@Pluto (09.01.2022 14:05): Nemohu s čistým svědomím doporučit mno. Já upřímně akční hry moc nemusím, ale Mask of Eternity je.. zvláštní, díky bohatému příběhu. Nejsem fanoušek akčních RPG ale Mask of Eternity je žánrově v dost specifické pozici.
@Cathan (09.01.2022 13:28): Proč bohužel? Naběhli si sami. Pokud chtěli, aby ta hra uspěla, měli ji dát jiný název. Když to vydáváš jako pokračování úspěšné pohádkové adventurní série a takto diametrálně změníš žánr, tak nemůžeš čekat, že bude odezva (obzvlášť od fanoušků série) pozitivní. Přitom sama Sierra si něčím podobným neúspěšně prošla už u série Police Quest a dílu SWAT
@Richmond (09.01.2022 10:14): Jj, předchozí díly byly klasické adventury. Mask of Eternity je naproti tomu spíš mix akce a RPG. To je hlavní důvod, proč tato hra neuspěla - fanoušci série byli zklamaní, protože šlo o něco úplně jiného, než na co byli zvyklí a co čekali. A adventuristi byli zklamaní taky, protože už to prostě není adventura...
@Cathan (komentář): "Všech ostatních sedm dílů King’s Quest je ve 2D, ačkoliv paradoxně prvky mají podobné, tedy RPG a adventurní."
Hrál jsem tedy jen díly KQ1-5, ale ty rpg prvky jsou tam jaké?
@666joxer (08.01.2022 23:33): V tom případě jsi šťastlivec. Je možné, že GoG verze jich nakonec vyřešila víc než bych čekal. Pamatuji si, že minimálně na třech místech byla možnost, že hra zamrzne, nespustí se naskriptovaná událost, občas se neobjeví předmět... tento komentář není psán přímo po dohrání hry, takže je to spíše z paměti, ale těch bugů bylo dost. Buď jsi měl kliku a při hraní se ti vyhnuli, nebo nakonec došlo k patchům o kterých nevím.
@Fingon (20.05.2020 21:41): Chyba já to rozehrál na 7 docela v pohodě. Ovšem nedohrál jsem to, protože to nebylo jednoduché. Problém byl jinde. Hlavně to má lepší mechaniky, jak dnešní některé hry.

A Drakan si zahraj ;) stojí za to. Tak výbornou hru jsem dlouho nehrál. Škoda, že dnes takové hry nejsou.
Původní hodnocení: 75%, hodnocení po letech: 45%.

Už nevím, jestli jsem před dvaceti lety hrál demo, nebo až plnou hru z Levelu, každopádně mé vzpomínky byly dobré.

A když jsem si po letech na GOGu koupil celou sérii (mínus první tři díly, protože tam jsem dohrál remaky) a během let dohrál i díly 4-7, nakonec došlo i na osmičku.

Rozehrávat to na Windows 10 je utrpení. Ještě někde mám verzi z Levelu, ale pro pohodlnost jsem to instaloval z GOG Galaxy. Velká chyba, protože podle všeho je instalační cesta moc dlouhá a hra crashne během načítání levelu. Videa se nepřehrávají.

Po manuálním stáhnutí souboru, instalaci do C:\kq8, aplikaci fanouškovských patchů (stažených z archive.org, protože původní stránky z důvodu přestěhování serveru nejsou dostupné, přičemž do .avi zkonvertovaná videa mají 70 MB, nečekal jsem, že bude mirror) jsem byl nakonec schopný hru jako takovou rozjet a intro s outrem vidět alespoň mimo hru samotnou (protože ve hře se stále neobjeví a při pokusu o přehrání intra z menu mi hra opět spadla).

Myslel jsem, že to dám, že to aspoň projedu s cheaty tak nějak rychle a bezbolestně. Ale nedám to, už ne. Mně tyhle primitivní 3d hry neuvěřitelně odpuzují, ještě víc, než před dvaceti lety. Na Anachronox, první Tomb Raidery, Crusaders of Might and Magic (i když tam bylo poslední kapkou procházení stejnou lokací tam zpět tam zpět), prostě ne... To už radši žádnou grafiku, než tohle (a jsem rád, že jsem Gabriel Knight 3: Blood of The Sacred, Blood of The Damned už před deseti lety dohrál dvakrát, nejsem si jistý, jestli bych to ještě dnes byl schopen hrát... A rovněž se obávám, že kvůli tomu už nedám ani Drakan: Order of the Flame, nad kterým jsem slintal už od prvního preview ve Score...
Jediný díl, co mě oslovil kromě remaku :) pak jsou jeste remastered 1-3, ale to asi taky nic moc. Akorát mám problém, že se to seká.
[neexistující komentář]: Marně jsem se snažil vzpomenout o jaké stonehenge lokaci mluvíš a pak mi to docvaklo - to je ta louka, na které strávíš asi 30 vteřin :D
@Fingon (25.06.2012 07:44): Omlouvám se za odpověd po 2 letech, ale nějak jsem si toho nevšiml a ted jsem si to náhodou přečetl. :) Je to divné, ale nějak se mi po téhle hře zastesklo a mám chut si jí zahrát znovu. Ty dnešní adventury stojej za prd, tohle bylo v mnoha ohledech špatné, ale mělo to prostě svoje kouzlo. Fakt.

Jinak k otázce - jo, hrál jsem GOG verzi a šlapalo to v pohodě. Remaky mám v plánu a to nejen pro KQ, ale i pro ostatní questy.
Remaky od AGD (hrál jsem teda remaky KQ1 a KQ2) rozhodně doporučuju - na dnešní dobu mnohem hratelnější (ovládání, grafika atd.) a třeba dvojka je docela dost rozšířená, takže to není jak hrát znovu to samý.
Opravte mě, jestli se mýlím, ale tohle bude v Česku nejslavnější díl celé série - jednoduše proto, že tu na coveru časopisů vyšlo demo a pak i plná hra na Levelu... Ugro, tys to měl z GOGu předpokládám? A remaky prvních tří dílů nebudeš?;)
Jak tam seděl ten goblin v tý kadibudce? Haha! No zatím mě to překvapivě docela baví.
Kamera je opravdu špatná, vyřešil jsem to tak, že jsem přes F2 přepl do first-person pohledu, ted už se to ovládá v pohodě, ale radši bych ten 3rd person pohled :/
Tak tohle byl fuj díl. Hnusná 3D a špatné ovládání tuhle hru stáhlo až na smé dno.