Metal Slug 4

ACA NEOGEO Metal Slug 4

MEGA Enterprises •  SNK Playmore Corp. (, Xbox) •  Noise Factory (PS2, Wii, Xbox) •  HAMSTER Corporation (XOne, PS4, Switch)
12.06.2002
31.01.2013
15.07.2015
09.08.2018
03.08.2022

Metal Slug 4 je již čtvrtá hra ze série, která byla vydána v roce 2002 na herní automaty. Opět si zachovává stejnou hratelnost ovšem s novými nepřáteli, bossy, zbraněmi a vozidly.

Příběh čtvrtého dílu se odehrává jeden rok po událostech ve třetím díle. Svět má novou hrozbou a to jest strašlivý kybernetický virus, ničící všemožná IT zařízení včetně těch vojenských. Do naší jednotky Falcon přibyli dva nováčci, Nadia a Trevor. Ti mají za úkol celou věc prošetřit. V průběhu vyšetřovaní se dozví, že teroristická organizace známá jako Amadeus, spřádá zločinecké spiknutí a s virem se snaží vyhladit svět. A je jen na našich hrdinech, aby se je pokusili zastavit.

Od minulého dílu přibylo opět pár nových funkcí. Přibyla zbraň s názvem 2H, což je dvojitý těžký samopal. Dále se zde můžete transformovat do opice, čím získáte vyšší skoky a schopnost zachycovat se na římsách. Zpět se vrátíte, když seberete protilátku. Z nových vozidel tu máme například vysokozdvižní vozík, se kterým můžete nepřátele hravě napichovat na ližiny, anebo třeba Crawlera, což je takový mrštný robůtek, který umí skákat a je vybaven Vulcan dělem.

Metal Slug 4 je první hra ze série, která nebyla vyvinutá studiem SNK.