@Paul (21.08.2019 15:23): Strilet lukem (do hlavy) je neporovnatelne lepsi nez s nim sermovat, pokud je o tolik statove vys nez ty. Master strike se bez k Bernardovi naucit, je to pater bojovani. A pro psa bych si sel :) on te fyzicky nemuze prozradit, pokud bude jenom stat.
@Guldy (21.08.2019 15:18): Aha, Masterstrike zatim nevim co je a psa jsem poslal do mlejna, nemám rád když se mnou furt něco chodí :)
Luk by předpokládám ale moc nepomohl když má celou hlavu včetně xichtu v plecháči, ne? :)
S tou staminou to je vono, já mu ubírám jen staminu a ta se mu vždycky stihne obnovit než ho zase praštím, takže mu vlastně nic nedělám. No nic, zatím ho nechám bejt a půjdu za Bernardem.

Ale je vtipný/smutný že za tu půlhodinu mi zničil skoro celej armor, za jehož opravu jsem dal litr grošů.

Mimochodem, ty banditi jak maj teď taky ty psy, to je solidní voser když se zakousne do ruky :)
@Paul (21.08.2019 15:09): Umis master strike? Je to must have do kazdyho boje.

Pokud je protivnik o dost vyssi level nez ty, tak ty fighty budou velice tuhe a bylo by lepsi se mu spis vyhnout, pokud bojujes pouze jako melee.

- Jak se ale da situace jeste resit: pes ho muze zaclinchovat, ty bys ho pak mohl obehnout a nahitovat ho.
- Vzit luk a strilet mu na hlavu. Pak se vyhnes problemu, ze te blokuje a ze mu neubiras (protoze jeho stamina je jako shield a dokud mu nevyplacas staminu, tak s nim nic neudelas.. a jelikoz te bude kvuli levelu blokovat, tak by to bylo na hodiny)
Potkal jsem random potulnýho rytíře a nakopává mi prdel. Nějaké tipy? :)
Mám dlouhej meč Nebojsu, umím s ním jediný kombo a to se mi ani nedaří moc udělat. Trefim toho bastarda jednou za 5 pokusů a mám dojem že mu to nic nedělá, protože meč proti plátový zbroji je krapet o ničem. Ale s palcátem jsem nebyl o moc úspěšnější (a ten mám na lvl 1). Už jsem s ním tancoval půl hodiny a furt nic, takže asi zatím zkrátka nemám šanci.

Jinak chlastačka s Hansem byla super, Arsenballs a v češtině Sralboj Balík nebo jak to tam bylo :D
@Garret (21.08.2019 11:20): není, stejně tak se kůň stále zjeví na hvízdnutí, je trochu škoda že to není jako v RDR2. Ale samozřejmě nic ti nebrání si ke koni vždycky nejdřív dojít :)
To je tak super když jsem obtěžkanej několika kumánskejma zbrojema že se po 15 minutách sotva dobelhám do hostince a pak..nevylezu tři schody, takže to nemůžu dát do truhly :D
Prostě vtipný jak ty mechaniky ovlivňujou i něco takovýho. Nejen že se hejbu pomalu, nevyskočím ani na koně, ale ani nevyjdu schody.
Jinak včera do čtyř do rána (část tý noční procházky) a dneska v sedm probuzení a hned jsem zas řešil Matuše s Frickem :) Docela dobrej ten Z Mlejna do Lejna (ehmm tedy Louže), líbí se mi kolik řešení se nabízelo. Nakonec jsem vyzpověděl mlynáře a Tomášovi ukradl když spal ten šátek, takže ho mlynářka vyhnala. Fricek bitchoval, ale co.

@Blackhand47 (20.08.2019 09:03): jo na nedostaten paklíčů už jsem taky dojel, takže si hlídám abych jich pár měl. Ale stejně zatím sotva dávám snadný truhly.
@Paul (20.08.2019 00:28): Já zažil něco podobného. Vydal jsem se hledat jeden z pokladů z předobjednávkové mapy s tím, že jsem doma schválně nechal všechno a vzal si jen lopatu. Dojdu na místo a bedna není zakopaná, nýbrž na ni člověk potřebuje paklíč... :D
@Paul (20.08.2019 00:28): S tou lopatou jsem to měl úplně stejné... To jsou zážitk,y kterév jiné hře prostě nezažiješ.
jinak KC:D se stává součástí Game passu, což hře (podle mne) moc a moc pomůže, včetně plánovaného druhého dílu.
(mám strašně zdechlý internet, a tak nevím, zda bude v GP jen konzolová verze, nebo i na PC)
Ten pocit, kdy dorazím zas do Skalice protože tam někde pod holubníkem má být poklad, abych zjistil, že nemám lopatu a nikde v okolí není.
A samozřejmě padne noc a Jindra mi padá únavou. Ale byla tu bitka mezi talmberk strážemi a kumány (stráže prohrály), takže i jejich tři mrtvá těla. A ta mají na sobě spoustu hezkých věcí. Takže obtěžkám sebe i koně...a jdu pěšky (protože na koně se ani nevyšvihnu), ve tmě jen za měsíčního svitu, krokem, ze Skalice do Talmberku abych mohl alespoň něco prodat. Navigovat se takhle v noci když nemám ukazatel kde jsem je paráda :)
@Tulareanus (19.08.2019 16:59): Však už jsem psal, že to budu dávat do spoileru. Jen mě zarazilo že watchOut vypíchnul zrovna to, kde imho žádnej spoiler nebyl. Pak ti vodonoši ok, tam jsem šel trošku víc do detailu.
@Paul (19.08.2019 15:56): Problém je v tom, že vo väčšine postov ideš celkom do detailu. Môj jediný spôsob, ako to riešiť je ignorovať v tejto diskusii príspevky s JC Dentonom. Nie je to však ideálne riešenie a tiež som toto poznanie musel nadobnúť z toho, že celkom spoiluješ. Keby to bolo len o tom, že postava ťa poslala do vesnice, tak je to ok a zvyšok do spoiler tagu. Tak by tom alo aj fungovať, že základnou informáciou vlastne naznačíš, čo riešiš v spoileri a podľa toho si už dotyčná osoba sama rozhodne, či to rozklikne alebo nie.
@watchOut (19.08.2019 15:06): Ty fakt považuješ za spoiler, že tě nějaká postava pošle do nějakejch vesnic? To mi přijde fakt už trochu zvláštní :) Ani jsem tam nepsal co po mě chtěla, jen jsem odpovídal na dotazy jak je možný, že už jsem v Sázavě.
@rikuhahl (19.08.2019 12:36): Impresivní! Kdopak to jen způsobil? :) Mafii zbožňuju, ale RPG>Akce, takže takto je to správně. A tipl bych si, že časem padne i ten Witcher - CDP se teď bude babrat s Cyberpunkem, zatímco Warhorse určitě dělají pokračování Kingdom Come, takže tu zájem bude trvat déle, plus je to novější hra.

@ntz (19.08.2019 12:05): já ti nevim, ale když napíšu "Tak vrátil jsem se do Talmberku kvůli nějakýmu questu", tak by ti to mohlo indikovat, že nemáš číst dál, pokud tě trigrujou i vague spoilery sidequestů :) Ale ok, pokusím se..
@Red (19.08.2019 00:42): @musa (19.08.2019 07:49): Tak vrátil jsem se do Talmberku kvůli nějakýmu questu a tam na mě stráž, že se mnou chce Štěpánka mluvit, tak jdu a ta mě pošle do Sázavy, Ratají a Úžic, takže jsem tam kvůli ní. Teď jsem zas v Ratajích a dělám ten vodonoš quest, a nejsem si úplně jistej komu dát jakej job. Viděl bych to na Petřinu a Kornelia tahání hoven a pak nějaký tři lidi na vodu, moc se mi to nechce dát Rumpálovi, prohraje co vydělá v kostkách a navíc je to asshole.
30 hodin a pokud se něco zásadně neposere, bude to atakovat desítku. Takhle imersivní hra tu nebyla spolu s RDR2 od STALKERa. Teď jsem vyšetřoval problém s kvalitou šutrů v Sázavě a super. K tomu sranda questy od Šarlatána. A jak ty mechaniky všechny fungujou dohromady je fakt neotřelý. Miluju že chození spát a jezení je tu prostě běžná neotravná součást života. A takhle se probudit v hospodě
A pak vyjít na balkon a kochat se

A jednou se mi stalo, že jsem si dal všechny hadry a zbraně do truhly, šel spát a samozřejmě se díky náměsíčnosti probudil ve vedlejším městě :D

Souboje jsem furt lemra, ale zatím jich bylo málo a i to malo mě bavilo. Ikdyž jo, kulerovo kritika z hlediska animací je férová, ale v rámci hry jako celku je to pro mě vcelku nepodstatnost. To už mě víc sere jak na mě furt Pešek pořvává jestli si nechci vsadit na turnaj. A nevim proč mi v noci bliká kouř z ohňů.
@ntz (18.08.2019 20:25): víš co, já ti ušetřím ty nervy jestli někdo něco prokecne nebo ne a rovnou ti prozradím to zásadní: Jindra získá zpět meč, kterým je pak oficiálně pasován do šlechtického stavu a je dosazen do úřadu markraběte moravského. Rádo se stalo:).
@Paul (17.08.2019 19:20): akoze snazim sa to tu moc necitat, ale i tak by bolo oznacovanie do spoilerov fajn. A vo Witcherovi som presiel takmer vsetko vratane otaznikov vo Velene a Novigrade a mam za sebou par hodin na Skellige.
@kuler91 (17.08.2019 22:52): Mě paradoxně zase combat přišel jako nejpromakanější část hry, prkené pohyby sere pes, je to jen hra. Problém ale skutečně nastavá, když na hráče jde více nepřátel, kteří ještě debilně obkličují do kolečka, takže není vidět, co dělají.
Každopádně si doteď pamatuji moji fail death, kdy jsem z koně naháněl partu kumánů, najednou jeden z nich na mě namířil lukem, já v plné kondici a zdraví se rozjel proti němu a hedšot vole, padl jsem mrtvej k zemi. :-D
@Paul (17.08.2019 22:18): Pro mě byl největší požitek při hraní, prostě jen tak jezdit ve dne/v noci a nasávat atmosféru s příjemnou hudbou :) .... něco podobného jsem měl i u RDR. KC byla za poslední 2 roky jediná hra spolu s RDR, kde jsem byl schopný ponocovat třeba do 2-3 rána a nene a spát ...
Když tak proklikávám to tvoje video, tak největší fail hry je bohužel ten combat ... Duely s Bernardem jsou víc než zábavné, ale v samotném open worldu to bohužel nefunguje ... Pohyby postav při fightu vypadají naprosto nepřirozeně a uměle a jako přes kopírák ... Je fakt trapný, když na člověka běží banda zloději se sekerou a jejich "křížové" manévrování vypadá naprosto identicky ... K tomu všemu ještě nulovej gore, který by hře taky slušel. Mě vůbec nezajímá, že třeba historicky nelítali končetiny jako ve filmech, tohle je hra a zábava na prvním místě ... Doufám, že další díl udělá nějaký kompromis a posune se to alespoň trošičku víc do "casual rubanice". Budget je pro další díl předpokládám dostatečný, zkušeností taky asi mraky posbíráno ...
Gameplay kousku mý dnešní odysey najít zrzka

Pár minut po tom co jsem to video utnul jsem našel ty dva bandity a během 20 sekund jsem chcípnul. Tak jsem si pak počkal až budou chrápat a zabil je ve spánku. Stejně mě ale jeden málem stihnul umlátit i v podvlíkačkách. Začátky jsou krušný :)
@strejdafido (17.08.2019 19:13): Nějak to přežiju.

...mám takovej dojem že než to tihle dva rozehrajou, tak všechno co v této diskuzi zaznělo, zní a zazní bude dávno zapomenuto :)

@Kwoky (17.08.2019 16:25): vánoce na to stačit nebudou. Tohle je záležitost tak na několik měsíců, pokud chce člověk dělat všechno + DLC a na hardcore. Aspoň tak se mi to zatím jeví :)

@Tulareanus (17.08.2019 15:35): kdepak jsi, ve Witcherovi?
Ten pocit, když konečně najdu všechny tři slavíky po půl hodině chození po lese, aby mě pak přepadla banda kreténů, kůň shodil ze sedla a chcípl jsem bez uložení..
Je na čase zjistit jak uvařit sejvovici.

@strejdafido (16.08.2019 17:53): přece jsem poslední na DH co to ještě nehrál :) Vyloženě příběhový věci budu dávat do spoilerů, ale nějaký počáteční questy meh..