@Paul (16.08.2019 17:19): Skoro rok jsem na hru nesáhl a teď mám zase chuť se do toho pustit. Ještě kdyby byl čas. Ten začátek, kterým procházíš, si pamatuji překvapivě detailně, ale zbytek hry se mi z paměti začíná vykrádat. Také jsem poprvé hrál za Mirka Dušína, na podruhé jsem si to vynahradil :). Piš dále své dojmy, rád si o tom počtu.
Podařilo se mi nějak trefit čtrnáct zajíců, ale až potom, co jsem poslal vořecha domů, protože mi je plašil. Ptáček za to zaplatil, což potěšilo. Pak mi ujel (chtěl jsem dát maso do truhly abych si odlehčil), což je v lese bez map markeru švanda, hledal jsem ho 15 minut a skoro jsem se bál že se ztratím, ale naštěstí jsem objevil křižovatku podle který se dalo zorientovat. Potom únos, snažil jsem se ho osvobodit tiše, ale viděli mě, naštěstí jsem je dal (neměl jsem to uložený asi hodinu od probuzení, takže trochu adrenalin). A konečně mám koně a hned do Neuhofu, a teď mám najít Zrzka. Ale tenhle quest už doufám není tak urgentní, protože potřebuju prodat nějaký krámy a zaplatit Peškovi ten dluh.
Každopádně..chytlo festovně :)

@valcik (16.08.2019 11:49): I...uhh..
Snažím se ulovit zajíce (zatím nemožnej problém ho gamepadem trefit) když najednou spadne do země. Tak jdu zkoumat do jaký díry spadl až jsem do ní spadl taky :)
Hanuš a Ptáček jsou super :) Strašně mě to baví, super dialogy a dokonalá atmosféra.

@ntz (16.08.2019 09:22): hmm já to zkoušel i po restartu hry a furt nic...chybička se vloudila.
@kuler91 (15.08.2019 21:50): tenhle playthrough jsou moje zkušenosti s combatem - zabití jednoho lapky ve skalici, přizabití Jindry Prckem ve skalici. Teď mám jít za Bernardem aby mě něco naučil. Takže zatím nebudu dělat závěry :)

@ntz (15.08.2019 22:01): aha, tak snad se mi to odglitchne.
Dotaz, když si zobrazím mapu, tak ve Skalici, Talmbergu i Rovný jde zazoomovat tolik, že se ta mapa změní na detailnější. V ratajích takhle zazoomovat nejde - to je normální, nebo někde musím detailnější mapu koupit?
Jinak ty mapy vypadaj fakt krásně, respect umělcům.
@Paul (15.08.2019 18:41): ja uz tu scenu se stepankou na talnbergu videl cca 3x, jak prijde vecer, pokazdy jsem si rikal, tvl, ta chce drocit ... to je jasny ... ted to mam potvrzeny :D
Pět hodin hraní a konečně jsem viděl úvodní credits :) Krásně udělaný.
Akorát teď mám dilema, jestli dělat ošklivý práce pro Peška. Zatím jsem ho poslal někam.

@ntz (15.08.2019 17:59): to je naprosto nepodstatnej spoiler, nedramatizuj :)
@Paul (15.08.2019 16:12): tvl ze ja blbec klikal na ten spoiler :((((((( - pokud spoiler obsahuje podstatne sdeleni jako tohle, je dobre jeste napsat alespon 10x NEKLIKAT !!!! :D
Ehm, deset pokusů o vypáčení velmi snadný truhly se zbrojí na Talmberku a pokaždý fail. Gamepad.

Jeden pokus o vypáčení velmi snadný truhly se zbrojí na Talmberku a okamžitej sukces. Klávesnice a myš.

Už chápu ten brekot konzolistů :D Na gamepadu je to fakt nesrovnatelně těžší (v tom default nastavení, ten easy mode v menu jsem nezkoušel), alespoň dokud je Jindra matlák bez dovednosti.

@ntz (15.08.2019 14:04): Zatím to na mě působí neskutečně atmosféricky. Takovej českej středověkej STALKER. Teď se mi tu zatáhlo, chčije jak z konve a atmosféra 1000%. Fakt z hlediska tříáčkovosti chybí jen lepší facial (a nonfacial) animace a trochu víc polishe (ikdyž zatím až na tu kameru v jednom dialogu dobrý).

V nějaký recenzi si nějakej západní progresivista stěžoval, že se Jindra vyspí s tou paní Štěpánkou, ale zatím nic, vyhnul jsem se tomu nebo to tam teprv bude? (teď jsem vylezl z Tamberku).
@Paul (15.08.2019 12:46): doufam, ze te KC:D nadchne jako me, ackoliv znovu pripominam, ze hrani jsem odlozil asi v 1/3 pac na to nemam kvuli rodinnejm pomerum tedka uplne cas a nechce se mi to delat jako se zaklinacem trojkou, kterou jsem smahnul (bez legrace) rok (salamovou metodou) a na konci jsem z toho mel prdlajz jak jsem to mel roztahany ...
Tak na třetí pokus už se zadařilo, klíčem je managovat staminu koně, což ale na hardcore kdy není vidět ukazatel nebylo ze začátku tak očividný. Jinak zatím první miniglitch, když ke mě přišla ta Stefanie, tak při dialogu zabírala kamera zeď, což předpokládám není umělecký záměr :)

@ntz (15.08.2019 11:32): na ten hardcore to snad nějak půjde, v menu je help kde se snad dovím co potřebuju. Jinak za perky jsem si vzal náměsíčnost a kýbl na hlavě (strach ze zavřený helmy), zase nejsem masochista abych si bral všechno :)
@Paul (15.08.2019 10:48): jak jsem psal musovi .. podle me neni na skodu si tu hru proste rozehrat normalne, seznamit se ovladanim, mechanismama apod a pak to proste stopnout a rozjet to znova na hardcore ...

neumim to posoudit jaky by to bylo kdybych zacal rovnou na hardcore, pac jsem zacal jeste s verzi 1.6.x kde hc mod nebyl, ale mas pravdu ze od ty doby co HC vysel by me nenapadlo to hrat bez nej (kdyz uz znam ty mechanismy)

by the way - jaky sis' vybral na zacatku (JFMI) postizeni ? :D
Hmm, Kingdom did not come, už jsem dvakrát vykrvácel při snaze dojet do Talmberka (a ani nevim jestli jedu dobře, ale podél potoka snad jo) :) Hardcore je fakt hardcore. Hlavně jak koni dojde stamina..

@musa (14.08.2019 22:04): já předpokládám že mi KCD při mém completionist stylu hraní a se všemi DLC zabere 150 a víc hodin, takže pokud bych to někdy hrál znovu, tak za hodně let. Na tom hardcore modu je pár věcí co mě příliš láká na to abych hrál bez nich.
Ikdyž ty začátky jsou krušný :)
@musa (14.08.2019 22:04): chtel jsem navrhnout zasmazit si to chvili a pak si rozmyslet, jestli si to nezacit znovu ... ono teda princip ovladani a seznameni se se hrou si hrac ozrejmi behem max prvni 1/3 hry ..

muj osobni nazor (podporeny mnoha dalsima lidma, kteri ho sdileji - a nebo ho sdilim ja s nima) je, ze

1) hardcore mod Vs normalni hra je proste nesrovnatelne ... mam rad simulatory a ten hardcore mod pro me nutnost od te doby co v 1.7.2 vysel (a pripominam, ze prvni walkthrough jsem zacal s 1.6.x). Nehral bych a ani bych to nechtel dohrat v normalnim modu

2) z vlastni zkusenosti rikam, ze po seznameni se s ovladanim hry je pro me linkovany mod ( https://www.nexusmods.com/kingdomcomedeliverance/mods/651?tab=description) taky absolutni nutnost protoze to naprosto zasadnim zpusobem prohlubuje immersion a hru si bez nej neumim predstavit (aano, jsem typ cloveka, co hraje od zacatku napr. silent hunter na 100% obtiznost i kdyz neumim potopit skoro zadnou lod a trva mi desity hodin natrenovat s tuzkou, papirem a pravitkem skill na vypocitavani manevru priblizeni a zamereni torpeda a nebo hraju i offline na 100% sturmovika i kdyz mi kdovijakou dlouhou dobu trvalo, nez jsem se naucil vubec litat a moje skore je treba za 20 misi 4 sestrely ... )
@ntz (14.08.2019 20:28): zítra jdu darovat krev, takže volno, v pátek si beru náhradu za svátek takže taky...tak mám hezké volno vyhrazené na KCD.
O těch modech jsem uvažoval, ale první hraní chci dát bez nich.
Ok, tak po osmi letech čekání (první entry na warhorse blogu červenec 2011) nastal den D a já rozehrávám naostro Kingdom Come :)
Snad mě ve verzi 1.9.2 se všemi DLC, žádnými mody a hardcore modem potká co nejméně bugů.
Tak máme tu konečně offiko informace k 31.12.2018 jak se Warhorse dařilo :) ...
V roce 2018 WH činili prodeje hry 1,076 Mld kč.
Hospodářský výsledek WH od roku 2014-2015 do 2018 činí 482 mil kč ( tzn tolika hra vydělala ) .... Je ale potřeba říct, že 100 milionu nákladů jim spadne do roku 2019 ve formě odpisů hry + další náklady, takže těžko říct, jak bude vypadat rok 2019 tzn kolik toho prodali, řekl bych že v r.2019 budou +- na nule nebo v malém mínusu ?
Hra stála cca 400 - 440 mil kč.
@musa (09.08.2019 12:52): Ta menší soška (ale těžší, z kvalitnějšího materiálu) je z tý Kickstarter sběratelky (ta vzadu s "kameným" Jindrou). Ty větší sošky Jindry a Terezy jsou pak z těch sběratelek co vyprodukoval Deep Silver. U nás se snad ani neprodávaly (ta první myslím vůbec, ta s Terezou - Royal Edice, jen pár kusů). Kupoval jsem je na aukru a tu Royal na game.co.uk.
Ted v práci s mi dostal do ruky artbook :) oproti treba herosum VI je to dobře udělané a i text k tomu. Nemám rád jen knížku plnou obrázků :)
da se prosim v menu hry vypnout nejake DLC kdyz je mam nainstalovany ?

Mam GOG verzi zakladni hry bez DLCs .. Chci si koupil collection upgrade, ale pokud se nemylim, tak vlastne tim, ze zakoupim to collection uprgade, tak mi to nahradi puvodni hru a uz to budu muset vzdy instalovat jen se vsema DLCs ,,, nebo to ma zvlast intaller na DLCs ?