR dá vypíchnout. Nehledě na to, snad mi dovolíš, že to hodnocení je byť subjektivní, ale velmi neodpovídající. Nikdo to nemyslí nijak zle.
@DEU (28.11.2023 16:53): Mám tu profil jen chvíli. Neznám všechny možnosti a i kdybych to věděl, tak toho třeba ani nevyužiji. Nevidím důvod. To, že vám konkrétně se to nelíbí, je pro mě míň než prd.

Taky neopomenu tvé jízlivé poznámky.
Říkáš mi taky, že jsem "mladý, pošetilý a nepříliš zkušený" :D
Přitom vy jste ti, kdo hrotíte komentáře cizích lidí na netu.
Chceš abych k té hře napsal něco pořádnýho? Tak mi zaplať! Když mi zaplatíš, tak se vynasnažím. Do té doby můžete jen blbě kecat, šašci.

To jsem fakt ještě nezažil.
@Vicclein (komentář)

@Radecker (28.11.2023 15:21): Destrukce těl je ve střílečkách důležitým prvkem, protože to přidává na dojmu, že opravdu něco střílím, je to autentičtější, vizuálně pestřejší a pro mě osobně i velmi zábavné. Pokud mi nějaká singleplayerová hra dá zbraň, ale nenabídne destrukci těl, tak je to pro mě automaticky mínus.

RDR2 právě nabízí velkou destrukci těl a k tomu navázaný gore. Buď jsi nedával pozor a nebo sis s tím nevyhrál. Můžeš ustřelovat hlavy i končetiny. Můžeš ustřelit nohy i vybraným zvířatům (bohužel ne všem). Můžeš taky stahovat zvířata z kůže. Lidi bohužel ne.

https://www.youtube.com/watch?v=3X41RhsV3Jk
@Flowerpot (28.11.2023 13:58): Ze mě dobrý, v šesti z té série osmi komentů jsem zjistil, jestli daná hra obsahuje, či neobsahuje destrukci těl a prostředí. Mrzí mě, že u Batmana a Death Stranding toto info chybí :-D

Btw. z RDR2 jsem odehrál asi 10 hodin a na žádné gore momenty jsem nenarazil.
@Vicclein (komentář): Hele, toto nie je komentár. Ten by mal fakt obsahovať aj nejaký obsah rozvinutý v súvislých paragrafoch, nielen plusy a mínusky. To aby si sa nedivil tej smrtšti mínusiek pod ním, to skutočne nie je tým, že nasraní fanúšici neznesú nižšie hodnotenie.
@Walome (08.11.2023 14:26):  Zrovna mám rozehranou 13 let starou jedničku a je vtipný, jak současný Ubisoft/Sony open worldy neuměj ani zdaleka navodit takovou uvěřitelnost, živost těch svých statických, mrtvých světů. Prostě víš, že hraješ něco z trochu jiný planety, když svazuješ do kozelce vejlupka, kterej okradl obchodníka, s kterým po večerech hráváš poker, a to všechno v rámci free roamu, nikoliv misí.
Těch osm let mezi "jedničkou" a dvojkou mi přišlo jako nekonečně dlouhá doba - a teď si neumím představit, že bych už za 3 roky měl hrát trojku - to by bylo krásný :)
@Korbitch (13.08.2023 12:47): Hrál jsem to začátkem tohoto roku a kromě pádů ve stájích jsem si ničeho takového nevšiml. Asi něco nového. Ale narazil jsem na nějaké cheatery, kteří po mně stříleli jak z raketometu a já odletěl až k oblakům.

Jinak ten bug ve stájích se děje, pokud je tvůj kůň poblíž. Je potřeba odjet někam dál, koně poslat pryč a pěšky doběhnout do stáje.
Tak ten online je nepěkně rozbitý. Lidi se mění na ufo, zvířata chrlí oheň, hra padá ve stájích, mizí outfity z koně, naspawnuje to 20 aligátorů a 6 mědvědů na jedno místo..... Chápu, že do toho nebudou už nic přidávat, ale pokud je online součástí placeného produktu, tak se o to musí, do prdele, taky starat.