Zdravim mam na vas otazku, že či mate aj svoje oblubene auto v mafii ak ano ake? Len zo zaujimavosti.
@Red (27.03.2018 20:30): Jo, měl jsem více příspěvků po sobě, tak jsem nechtěl moc rušit, ale naštvaly mě jednou a nedal jsem to hned napoprvé :-) Poprvé mi dole zabili Sama a podruhé jsem přejel nějaký výbušný sud a shořel, když jsem kradl auto a chtěl dole rozbít ty dva vraky :-) Ale jinak jsem tím prošel jako nůž máslem. Celkově jsem to dohrál asi posedmé. Kdysi jsem míval hodně problém s tím závodem a přístavem, kde je třeba zabít bráchu Morella. Teď obojí s přehledem na první pokus a přístav s plným zdravím.
Tak celá série pozpátku dohrána. Od trojky po jedničku. Tak a teď se může jít na Far Cry 5.
Tak Frank už je na dovolené v Evropě a teď se jde do lepší společnosti vybrat ty důkazy. Vypadá to, že už jsem úspěšně za půlkou a celou sérii jsem pozpátku opravdu zvládl. Teda pokud mě něco nezabije v nejbližších třech dnech anebo aspoň nezmrzačí, že nebudu moct hrát.

No a vyšlo mi to akorát do Far Cry 5, takže hurá na novinku. Taková moje osobní výzva a vyšlo to.
@Red (25.03.2018 16:46): Jo, jsou tam dva, co se drží. Jako časově, že jsou před těmi ostatními. Já hraji původní verzi bez obtížností. Pak už záleží, jak rychle jedeš ty, protože oni mají furt stejné časy a není to jako ostatní hry, kde se přizpůsobují tvé jízdě. Pokud jedeš rychle, tak jim odjedeš a pokud jedeš pomalu, tak už je nikdy nedoženeš. Má to taky psychologický prvek, že třeba jedeš opatrně právě kvůli tomu, abys neudělal chybu a pak záleží, jak ti sedne jízdní model. Ty auta není těžké přetočit.

Ale myslím, že třeba v The Crew jsi neměl tak špatné časy, takže možná Mafia ti přijde těžší, co se týče toho závodu. Já to dávám s přehledem a teď bych byl i rád za vyšší obtížnost, ale novou verzi kvůli tomu kupovat nebudu. Vůbec by mi nevadil takhle hratelnostně další těžší závod, ale zase zakomponovat to příběhově by asi byla blbost.

Každopádně se teď chystám na venkov sbírat chlast. Pak tuším, že bude mise s těmi tvými oblíbenými garážemi, ne? :-))

EDIT: Nebo tam je ještě ta vila, jak kradeš papíry? Teď nevím.
@Red (25.03.2018 10:45): U toho závodu bych neřekl, že nemůžeš udělat chybu. Jak máš půl minuty náskok, tak si můžeš dovolit i ty hodiny a stejně tě nedoženou. Jen nesmíš skočit na hlavu, protože to si ještě pamatuju, že tě zabije. Ve dvojce a trojce už tohle neplatí. Jednička je v tomhle furt reálnější. Sice nešly urazit dveře, ale měla spoustu jiných menších vychytávek, které už nové hry nemají. Ale je to hlavně kvůli obtížnosti.

Co se týče přestřelek, tak někdy i ta jedna blbá chyba stačí. Naběhne týpek s brokárnou a konec. Pamatuji si tu misi ve vile, ale já je rubal pálkou zezadu a zbytek sundal brokárnou, takže pohoda. Pořád to znám nazpaměť, i když jsem to roky nehrál.
To teda. Já si znovu zahráním vždy potvrdím, že v daném žánru je stále Mafia jednička jednička. Pár věcí by se našlo, třeba bych tam chtěl i autobusové linky. Mým snem je mít takhle vypracovanou mafii v Praze, případně v Londýně.

Ta střelba a ten závod mají společné to, že uděláš chybu a končíš. Ten pocit kdy nabíjíš před týpkem s brokárnou nebo v tom posledním kole hodíš hodiny je tak k nezaplacení.
Závody za mnou. Hned na první pokus s půlminutovým náskokem a ještě jsem se jednou rukou škrábal na koulích. Nechápu, co jsme kdysi všichni viděli tak hrozného na té obtížnosti, když je dnes spousta závodních her s mnohem vyšší obtížností. Asi jsme byli skoro všichni tehdy ještě malé blbé tupé nezkušené lamy :-D

Ale fakt nechápu a pamatuji, jak jsme to kdysi valil dva dny, než se mi to konečně podařilo dojet a vždy jsem někde skončil s hodinami. A přitom ten jízdní model a celkově ty vlastnosti vozidla jsou v pohodě a soupeři zákeřní jen prvních deset vteřin, než jim odjedete. Jinak hraji původní verzi bez obtížností.

Ale jinak co se týče samotného střílení, tak tady uznávám, že zase oproti těm novým hrám jsem zapomněl, že tady se člověk musí snažit a hned první zmetek na hajzlu v motelu mě sundal. Ale pak už pohoda, i když absence systému krytí a prostě nezvyk po tolika letech rozehrát hru, kde ještě tyhle vychytávky nebyly.

Ale při tom prvním spuštění ta hra u mě vyvolal docela silné emoce. Nostalgie, úzkosti, vzpomínky a všechno možné. To se málokteré hře podaří. No, prostě tu stovku si pořád zaslouží a baví mě to i dnes. A co je fajn, tak fakt, že i po více než 15ti letech je to graficky pěkné a dá se na to dívat. A jako jedna z mála her už tehdy působila dost filmově a příběh, hudba a všechno možné na mě hodně působí.

Pořád mě to baví více než ty další dva díly, i když uznávám, že za dost může právě ta nostalgie.
Tak po úspěšném dohrání trojky jsem teď dojel i dvojku a chystám se na první díl, takže tu sérii asi nakonec celou zvládnu pozpátku dát po sobě na jeden tah. Teda, snad ještě funguje, bo jsem ji už dlouho nedával do compu, ale kdyby něco, tak to stáhnu, to není problém. Důležité je dát celou sérii na jeden tah :-)

EDIT: Jeden tah myslím, že to nepřerušuju jinými hrami. Ne, že bych strávil sto hodin v kuse hraním.
Jo dal jsem to hned napoprvý teď, jsem nepotřeboval lékárničku. Po schodech jsem hodil do každého patra jeden granát a potom na konci jeden za auta a druhej na auta. Vzal jsem náklaďák a hurá pryč. Potom mi hra před uložením spadla :)
@Red (12.03.2018 08:34): Jo, je to přesně jak říkáš. Akorát s tím štěstím bych spíše řekl, že místoho musíš být hlavně lépe řečeno přesný a rychlý :-) Jak mají Paulie a Sam hodně zdraví na spodní patře, tak už bys to měl dodělat levou zadní. Nejdůležitější je neposrat začátek a být furt popředu a kosit ty zmetky. Jenže raz nějaká chyba a z brokovnice to schytáš nablízko a je konec.
Jako jo, nejtěžší část téhle mise je fakt udržet ty dva sebevražedný retardy naživu.
@Gordon (12.03.2018 14:26): Na schody hodí granát jen jednou, tzn. stačí seběhnout dolů (spustí se skript, kdy hodí granát :D), vyběhnout o kousek výš, ať ti nic neudělá a zase seběhnout dolů.. šlo by to tak v pohodě, kdybys nemusel dělat chůvu Paulimu a Samovi, kteří tam vběhnou přímo do toho granátu, popř. máš štěstí a granát nestihnou, pak vběhnou přímo mezi hlavně enemáků. Dělat to sám, šlo by to napohodu.
@Red (12.03.2018 10:52): jsou schovaný za autem v jednom z pater, to auto stojí u přejezdu mezi patrama a u něj je většinou týpek s brokárnou, ačkoli tam je jich fůra :)

Mimochodem jde to vzít i po schodech, ale to člověk dostane na prdel ještě víc.
@CrocoRay (11.03.2018 22:48): No já jedničku taky prošel několikrát, ale ty garáže jsem včera neudělal. Vždycky zabili buď mě nebo parťáka, musíš běžet dopředu aby nezasahovali kamarády a zároveň mít štěstí...na konci jsou postavený dvě auta a za nimi pluk nepřátel které přes ty auta nemůžeš skoro trefit a hází molotovy do kterých se Pauile se Samem vrhaj :D
@CrocoRay (11.03.2018 22:48): Jednička se dá hrát pořád a nikdy neomrzí to je fakt. Bez původní muziky by to bylo divný ale asi by se na to dalo zvyknout nicméně taky jsem rád že mám ještě původní verzi :)
@Red (11.03.2018 22:18): Garáže jako v jedničce? Co přesně s nimi? Kdysi mi přišly docela těžké, že mě vždy sejmuli na tom posledním patře, ale jedničku jsem prošel tak 7x, takže pohoda, ale už je to dávno a teď si to vůbec moc nepamatuji. Hlavně ty nepřátele, kde používají jaké zbraně a to je to hlavní.

@Kuba1911 (11.03.2018 19:33): Jo, tak u trojku jsem už v půlce. Dvojka by neměla být problém, tu jsem dojel skoro 10x. U jedničky už mi budou docházet síly, ale vždy to byla nostalgie a chtěl jsem se k tomu ještě jednou vrátit. Ale samozřejmě původní verzi se všemi skladbami, protože tu novou bych hrát moc nemohl. Mně by to strašně vadilo, že tam určité skladby nehrajou.

Každopádně tady dám vědět, jak dojedu trojku a dvojku a jak to probíhá. Dávám to u jedničky, která tu má také asi největší hráčskou základnu.
Rozhodl jsem se dát po sobě celou sérii. Ale beru to přesně naopak, že jsem začal trojkou, pak půjdu na dvojku a nekonec dám jedničku. Jsem zvědavý, kam se dostanu. Trojkou jsem začal schválně, protože je nejdelší a také jsem měl pár bugů, které mi při prvním hraní znemožnily dohrání a musel jsem ji rozehrávat znovu, což by teď mělo za následek nedokončení. Takže jak dám trojku, tak už by to mělo vyjít. Jsem zvědavý, kam se teda dostanu.

Navíc je tu jeden prvek, že vždy se v dalším díle objevuje vedlejší postava, která v předchozím byla ta hlavní. Takže jak to jedu naopak, tak je to taková změna se na někoho dívat jako na vedlejší charakter a pak s ním strávit celou hru a být v jeho kůži.

No a pak konečně Far Cry 5.
@Kuba1911 (04.03.2018 10:46): Tak já to schválně srovnal s Crysis, který byl fakt extrém a to rozhodně Mafia nebyla. Jen ten rozdíl jsem tam chtěl hodit.

Co se týče vypalovaček, tak to fakt nevím, podle mě už tehdy byly dost rozšířené, ale to neposoudím. Spíše ta samotná Mafia nebyla nijak náročná a dala se fakt ne slabých sestavách a v roce 2007 už kámoši měli třeba 2 roky staré stroje, které ji dávaly levou zadní a to Crysis nerozjeli pořádně ani na nízké detaily, kde jel i na průměrných strojích.
@CrocoRay (04.03.2018 09:19): Tak Crysis byl na svou dobu opravdu hodně přepálenej ale s tou Mafií to má něco do sebe. Já ji hrál poprvý v roce 2006 a to už ji většina kámošů měla dávno dohranou. Ale vypalovačky jeli naplno, to zas jo :)
@Maugh (04.03.2018 08:07): Ale ten začátek taky trochu nechápu :-) V roce 2007 vyšel Crysis a ten požadoval na very high už grafiky okolo GTX 280 1 GB VRAM. Ani nevím, jestli to v té době už existovalo, ale vím, že na ničem menším to hrát plynule při nejvyšším nastavení nešlo :-D Ale Mafia, tam minimální požadavky byly menší než geforce 2 64 MB. Ta geforce 2 64 MB už byla optimum a utáhla ti to na nejvyšší detaily. Co se týče samotné RAMky, tak minimum bylo 64, ale na optimální běh bylo zapotřebí 256 MB RAM. Hry v roce 2007 vyžadovaly už okolo 1 GB RAM. Řekl bych, že 512 MB bylo minimum na takové rozumnější hraní a i tak se občas hra mohla zasekávat.
@Aaron_Hill (03.03.2018 10:14): u nás to docela odpovídalo...,možná o rok dřív....vzpomínám, že rychlost internetu ještě nebyla dostačující pro větší objemy dat....takže se stále vypalovalo ve velkým
@Maugh (03.03.2018 09:58): Mě trojka bavila, ale je dlouhá a tady jde hlavně o to dojet celou trilogii. Ale pak je taky problém, že jedničku už jsem dlouho nehrál a mám strach, že by to mohl být problém a už by mě to tak nechytalo a trojka je zase příliš dlouhá. Dvojka by mě nakonec nejvíce udržela.
Jak to že mi v Mafii, kterou jsem si stáhnul na Steamu úplně chybí skladby, které byly tak úžasné zpetření hry?
V misi Dobrý obchod mi po opuštění parkoviště měa hrát skladba od Louise Jordaana You Run Your Mouth a na konci mi chyběla skladba Where do gagnstas Go.
@Maugh (komentář): Kolem roku 2007? Řekl bych, že v té době byla už Mafie těžce za zenitem, průměrná PC sestava zvládala hru obstojně i v době vydání (měl jsem sestavu z téhož roku). No a vypalovačku jsem v roce 2007 možná použil naposledy.
Já vždy přemýšlel, že bych dal všechny tři díly po sobě, ale nevím, zda bych to dal. Všechny díly mě bavily, ale je to trochu maso to takhle projet čistě po sobě. Moje osobní výzva.
Nostalgie je silná mrcha....ale už jsem ztratil cvik...řízení...střelba
Já jsem jako malej, jezdím jen tak tramvají a jen se tak kochám :)
Taky jsem si nedávno dal Mafii po pár letech znovu a bavila mě tak že jsem ji dohrál skoro na jeden zátah. Teď bych se do ní chtěl pustit ještě jednou s nějakým módem. Za mě asi vážně nejlepší hra jakou jsem kdy hrál ;)
Já nedávno rozehrál Mafiu znovu a... peklo zamrzlo, nebaví mě to :( Skončil jsem u Franka na letišti. Každopádně ten remaster mod je hodně dobrej..
@Maugh (komentář): Máš pravdu Liugi měl mít víc místa. Pokaždý říkal jen: “Někdy večer, až zavřu, tak spolu musíme dát řeč.” A on nikdy nezavřel :(