Mega Man X

20.12.2011
30.05.2013
09.05.2016
24.07.2018

Mega Man X nás zavádí do světa 22. století, který je obýván lidmi a roboty schopnými vlastního myšlení, obdařenými emocemi a vlastní vůlí, zvanými Reploidi. Někteří Reploidi, známí pod označením Maverick, mají sklony k trestné činnosti a tvoří vlastní skupinu pod vedením vůdce Sigmy, který hodlá vyhladit lidskou populaci. Reploidi Mega Man X a Zero jsou parťáci, avšak vždycky na straně zákona a humanity. Patří do skupiny zvané Maverick Hunters, jejímž účelem je zmařit zlému Sigmovi tyto genocidní plány.

Mega Man X je klasickou kultovní 2D akční plošinovkou, která po velkém úspěchu nenechala dlouho čekat na své další následovníky. Hráč zde ovládá postavu Mega Mana X, který prochází jednotlivými úrovněmi, přeskakuje zdi, seskakuje z budov a hlavně likviduje nepřátelské Reploidy. Každá úroveň je ukončena soubojem s bossem a odměnou v podobě nové zbraně. Při postupu úrovněmi, kterých je celkem 9, lze nalézt power-upy ve formě kapsulí, z nichž si můžete stáhnout upgrady a vylepšit tak vaši palebnou sílu i obranu a některé schopnosti.

Japonské hry o Mega Manovi X jsou spin-off sérií původní série Mega Man. První část série Mega Man X vyšla na konzoli SNES v roce 1993, na PC se podívala až o dva roky později v podobě portu od Rozner Labs Software Group. V Japonsku nesla hra název Rockman X.