Vyčítat jde určitě zastaralá grafika animace. Někomu můžou chybět vedlejší aktivity a absence morálních voleb a emocí, ale toho už mám v dnešních hrách docela pokrk :)

@Paul (30.09.2018 19:54): " ve svý době nadčasovej design... "
Trošku oxymoron, ne? :)
@Jab (30.09.2018 15:38): Mafie u mě byla desítková záležitost už v době kdy vyšla, a nebylo to tím, že je česká. Koneckonců v zahraničí taky dostávala vysoko (pamatuju si např. gamespot 9.3 nebo tak nějak). Měla ve svý době nadčasovej design misí, grafiku, fyziku aut a i příběh byl o dost ambicióznější než většina tehdejší konkurence (třeba GTA3). Koneckonců se o ní i v zahraničí píše dodnes, před pár dny jsem četl na PC Gameru hezký článek
Tady člověk něco při neděli plácne a hned tu naběhnou vipky a obhajujou systém :D
@Jumas (30.09.2018 15:27): Však v poho. Nic neměňte. Jen jsem si popíchl, že Mafia těží hodnocení z jistého sentimentu a komenty k ní rovněž. Ve srovnání třebas Garretovým komentářem ke Skyrimu, který je vtipný a zároveň kritický. Nicméněž sám jsem rozhodně nějaká pluska za sentimentalitu nahrabal i u svého komentu k Planescapu (vysloveně se na té vlně veze). Takže to ber v posledku spíše jako popíchnutí hry z žánru, který mi obecně není blízký. ;) A pak, u Mafie je prostě ta sentimentální vlna jen vidět asi nejlépe.
@Walome (30.09.2018 14:30): Tak Shawshank nebo Forrest maj na CSFD kolem 3000 komentářů, což je oproti ostatním filmům o 1000 více a taky tam nikdo nezakázal psát další. Je logické, že ty nejlépe hodnocené hry budou také nejvíce komentované a Mafia je ještě navíc zvláštní případ. Jasně, že po těch 142 komentářích těžko někdo napíše něco originálního, ale třeba teď @Blackhand47 (26.09.2018 20:37) taky psal, něco, o čem snad nikdo neví. Prostě když chce někdo komentovat, tak ať si komentuje a je jedno, kolik toho opakuje.

@Jab (30.09.2018 14:40): Je pravda, že bych se na Mafii i dnešního pohledu už díval jinak, však už klesla na mém žebříčku z prvního místa na páté, ale komentář bych moc neměnil. Koukám, že poslední odstavec ano :)
@rikuhahl (30.09.2018 12:12): Mně by se líbilo, kdyby pisatelé prvních osmi komentářů (dle hodnocení) k Mafii napsali společný koment, kde by se na hru velmi kriticky podívali po letech. Mafie je zvláštní věc... Její vysoké hodnocení mi zvedá trochu obočí. Obdobně i mraky plusek právě k těm top osmi komentářů. Neříkám, že jsou vyloženě špatné. Jen zase nejsou tak skvostné, jak to vypadá dle hodnocení. ;)
@Walome (30.09.2018 14:30): Ale pochop, že ti lidi si to třeba píšou pro sebe aniž by měli potřebu se zviditelňovat před jinýma. Holt možnost psát skrytý komenty tu není. Nikdo tě nenutí to číst a už vůbec tu na to reagovat. Mám hromadu sledovaných her, kde jenom odklikávám nový příspěvky, aniž bych je četl.. Furt se tu fňuká, jak DH stagnuje co se týče nových uživatelů a když náhodou někdo novej přijde a něco napíše (teď nemyslím nutně tento případ), přijde Walome, kterýmu se nelíbí, že se napsal 151. koment k Mafii tvl..

Tak ty komenty a hodnocení k Mafii smáznem a pojedem od znovu, bylo by zajímavý sledovat, jestli by znovu dostala 92%. A běda jestli nebudeš mezi prvníma třema, co ten koment napíšou, protože pak už by to bylo moc neoriginální.
@S4TW (komentář): "Tohle je prostě taková klasika, že nejdete už říct nic, co by nebylo aspoň stokrát řečeno."

Ale i přesto napíšu DALŠÍ komentář a uvedu ho touhle větou...
@S4TW (komentář): Pěkný komentář, a musím souhlasit s názorem na soundtrack, o to větší škoda, že v aktuální verzi na Steamu a GOGu soundtrack kvůli licenci chybí. Nezbývá než si ho tam pokoutně přidat...
Ten pocit, když i po x letech objevíte nějakou hlášku, kterou jste ještě neslyšeli. Člověk dělá taxikářskou misi, poslední týpek chce samozřejmě odvézt na parkoviště do Malé Itálie. Dojedu na parkoviště, křížek přejedu asi o dva metry a chlápek říká: "Tak velké parkoviště a vy ho stejně přejedete". :D
@Shoggot (06.09.2018 12:12): Tak měl zrovna smůlu že měl krásný kapičkami nepřerušovaný oblouček, nebo napětí bylo tak vysoké že přeskočilo z kapičky na kapičku, no, stejně bych se mu do konzole vychcal!
@Gordon (02.08.2018 11:51): přínos nepopírám, ale ty věci, o kterých mluví, už jsem četl všude možně několikrát, takže mi to zase tak svetoborne nepřijde. Jakoby fan made videí byl k mafii nedostatek...