@Red (05.07.2018 23:10): Ono ale záleží na konkrétní situaci a jak to celkově vnímáš. Můžeš to vidět z vlastného pohledu a tam nějaký stín z vedlejší uličky a nějaké zvuky. Přijdeš tam a nic tam není. Najednou něco zařve. Otočíš se a pořád nic. A pak se otočíš zpátky a už je to na tobě. V kombinaci s tím, že někdy jen uvidíš stín a uslyšíš zvuky a nic se nestane, tak si nikdy nemůžeš být ničím jistý a pořád tě to bude z toho vlastního pohledu nerovvat, když máš vše mnohem blíž.

Záleží ale na tom, jak je ta hra zpracovaná, no. Ten stín, co vidím za sebou a hlavní hrdina to nevidí, na to vždy můžu reagovat jako hráč. Pak záleží, jaké je ovládání a na čem hraješ. S myší jsi poměrně obratný a moc tě to nevystresuje celkově.
@CrocoRay (05.07.2018 22:28): Záleží co máš rád za horor. Já mám rád radši takový zneklidňující věci spíš než nervy. A v tom třeba ten 3d pohled pomáhá když třeba vidíš stín za sebou nebo přesně nevidíš co vidí hrdina co zrovna zvrací:) Třeba v AvP jsem přesně věděl kdo na mě skočí. Vyděšenej a napjatej jsem byl, o tom žádná :)
@themacs (05.07.2018 21:02): Já to zkusil asi na pár minut a celkově furt v 3rd person.

@Red (05.07.2018 21:38): U těch hororů bych řekl, že nejvíce se hráč bude bát, když je přímo v tom dění a všechno vidí očima postavy, jakoby tam byl sám. Proto mi to k nim více sedne. Nevím, ale být schovaný pod stolem a jenom vidět, jak tam vetřelcovi kapají kousek od vás sliny a mrská ocasem, to na mě působilo hodně a u 3rd person takhle na mě moc věcí nezapůsobilo.

A pokud nedáváš psychicky vlastní pohled, tak o tom to právě je :-D
Já GTA 5 teda hrál skoro pořád z prvního. Věřím, že kdyby to měla mafie dobře udělané tak bych i tady dal přednost 1st person.

Naopak u těch hororů 3rd person dává novou dimenzi hlavně v kombinaci s kamerou (Alone in the Dark, Ečstatica), ale možná to taky souvisí s tím že vlastní pohled fakt psychicky nedávám (Aliens versus Predator)
3rd person k Mafii sedí a podle mě lepší. To video mě ale rozesmálo, jak tu zbraň drží také hnusné dlouhé hadí hnusné a křivé pracky, to nemělo chybu :-D Ale je to o zvyku. Třeba Call of Duty a Battlefield bych nedokázal hrát jinak než v 1st person. Oboje má něco do sebe a k hororům třeba zase více sedne 1st person, i když Evil Within mě bavil i takhle jako 3rd.

U Mafie a GTA bych nikdy neměnil.
@Cobot (15.05.2018 08:28): No já vím proč tam hudba není, jen jsem měl za to, že tam, kde jsem tu konkrétní instalačku vzal, tak že ta ji ještě obsahuje :) Ne fakt nebudu kupovat hru 2x... Nakonec jsem tím druhým postupem to tam narval a už to jede.
Je to nostalgie jak sviňa, úplně si při tom hraní vzpomínám, jak jsem to hrál poprvé. Doteď mi nejtěžší mise přišla snad ta úplně první, jezdil jsem asi půl hodiny po městě a furt mně ti mafiání doháněli, něšlo jim ujet ani za nic. Naproti tomu jak jsem nikdy nebyl schopný ujet policajtům, tak tady se mi to zatím povedlo pokaždé, meh. Včera jsem hotel udělal tak trochu naruby, nejprve jsem vlezl na recepci pro klíč a tím se spustila honba na mně, aniž bych ještě něco udělal :) Ale pan recepční pořád stál ke mně zády a ochranka u dveří taky jen stála, ikdyž všichni vřískali a utíkali :D Jo s tímdle asi nikdo nepočítal.
@Bursoft (14.05.2018 23:35): No každopádně z té první strany toho threadu ten postup nejde, ve staženém .exe archivu složka Sound vůbec po rozbalení není, takže nemám co kopírovat...
Zkouším další postup:
https://www.gog.com/forum/mafia/tutorial ... riginal_music/post39
EDIT: Tak ten druhý postup už funguje! :) jaj chytlo mně to natolik, že bych to klidně dal na jeden zátah, kdybych zítra nešel do práce, je to mazec. Zřejmě jsem poprvé vyhrál poctivě závody.
@koudy_cz (14.05.2018 23:26): Já myslím, že spíš než špatná optimalizace na nový stroje, je to špatná optimalizace celkově. Mafia mi vždycky přišla, že to minimálně při ježdění po městě semtam škubne. Remaster to neřeší. Ale je v něm myslím možnost při instalaci, že vrátí do hry původní hudbu.
@Cobot (14.05.2018 23:18): Však na tu jsem také odkázal, ale šlo mně o to, jestli to je teda normál, že to tam chybí nebo mám jen něco špatně nastaveno... navíc na poslední stránce toho threadu řeší, že někdo udělal dodatečně songy i které tam ani oficiálně nebyly, takže je více verzí. Jsem trochu zmaten, sehnal jsem si GOG verzi proto, abych nemusel řešit český dabing, no místo toho řeším úplně chybějící hudbu, bez ní to má totálně zabitou atmosféru.

EDIT: další věc je, že se to občas zaškubává, to mně fakt překvapilo, žeby špatná optimalizace na "moderní stroje"? Zkusím tady ten Remastered MOD, o kterém mluvili kluci dole, co to udělá: http://www.moddb.com/mods/mafia-remastered/downloads
@Gordon (06.04.2018 02:54): No oni všichni znějí nějak divně, ale tady Paulie ze startu zní opravdu ještě hůř než ostatní. On jako i tak v té češtině jako Rychlý dost přehrával nebo jak je to správné slovo, ale znělo mi to i poměrně přirozeně, ale tady to byla fakt dost ujeté.

Možná se pak mrknu na scénku s tím rozstřelováním prdelí na sračky, jak to zní v angličtině.
@Gordon (04.04.2018 21:54): U toho anglického dabingu mám stejný pocit. Málokdo se k tomu vyjadřuje, ale já to psal už vícekrát, že mi přijde jako jeden z nejvíce amatérských. Beru to tak, že to byla česká hra a málokdo tomu věřil. U dvojky už mi ten dabing přijde profesionálnější.
Ja som mal vždy rad Lassitery, su rychle, velke a vdaka tomu aj silne. Pamatam si ked rom realnu predlohu pre Lassiter videl v Bojnicach, krasa.
@Kuba1911 (04.04.2018 21:51): Když máš hodně aut, tak se tě to ptá, který se má nahradit, pokud si dobře pamatuju. Každopádně by mě zajímalo, jestli prodá něco jinýho, když s tim pohřebákem neřijedeš. Pěknej podrazák ale ten Ralph :)
@Gordon (04.04.2018 21:54): Myslím že je to tím že už není místo na nová auta, já ty stará totiž nikdy namazal jen když už mi to hra sama vnutila. Jinak o tomhle jsem si myslel že je to známá věc ;) Anglickej dabing snad dělali herci z nějakýho mafiánskýho seriálu ale na Vašuta a Rychlýho nemá nikdo :)
Nejlepší byl pohřebák, nikdy nezapomenu, když jsem vylez z kostela, honili mi všichni policajti ve městě a tohle bylo jediný auto v dosahu :)
@koudy_cz (02.04.2018 14:31): Thor jsem používal na nějaké ty mise, kde bylo třeba zabít Morella apod. Bylo to rychlé a vlezlo se tam více lidí. Beru ten první typ, který byl pětidveřák. Jinak jsem měl vzledově i docela rád to žluté auto ze startu. A nejoblíbenější, to ani nevím, které mohlo být. Kdysi jsem v extrémní jízdě měl rád ty určité prototypy a docela mě potěšilo, že ve dvojce jedno takové bylo. Teda vlastně dvě, když budu počítat i to červené, které je na konci jedničky. Jen mi to přijde jako takové to běžné auto, tak ho moc nepočítám jako "zvláštní" kousek.
@Red (02.04.2018 02:27): Schubert Six měla policie? Já právě myslel, že Schubert bylo takové to hranaté, co bylo hned na začátku a jel jsi s ním na ty závody ukrást to evropské auto. Ale asi si ty názvy pletu.
Schubert Six bylo jediný starší vozidlo, který jsem si ve vozovém parku nechával a jezdil s ním na klidné mise ve městě. Při jeho představení Ralphem jsem si uvědomil, že auta jsou v Mafii podstatnou složkou a ulpěl mi tak nejvíc na paměti. Rád jsem se přepravoval dobově - pomalu a s co největší posádkou. Navíc s ním jezdila i policie, tak jsem chtěl zjistit čím to je, že mě vždycky dostihnou :D