@Radecker (22.06.2020 10:38): Ta 4K verze skutečně je zbytečná, já používám FullHD, to hru fakticky vylepšuje. Hlavně tam konečně není hnusné zrnění, které jinak přirozené přechody mezi předrenderovanými filmy a gameplayem totálně ničí. Za sebe doporučím kromě Expanded Galaxy Mod (kde ale doporučuju stáhnout konfigurační dodatek a vypnout textové úkoly, ty mě vůbec nebavily) a Tali Romance Mod hlavně i Priority Earth Overhaul, poslední misi dodává přesně tu osudovost, která původně byla jen naznačovaná, a taky ME3Recalibrated. Pokud jde o technický stav, tak příští průchody se u mě minimálně rozhodně neobejdou bez Interface Scaling Modu, napravuje chybný scaling hudu vzniklý kvůli nedokonalé konverzi. Konečně taky něco vidím. :D
@Vurhor (22.06.2020 11:25): Ty snové sekvence jsou docela ok, ale ten kluk mi byl úplně jedno :-) Souhlasím, taky jsem si v průběhu říkal, že to je nejlepší díl, a pořád platí, že se určitě nejlépe hraje. Ten konec ale bolel hodně. Líbilo se mi, jak někdo napsal, že to byla nejlepší hra, kterou kdy hrál, u které lituje jejího dohrání. Dvojka u mě vítězí taky, tam je naopak konec dokonale vygradovaný.
@Radecker (22.06.2020 11:02): Celý ten patetický motiv s tím klukem si mohli odpustit, ale ty snové sekvence mi přijdou docela povedené. Podporují tu zoufalou atmosféru, ve které se hra nese. Ve mně třeba během prvního hrání víc a víc sílil názor, že to bude nejlepší díl z celé trilogie (emočně je to fakt skvěle nabité, má to nejlepší interakce s parťáky, nemluvě o efektních a nadupaných soubojích), ten konec mi to ale taky dost shodil, takže nakonec u mě vítězí dvojka.
@Jab (22.06.2020 10:44): Jo jo, s ALOT jsem hrál. Dále se mi líbil Expanded galaxy mod (občas mi to ale spadlo, když jsem Shepardovi vybíral zbroj), Extended final Anderson conversation, JohnP's alternative MEHEM (verze bez Catalystu), Tali romance mod a Citadel epilogue mod. Já jsem ale opravdu velký odpůrce původního konce, což se tě nejspíš netýká a MEHEM s CEM pro tebe asi nemá smysl.
Já jsem si na home officu prošel celou trilogii a trojka mi pořád (i s mody) připadá nejslabší. Bohužel tam je znát, že tenkrát půl týmu dělalo DLC ke dvojce a půl týmu ME3. Proto se nikdy nepodíváme na Palaven (kde měla být podobná sada misí jako na Tuchance a Rannochu) a od Thessie dál je to už hodně z rychlíku. Taky na mě vůbec nefunguje začátek (vidíme smrt no name kluka místo třeba bývalého parťáka / Andersona / kohokoliv, kdo pro nás jako pro hráče něco znamená), který je potom bohužel ještě dále rozvíjen a spíš to ruší. Pořád jsou tam ale možná i nejlepší momenty z celé série, a nejednou jsem měl na krajíčku :-) Opravdu je škoda, že každá část hry nedostala takovou péči jako Tuchanka a Rannoch.
@Radecker (22.06.2020 10:38): 4K se mi jeví jako zbytečné. Ale to FHD zkusím. Lépe to vypadá, byť to mohlo být i mnohem lepší.

Instaloval jsem ALOT a tohle tam je v seznamu jako doplněk. Tak to asi prubnu. Po víceméně zklamání s Original Sin 2 asi jednou projedu zase ME 3. Jen přes nějaký trainer musím nastavit, že je živý Cart... Kaidan. A ne Ashley. Sice bude asi taky hrozný, ale alespoň budu moc u Vanguarda zase používat Reave.
@Jab (21.06.2020 21:47): Jo, to bylo poprvé, co mi SSD disk nahlásil, že už nemá místo. Když jsem viděl, jaké monstrum se na něj pokouším narvat, zděsil jsem se a na celé ALOV jsem se vykašlal :-) Žádné videa nestojí za 43Gb.
@Jab (07.05.2020 13:52): Jo, Sheparda bych už taky nechal navěky jezdit makem po věčných lovištích. A vlastně i celkově bych ty události po celé trilogii raději nechal ležet a nesahal na ně.
Mně by se furt líbil nějaký ten prequel s mladým Andersonem, ale vím, že to už zahrnula nějaká ta ME kniha.

A ať se, sakrblé, Bioware (pokud se ještě vzchopí) vysere na ty open worldy a dělá zase lineárnější hry, proboha...

@stepankoby1 (07.05.2020 14:12): Pro mě je s extended cutem uspokojivý jen jeden z nich. :) Ale ještě si pamatuju, jak hrozně vypadaly bez něho. To ten hejt byl dle mého zcela na místě.
Mě třeba Andromeda neláká právě kvůli tomu zasazení. Mass Effect mi prostě vyhovuje ve familiárním prostředí Mléčné dráhy, ale až se k ní dostanu, třeba to bude v poho.
@Vurhor (07.05.2020 13:47): A přesně kvůli tomuhle se neustále opírám do lidí, kteří říkají, jak jsou všechny tři konce stejné. :D Když si vezmeš trojku s extended cutem (bez něj jsem ještě schopnej pochopit, proč se na Bioware svalila taková hate vlna), jsou to dost odlišné, a pro mě i uspokojivé, konce. A asi proto bych radši Andromedu 2, tentokrát pořádně, aby se první díl zapsal do historie jako "ta kapitola, kterou ignorujeme".
@SilentWolf (07.05.2020 13:21): Problém je, že všechny tři konce zanechávají galaxii v opravdu dost od sebe odlišných stavech. To by se musel ten případný sequel udělat pouze na jeden z nic, protože tak masivní odlišnosti (kdyby si hráč na začátku hry musel vybrat jeden z nich) by nešlo v případném sequelu dát jen tak do pozadí. Těžko by pak dělali nějakou konzistentní hru, když by si hráč musel vybrat, zda v galaxii jsou reapeři kaput, nebo jsou ovládáni kosmickou silou, anebo sdílí prostor a DNA se všemi ostatními obyvateli.
Bylo by fajn kdyby po remaku následovalo regulérní pokračování trilogie. Nebo prequel.
@Paul (07.05.2020 08:45): Možná si remaster chtěl, ale potichu, to se nepočítá. Aby si se kvalifikoval mezi elitu, musel by si pod každým příspěvkem od BW kdekoliv na interneetu spát "Where is ME remaster" nebo "ME remaster when?" víš? :)
Já už v době vydání v té první misi v jedničce jsem si říkal, že ta planeta je nějaká ošklivá, jak z deset let starý hry. Já bych hlavně uvítal, kdyby to znamenalo nějakou kompletní edici se všema dílama a dlc a nejlépe na GOG nebo aspoň mimo origin. Protože bych si to rád jaksi kompletně zlegalizoval, namísto ech, záložních kopiích, ech.
@Clorky (07.05.2020 00:26): A co ty rozostřené textury pomalu každého obleku v celé trilogii? :D Třeba na takovou Giannu Parasini už se dneska dívat pomalu nedá. Nebo můj osobní grafický problém jsou řasy pod helmami, které strašně nepřirozeně vystupují. A samozřejmě i DLC, která jsou pro první průchod strašně blbě načasovaná (Arrival a Citadel se spouští moc brzo a nový hráč z nich nemusí mít takový zážitek). Remaster bych určitě uvítal, ale bojím se toho v rukou EA. Nejvíc se mi nelíbí představa, ve které původní trilogii stáhnou z obchodu a remaster budou prodávat jako jedinou verzi s ohromně přestřelenou cenou. Něco, co se stalo třeba s Assassin's Creed III.
@pajmič (07.05.2020 01:01): hele já jsem třeba mongoloid co by remaster chtěl už proto, aby tam dodělali nativní podporu gamepadu na PC a nemusel jsem se srát s modováním. Lepší textury by taky bodly.
Pak se bude hodit zaintegrování všech DLC, takže nebudu muset manuálně někde shánět DLC a doinstalovávat je (u ME1). Plus to snad konečně hoděj na Steam. A konzolisti určitě ocení možnost si to zahrát na 60fps v lepší grafice, navíc spousta jich třeba předchozí generaci neměla. Obecně těch důvodů pro remaster není úplně málo.
@Gordon (07.05.2020 06:09): Kecal bych, kdybych řekl, že jsem si nějakých rozbitých animací všiml, asi jsem nenáročný :-) Více si vzpomínám na ten nesnesitelný poklus z jedničky a asi dvouvteřinovou možnost sprintu z dvojky, po kterém Shepard vzdychal jak kdyby uběhl maraton. Až ve trojce jsem měl pocit, že se po bojišti můžu relativně pohodlně pohybovat. Pokud by to šlo s lepšími animacemi, tak samozřejmě jenom plus.
@Clorky (07.05.2020 00:26): Pod neustálým nátlakem vymaštěných fanbojů na asociálních sítích bylo Bioware nuceno něco udělat, ikdyž tam bude jen o pár pixelů víc, tak ti mongoloidi z toho stejně budou slintat, takle bude aspon na chvilku pokoj :)
@Clorky (07.05.2020 00:26): Vůbec nic, před týdnem jsem znovu dohrál celou trilogii a vypadá to pořád moc pěkně. Sice jsem hrál s ALOT modama na textury, ale i když jsem je vypnul, vypadaly hry pořád dobře. A proč to dělají? Jak to říkal Cheyenne v Tenkrát na západě - "Je spousta důvodů. Malejch, kulatejch, hodíte je o kámen a udělá to cink." :-)

Napadá mě ale, že kdyby to chtěli dělat fakt poctivě, určitě bych do prvních dvou dílů implementoval Shepardovu pohyblivost z trojky.
Hned jsem si vzpomněl na scénu z jedničky, když balíš obě borky a dojdou za tebou ať si mezi nima vybereš. A můžeš odpovědět něco ve stylu: "Proč bych si měl vybírat, když můžeme všichni tři..." To nemělo chybu. :D
Nechápu, že se vůbec zahazujete s lidskejma ženskejma, když tam máte tolik sexy mimozemšťanek :) Když už tam jde každou minutou o život v celý galaxii, tak už to tuplem nechápu, kdy jindy si vyzkoušet něco novýho ;)
@Gordon (16.11.2019 19:34): "Myslíš, že taková invalidka po nakřápnutí lebky ti uvaří segedýnský guláš?" :D

@Charllize (16.11.2019 20:36): Já s tebou souhlasim. Podezíravá xenofobní pánbíčkářka se špatným vkusem na poezii se mi líbí taky. Čert vem ty drobné nedostatky, hlavní je, že to SEXY Podezíravá xenofobka! :D

Ale mimo ní je Jack z trojky uplně...wow. Jaká kouzla dokáže malá změna účesu! :)
@stepankoby1 (16.11.2019 20:30): tak ja od zaacatku Andromedu nepocital ze patri k te trilogii a ocekaval jsem hru o pruzkumnikovi v galaxii Andromeda. Nemam ve zvyku hry moc porovnavat a spis kazdou beru jako samostatne dilo. Nevim nejak jsem se porovnavani nikdy moc nenaucil. A od Andromedy jsem dostal presne to co jsem ocekaval, zrejme nejlepsi pribehovou hru o pruzkumu nezname galaxie. Prisla mi vic jako seriozni scifi a min telenovela. Tim nechci rict ze ta telenovela je spatne, trilogie ME je tak myslena a dobre udelana a samostatne pusobi vic nez dobre.