Mass Effect 2: Normandy Crash Site

RPG > nezařazeno
freeware
26.01.2010 X360
27.01.2010 PC
Normandy Crash Site je první větší stahovatelný přídavek pro akční sci-fi RPG Mass Effect 2 nabízený zdarma ke stažení, ve kterém Shepard navštíví místo odpočinku původní ztroskotané Normandie SR-1 a několika jejích členů posádky.

Vrak Normandie se nachází v systému Amada v Mlhovině Omega na ledem pokryté planetě Alchera. Shepard má za úkol prozkoumání trosek, nalezení psích známek všech pohřešovaných členů posádky a umístění památníku na počest všem padlým. Hlavní devizou této mise je ale velmi silná a mrazivá atmosféra a vyvolání mnoha vzpomínek z minulosti.

Eru: Pravda. Mohlo by to být zajímavé. No, každopádně je tohle DLC zbytečnost...

Normandy Crash Site je víceméně atypické DLC. Nejedná se totiž o questík akční, jak bývá zvykem, ale pouze o sběr známek a umístění památníku. Tvůrci se snažili zapracovat na nostalgické atmosféře, na několika místech trosek se spustí flashbacky se známějšími vedlejšími charaktery z lodi. Povedlo se? Víceméně ano, ale myslím si, že by bylo zajímavější tento questík umístit až do třetího dílu série (klidně ve formě DLC jako teď). Na mě osobně by pak měla atmosféra daleko větší účinek, než když se po Alcheře procházím pár hodin po shlédnutí úvodního filmečku ME2.

Herní doba je krátká, je to spíš chuťovka pro fanoušky série. I když vzhledem k tomu, že je zdarma, nelze vlastně délku hraní tvůrcům vytýkat. Celkově slušná práce.
Většinu DLC e mi podařilo zprovoznit, až po dohrání základní hry. Bylo pak zábavné, když odevšud začali padat nové informace, úkoly, či vybavení. No a když mi přišla zpráva o nalezení trosek Normandy SR1, tak se mi srdce rozbušilo o něco více.

Přistání na planetě a procházení se mezi hromadou trosek, s takovou atmosférou je to geniální. Vločky jen tiše padají a Shephard zkoumá pozůstatky ze svojí byválé Normandie.
Dost silně pak zapůsobí, když objeví Presleyho deník, nebo nachází jednotlivé psí známky,

Na druhou stranu, je ale toto DLC nehorázně krátké. A úkol se sbíráním identifikačních známek posádky je jen znouzecnost. Myšlenka je dobrá, nebo dokonce lze říci i "nádherná", ale proč už nebyla v základním "ME2". Šlo by ji tam rozvést, zakomponovat některé další bývalé členy posádky a vplést další úkoly.

50% - velký potenciál, ale extrémně ochuzené zpracování.

Pro: Atmosféra, vzpomínky.

Proti: Nevyužitý potenciál hry.

• Narozdíl od většiny ostatních DLC, tohle sází na dojmy a emoce. A já si toho cením. Dokonalý útěk od civilizace a vůbec celého dění ME2.
• Fenomenální (zřejmě Vangelisem inspirovaný) ambientní doprovod.
• Tohle DLC je majitelem silné atmosféry, což je u ostatních DLC víceméně potlačeno.
• Graficky pěkně vytvořené.

∙ Mako! V ME2 mi hodně chybí. Tady jsem ho sice našel, ale bohužel jen na dívání (podobně jako v hangárech v DLC Kasumi's Stolen Memory).

◦ Z námětu šlo vytěžit mnohem, MNOHEM víc. Dokážu si představit nějaké poznámky Jokera, Garruse či Tali, nějaký předmět z ME1 či nějaké informace z datapadů.

Galerie screenshotů (8)

Pro: Atmosféra | Ambientní doprovod

Proti: Málo vytěžený námět

Sentimentálny nápad s obhliadnutím sa za minulosťou je v každom druhom americkom filme, no v hrách väčšinou chýba. Aj preto beriem ako +, že sa preň konečne v hre miesto našlo i keď v podobe DLC. A to síce DLC, ktoré je zdarma, ale až nechutne krátke (možno tak na 10 minút). Zároveň je to riadny rýchlokvašok v zlom prevedení. Miesto sentimentu sa tak dostaví skôr spomienka na otravné zbieranie dog tagov a bezpríbehových achievement itemov na sterilných planétach z prvého Mass Effectu. A to nie je niečo, na čo by som chcel spomínať.

Pro: nápad

Proti: prevedenie, krátkosť

Normandy Crash Site je výplňkové DLC, které by ani nemuselo být. Působí krásně, nostalgicky a flashbacky vás nutí zamáčknout slzu, ale to je tak vše, co toto DLC nabízí.

Pro: nostalgie, grafické zpracování, atmosféra, zmíňka o Preslym

Proti: nedostatečný obsah