Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Anatema: Legenda o prekliatí

48
4 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > 3D adventura *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
1995 PC
Vývojáři:
Anatema je adventúra od slovenského tímu Rune Software distribuovaná firmou Riki Computer Games. Hlavným hrdinom je zbojník Esiesen, ktorý sa pred svojimi prenasledovateľmi ukryje v zámku Emar. Netuší však, že zámok je prekliaty a tak mu neostáva nič iné len sa z tohto zlého miesta čím skôr dostať.

Hra je spracovaná z pohľadu vlastných očí a využíva jednoduchý 3D engine podobný tomu z hry Wolfenstein 3D. Pohyb zabezpečuje klávesnica a interakciu s predmetami myš. Hra je založená na skúmaní okolia, zbieraní a kombinovaní predmetov a riešení hádaniek spracovaných ako minihry.


Poslední diskuzní příspěvek

Fingon (komentář): Tak muzu potvrdit, ze puzzle skladacka s listem je absolutne katastrofa a game over. BTW 60%, tos docela prehodnotil, ne?

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 60
Emarský zámok, o rly?;) Netypicky prezentovaná adventura z vlastního pohledu, volným pohybem (skutečně, nikoli renderované skoky typu Omni3D engine - popisek se neplete, skutečně jako Wolfenstein 3D). Škoda jen, že je hra v DOSBOXu dost nestabilní - a že první puzzle je taková ta posouvací mozaika. To už radši skládačku... (i když tohle puzzle je zjednodušeno už tím, že máte vedle miniaturní vzor. Následující hádanka s listem je čisté zlo - miniaturní, není jasné, co je pozadí a co obrázek, který máte skládat, nějaké ukousané obrysy a snaž se, hráči, tentokrát bez nápovědy). BTW, oni to snad vážně dělali ve WolfEditu, až přijdete na to, jak se vybavit kuší, dobré vzpomínky na žně nácků se rychle vráti...
+5+5 / 0