@Red (01.03.2018 22:06): jak je na tom GOG verze se soundtrackem? vím, že se něco řešilo, nebyly práva nebo něco... pokud tam známý písničky nejsou, tak hraje něco jiného nebo je ticho? :O
Já teď hraju GOG verzi s remaster modem a paráda. Pravda, ne všechny do sebe tak zapadá ale ty ostré textury a obrovský dohled jsou parádní. Hra mi padá jen při opouštění hry, takže technicky v pohodě:)
Mě se ho povedlo zastavit ještě ve městě a když jsem ho zastřelil v autě, tak game over bez udání důvodu :)
@mazar1234 (25.02.2018 21:02): je to tak.

Morella je vlastně celkem snadný zastavit ještě před letištěm (ale mimo město), je tam sloup, do něj se dá natlačit. Popřípadě převrátit je taky možno nebo mu prostě zablokovat cestu. Buď vystoupí sám a nebo ho sejmeš skrz okýnko, když po tobě střílí (a má ho stažený).

Ale přiznám se, že ve městě se mi to nikdy nepovedlo. Na rozdíl od mladšího Morella, který jsem sejmul daleko před přístavem a nic se nestalo.

Co se týče letiště vs most... já nevim no, hrál jsem to milionkrát a přišlo mi to fakt nahodilé, byl jsem blízko i daleko, boural jsem do něj a i se dokonce stalo, že chtěl jet na letiště, ale já ho vychýlil z osy, ale on si furt tvrdošijně chtěl jet na letiště.
@player (26.02.2018 10:22): Ano, povedlo. někdy se mi převrátil i sám, dohrál jsem to tak desetkrát a více. A nejsilnější/nejvýkonější auto nemá, jen v tu chvíly asi nemůžeš jen vzít lepší.
@MarkJude (25.02.2018 18:53): Mluví se o třetí možnosti, ale já tuhle misi hrál snad dvacetkrát a vždycky mi to dalo jednu z těch dvou možností. Zabít v autě? Jenže to by jsi musel jeho auto úplně zastavit a to snad ani nejde. Jeho auto je jedno z nejrychlejších (když nepočítám ty z extrémní jízdy) a má silný výkon. Zajímalo by mě jestli se to někomu povedlo a jak.
@MarkJude (25.02.2018 18:53): Jo, takhle jsem si myslel, že to je. Problém je ten, že to musí být na určitém místě. Když ho sundáš ještě ve městě, tak se to nepočítá. Vydrží navíc i tak pět až deset zásobníků z Thompsona a já ho sundal s cheaty na náboje, bo mi všechny došly jinak. Na venkově už jde asi regulérně zabít a dosáhnout třetího konce.
@player (25.02.2018 11:04): Jo, záleží na tom, jak jsi od něj daleko. Já si tu misi projížděl vícekrát a vím, že podle toho se vždy zachová. A myslím, že tam je i ten třetí konec, jak píše Gordon, ale už přesně nevím jaký. Ty dva jsou takové nejpravděpodobnější.
Zajímalo by mě co rozhodne v misi Smetánka zda Morelo pojede na letiště nebo k mostu, kde ho pak shodíte.. Je to nahodilé a nebo je v tom nějaký systém?
Steam verze jede v pohodě na W10. Mě blbnul jen config, kterej z nějakýcho důvodu nukládal změny. Reinstal ale pomohl a jede "steam vanila" i ve widescreenu.
Ještě jsem narazil na jedno video, ve kterém je Mafia hojně zastoupená. Hlavně telefonování mě hodně rozesmálo a musel jsem si ho pustit víckrát :)
odkaz
@Aaron_Hill (05.01.2018 19:23): si pamatuju preview v gamestaru roku 2001 kdy tam byly screeny a jeden byl úžasnej, Tommy stál před tím červeným mostem a viděl celý Lost Heaven...pak ve finální hře bylo docela zklamání když i na nejvyšší dohled byla ta draw distance mnohem menší...samozřejmě pro tehdejší PC to byla nutnost, ale je supr že to teď můžem dát do toho správnýho stavu :) Na hru z roku 2002 každopádně vypadá skvěle i dneska.
@Aaron_Hill (05.01.2018 18:08): Jo, to je asi pravda. Mně spíše šlo o to, že nejraději mám Mafii jako originál. Ale je to nostalgie a určitě chápu, že se spoustě lidí může líbit více tohle. Konec konců, kdybych jedničku nehrál tehdy, tak by se mi to asi také líbilo víc. Takhle na té původní grafice vidím něco jedinečného a kouzelného. Nevím, jak jinak to popsat, ale možná mi někdo rozumí.
@Paul (05.01.2018 17:58): No, spíš asi nahodím screeny, protože nastavení bude souviset i s tím, co člověk vybere v instalátoru za modifikace.

@CrocoRay (05.01.2018 18:01): Já bych naopak řekl, že tohle je velmi decentní varianta. V tom paklu modifikací se dají vybrat mnohem výraznější módy. Kdybych neměl přímé srovnání, ani by mi po těch letech nepřišlo, že něco není původní. A vidět (konečně) Lost Heaven bez mlhy, to stojí za to.
Po pár pokusech jsem hru rozběhal, raději tedy jen v mírnějším režimu, který ovšem nepadá ani prakticky nezatěžuje hardware. Metodou pokus - omyl je třeba určité věci v nastavení povypínat, ale výsledek stojí za to. Vytípal jsem pár snímků z originální hry na maximální kvalitu a totéž v módované verzi.

Snímek 1
Snímek 2
Snímek 3
Snímek 4
Zkoušel už někdo nový Remastered mód? Instaloval jsem na původní 3cd verzi a hra mi padá, nebo se vůbec nenačte. Bude to chtít trochu laborování.