Netusi nekdo jestli k tomu byl manual a pripadne jestli ho ty cover verze maji u sebe v digitalni podobe?

Ja jsem to kdysi hral, kdyz to vyslo, ale mam pocit, ze to bylo jen demo, jestli predtim nez to dali zdarma, skoro uricte, protoze jinde bych to nemel kde vzit. Tim padem, nevim nekdo kde to demo bylo, nebo nemuze ho nekdo nasdilet?
@90210 (16.11.2018 15:04): Obě recenze stojí za prd. Ta Levelová je jak popis z manuálu hry. Screenshoty v Levelu jsou taky divný, rovněž z první úrovně a navíc beze zbraní a nebo s ukládacím krystalem v ruce místo zbraně (?). Jak říkám, žádný zázrak to není, ale třeba druhá úroveň je mnohem povedenější než první. Dynamika souboje je taky o dost lepší, než třeba ve videu, co sem dával DJ.
@Aaron_Hill (16.11.2018 14:55): Ja jsem ten komentar napsal na zaklade hrani, ktery pravda nebylo az tak dlouhy, ale ta hra je opravdu natolik spatna, ze nemelo cenu dohravat vic pater, ta patra navic byla pomerne dlouha, nebyla to zalezitost na 15 minut.

Recenze ve Score tam zkomilila nazev, jinak je adekvatni a lepsi, nez recenze v Levelu, ktera nerika vubec nic,je tam klasickej blabol s prevypravenim pribehu a hodnoceni vubec neodpovida tomu, co je napsany v textu.
@90210 (16.11.2018 14:33): Určitě možná s vámi tak úplně nesouhlasím :). Já tvůj komentář četl (ba i opluskoval), ale protože mám hru rozehranou (jako fakt), tak nevycházím jen ze vzpomínek a můžu dost nepřesností ve zdejších komentářích vyvrátit. Prokletí Eridenu nebyl žádný zázrak, ale recenze hry sepsaná na základě několikaminutového hraní není dobrá recenze. Plus překlepy, plus chybějící podpis autora.
@Aaron_Hill (16.11.2018 14:21): Tehdy jeste zadna dobra ceska hra neexistovala (Agent Mlicnak je polska hra) a vzhledem k tomu, ze Prokleti Eriden je suverenne nejhorsi dungeon, ktery jsem kdy hral (viz. muj komentar), je myslim zbytek textu a hodnoceni vic nez odpovidajici. I dohrani jednoho patra staci, jednak je pomerne dlouhe a druhak je to opravdu agonie. Jediny s cim vubec nesouhlasim je, ze Rytíři Grálu je zoufalejsi hra, nez Eriden, IMHO je mnohem lepsi, byt to taky neni zadny zazrak.
@Fingon (21.12.2012 23:58): Skus kuknut moje aktualne pridane video, pri subojoch staci vyuzivat primitivnu taktiku s ukrokmi do stran a stanu sa tak trivialne jednoduche, AI nulova ;-)
Já bych tomu snad ještě dal šanci, ale mám s tou hrou dva obrovské problémy - jednak šílená obtížnost, kdy bojuju, bojuju a než stačím seknout podruhé, tak mě monstrum rozsápe - a druhý je šílená citlivost myši, kdy kliknu a místo jednou kliknu dvakrát (tak se mi v tom videu podařilo odkliknout úroveň obtížnosti, aniž bych si vůbec všiml, že tam je, plus to šílené motání). Kdyby na to existoval cheat na nesmrtelnost nebo alespoň nějaký trainer, bylo by hned líp.
Já začínal na Dungeon Master II a ze začátku mi přišel Eriden jako super nápad, ale napodruhé už s DMII těžce prohrával.
Můj úplně první dungeon. Bohužel :) Jelikož jsem jiné dungeny neznal, tohle se mi dost líbilo a proseděl jsem u toho celá odpoledne. Až dnes vidím, že to není asi úplně ono...
Taktiež sa prikláňam k tomu, že informácia o credits v komentári je prínosná a popravde ani neviem čo je na nej tak spoileroidné aby sa musela dávať do spoileru . Ale Fingone, keď si už na popud ostatných credits do toho spoileru hodil, asi by nebolo od veci doplniť aj tú omáčku predtým, ktorá komentár príliš nepripomína :)
Řekl bych, že tohle rozhodnutí je na moderátorech. Já osobně bych ten "komentář" přesunul do diskuse.
Tak, panáčkové, upravil jsem credits do spoilerů, a to nejen v rámci Prokletí Eridenu, ale i u všech příspěvků, ve kterých jsem je uvedl. Díky za inspiraci, podporu atd., a kdyžtak si přečtěte nově vytvořený první odstavec v mém profilu... ;)
@Solidor (06.05.2012 22:54): Hm, to vubec není špatný nápad. Jen doufám, že spoilery zvládne google bot katalogizovat taky.

Do profilu hry se to IMHO nehodí - credits většinou bývají dlouhé a nemá smysl popisek ještě víc protahovat.

Rychlý edit: zdá se, že Google bot indexuje i ve spoileru. Jdu na to.

Proč jsem nenapasl lepší komentář - pokud jste si dali tu práci a prošli jste si mé komentáře, pokud uvádím credits (což dělám pouze u českých her, zahraniční to mají na Mobygames. Ostatně jsem to o těch českých začal doplňovat i tam), předchází tomu komentář, který si myslím vaše kritéria vhodnosti splňuje. Že jsem to neudělal i tady je proto, že 90210 už stačil sepsat vše a ještě víc, než co bych mohl a chtěl o Prokletí Eridenu říci já.
Osobně bych všechno, co je pod slovem credits dal do spoileru. Otevře si to ten, koho to zajímá.
Hah, jo zatim sjem ho nepouzil v domenni ze to byla opravdu jen zamena za diskusi. Kdyz je to tak zasadni, muzes to zkusit narvat do popisku hry. (Ale osobne pochybuju ze to 99% lidi zajima.)
Problém je prostě v tom, že to není "komentář". Pro tyhle věci (potřeba doplnit nějakou informaci) tu slouží editace profilu hry.
@pipboy (06.05.2012 22:26): jaké fašistické manýry? Jaké odhazování jednovětých komentů nováčků do diskuzí? To jsem zaregistroval snad jednou... a přestože zde na databázi nepůsobím ani ne tři čtvrtě roku, nestalo se mi to...

Jinak se evidentně rozcházíme v názoru na to, co patří do zajímavostí a co ne. Informace o tom, kde se podílel na hře považuji za zásadní a konečně to začalo nést užitek - např. scénář k Poldovi trojce napsali autoři Dreamlandu a grafik z Bran Skeldalu Dan(iel) Falta se na Poldovské sérii taky už nějaký pátek podílí. Nová historie klepe na vrata a říká, že všechno je důležité - a má pravdu;)

Každopádně k vyjádření nesouhlasu s komentářem slouží mínusko a cítíš-li, že je to zapotřebí, neváhej ho použít...
@Fingon (06.05.2012 22:10): neni to o hre jako takove. kdyz tu nekdo napise komentar treba s hw pozadavkama, nekdo ho za chvili okamzite presune. nepochybuju o tom, ze kdyby to same co ty naspal nejaky zelenac, je to nejspis davno v diskusi taky. Credits muzou jit bud do zajimavosti, nebo jako edit popisku hry, nebo proste jako dalsi prispevek v diskusi.

Ale predvsim mi to pripomnelo mistni pomery, kdy nejaka vip mrdka ma nejspis pocit ze kvalita komentare se odviji od poctu znaku a vesele si presouva cokoliv ji neprijde dost dobre/dlouhe, bez ohledu na to, ze to svou podstatou casto rozhodne komentar ke hre vyjadrujici dojmy autora z ni je. Tvuj komentar o hre jako takove v podstate vubec neni, ale nezda se ze by se nekdo mel k jeho presouvani, zatimco spousta novackovskych komentu to kvuli nejake nespokojene vip mrdce ktera to pouziva misto minusu odnese.

(nemluve o tom ze rada mistnich veteranu tyhle fasisticky manyry sobecky podporuje)
@pipboy (06.05.2012 22:05): Ten komentář je především kvůli credits, to před tím je omáčka. Jelikož databáze nemá zvláštní kolonky na credits pro jednotlivé hry a považuji to za důležitou informaci, do diskuze to dávat nechci, aby to nezapadlo. Máš něco proti?
(nic proti Fingonovi, ale kdokoliv z vip nedej boze adminu ma ty sklony presouvat podle nej kratky komentare do diskusi by se mel podivat na Fignonuv komentar a nafackovat si sekerou)
Ale já nemám CD Prokletí Eridenu. Vše, co mám, je zapakovaný soubor s věcmi z CD (jak jsem pochopil) jako vedlejší hra na Score CD a to samé stažené z Bonuswebu. Můžu ty soubory namountovat jako mechaniku, ale už tomu moc nevěřím.
Fingon, skús to ešte naopak. Najprv namountuj herné CD, potom sa presuň do emulovanej CD romky ("D:") a až potom spúšťaj install, alebo setup. (Možno si hra počas inštalácie vytvára nejaký konfiguračný súbor s cestou k mechanike.)
Někdo by to měl zpětně hacknout!

I když, tolik práce kvůli tak špatné hře :-/
Bodkin: ok, pohraju si s tím ještě jednou. Moje CD to nebylo, v tom Score je to stejně jako z Bonuswebu. U té instalace bylo zásadní, aby ta data z CD byla v kořenovém adresáři, třeba to pro hru nebude potřeba a můžou se přesunout. Vyzkouším.,
-----
Edit: nepomohlo, stále to hlásí nelegální kopii. Přemýšlel jsem, co s tím labelem, jestli by se ta složka co by se připojila jako virtuální mechanika přejmenovala podle názvu toho originálního CD s Prokletím Eridenu, ale jelikož je nemám a tudíž nevím, jak se jmenovalo (zkusil jsem PROKLETI a nic), tak smůla... zatracení programátoři:)

\ už blbnu

CDdata je adresář kde máš ty věci z CDčka. Tys psal, že je to přímo v rootu, což je nešťastné, lepší by bylo, hodit je do dalšího adresáře, což je právě ten CDdata
Bodkin: první řádek v pohodě (i když mi chvíli trvalo pochopit ty dvě lomítka:)
Druhý řádek ovšem nechápu, konkrétně CDdata (a nechápe to ani dosbox).
>mount c c://prokleti --- proč to dávat zbytečně daleko, ne? :)
>mount d c://CDdata -t cdrom --- píchnout je do jedné složky, ať se na to pěkně odkazuje

takže ten adresář se soubory z cd bude v dosboxu fungovat jako CDDrive D: což by mohlo stačit k ošizení
Bodkin: tak tadys mě dostal, zas tak dobře v DOSBoxu pracovat neumím... namountovat adresář a dostat se do podadresářů ještě jo, ale víc už nic...

Jak bys to napsal? Když fyzicky se data z CD nacházejí na C: a instalovaná hra na C:prokleti ?

Ještě si s tím zkusím pohrát, ale ocenil bych rozepsané poznámky od zkušenějšího:)
Mountnout ten "CD" adresář jako drive?
A drobný podraz, nechce to -label? Arena taky nefunguje, když zapomeneš label.
Tak jsem zjistil, že nemusím uploadovat nic, funguje (za určitých okolností) i ta verze z Bonuswebu. Ale nejede v DosBoxu (ani ta moje ze Score) a nespustíte ji ve Vistách.

Takže ten postup (pro XP):

1) Stáhnout z Bonuswebu .
2) Rozbalte (je to ve složce prokleti_eridenu) a přesuňte obsah do kořenového adresáře (C:, jestli to jede i na dalších discích, netuším).
3) Spusťte Install.exe
4) Na alfanumerické klávesnicí stiskněte trojku (výběr pomalé instalace).
5) Umažte číslici, která se dostala do instalační cesty, takže místo, kam se to nainstaluje, bude C: Snažte se neumazat to lomítko, nepodařilo se mi jej dostat zpět klávesovou zkratkou. Potvrďte.
6) Hra se nainstaluje (tři údaje - start instalace, předpokládaný konec instalace a skutečná doba instalace, po pravé straně baňky, kterými teče vizuální reprezentace instalace.
7) Oznámí se splnění instalace, potvrďte, vyhodí vás to do Windows.
8) Hra vytvořila na céčku adresář Prokleti a v něm mimo jiné Prokleti.exe, kterým hru spouštíte.

9) vyhodí vás to znovu do Windows, ale na liště zůstane minimalizovaný program. Klikněte na něj a hrajte.

Při nové hře pozor, hra letí jak blázen - prý se tam dá vybrat obtížnost, ale nemám tak jemnou ruku. To samé platí při výběru postav.

Musíte nechat rozbalené soubory na céčku, je to náhrada za DVD. Když to spustíte v Dosboxu (i pokud nakonfigurujete C jako C, bude to hlásit nelegální kopii. Tuhle protipirátskou ochranu fakt podělali.

PS, kdo mi poradí, jak nahrávat video z DOSu bez použití DOSBOXU, má u mě plus:) (všechny programy, co jsem na to zkusil, nahrávaly pouze plochu.

ugraugra: uvidím, co se dá dělat. Momentálně nejsem na svém PC, takže až někdy odpoledne.
Nechtěl bys to sharenout? Chtěl bych si hru vyzkoušet ale nedokázal jsem rozjet dosovou freeware verzi.
Mám "originálku" ze Score (DVD 134), která se nehraje přes DOSBOX. Musí se rozbalit na céčko a instalovat rovněž do kořenového adresáře, jede i v Oknech. Což je problém, protože v DOSBOXu se nejlíp nahrávají záznamy. Vyzkoušel jsem tři externí nahrávací programy a ani jeden nebyl schopen nahrát, co jsem potřeboval, nahrávají jen prázdnou plochu. Já to snad budu muset vzít natvrdo videokamerou...
Hru jsem (asi) úspěšně nainstaloval, spustil přes Dosbox, ale hlásí mi to chybu "Toto je ilegální kopie programu" (mám samozřejmě staženou freeware verzi). Neví někdo co s tím?
4konvice - Jasne ze hral. Stiny nad Rivou jsem dohral a i Rytire hral v minulym tisicileti dost intenzivne, ty snad ale ani dohrat nejdou...Proc?
Kurt Russell: vidíš to moc černě :) pravda, nejsem odborník v žánru, ale míň než podprůměrná hra, tomu sám nemůžeš věřit, vždyt si tomu sám dal docela pěkných 30% :D
to ze je to podprumerna hra, je jeste moc mirny. imho je to nejhorsi dungeon vsech dob, a ze jsem jich par hral. mimochodem klasickych dungeonu zase tolik neni, maximalne par desitek. ale ok, kazdy ma nejaky svy nostalgicky kostlivce ve skrini.:0)
me snad dycky zabila jedna z par prvnich potvor, pozdejs jsem je snad i nejak udolal ale zas jsem nemoh otevrit nejaky dvere nebo co vlastne... no to uz je taky drahne let, kazdoapdne nehorazna picovina mozna bych mel s tim hodnocenim jit jeste dolu :)
s tím hodnocením jste nějaký krutý, mě to až tak podrpůměrný teda nepřišlo a pěkných pár hodin sem se u toho zabavil..