Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

< >
Tohle a druhý díl jsou jediné z celé série GTA, které mě zaujaly a které jsem si opravdu s chutí zahrál. Ty po přechodu do 3D už jsou úplně jiný žánr a přestože mě Mafia bavila, nové GTA jsem po pár pokusech opustil.
Vývojáři se při tvorbě inspirovali hrou Pac-Man, která se projevuje v honičkách s policisty.
Co to? Tuhle zajimavost psal nejaky vtipalek, ne?
No a i hned jsem pokořil druhou fázi San Andreas (získat 3 mega). Stačilo jen trochu více začít pracovat s mapou a kreslit si do ní místa, kde se dá najít výbavička a trochu taktizovat s násobiči skóre a objevenými secrety (Kill Frenzy) přidávající životy. Takže 2/3 hry hotovy a jdeme do finále, tedy do Vice City. :)
Tak stačilo si včera tady veřejně postěžovat, a hned první fáze San Andreas padla. :) Tak flintu do žita ještě neházím.
Tak začínám uvažovat o změně hry do herní výzvy. Už několik dní se marně snažím o pokoření požadované hranice zisku 2 000 000 v San Andreas abych se posunul dál, včera jsem se dostal nejdál na 1 300 000. Absolutně netuším, jak v závěrečné části ve Vice City udělám těch požadovaných 5 mega. Je to na mě nějaké těžké, anebo jsem už vyměkl...
Hurá, tak konečně padlo Liberty City, ta druhá fáze, mi dala nějak zabrat, ale ztížil jsem si to sám, protože jsem se opakovaně pokoušel o jednu misi, která mě vytáčela svým napnutým časovým limitem. Nakonec jsem to po asi desátém neúspěšném pokusu vzdal a vyflákl se na ní. Teď jsem ale zase v řiti, neboť v San Andreas se zas vůbec neorientuji. Chjo. :)
Hmmm tak ta nemožnost ukládání mě trochu vytáčí. Dneska budu potřetí začínat odznovu, včera jsem to dotáhl na 800 tisíc, a pak jsem zahučel do vody. Ale pozvolna mě to začíná bavit, nicméně ta úplně první půlhodina hraní byla dost WTF. Tohle si člověk musí trochu osahat, jak ježdění tak hlavně střílení, a taky jsem si včera vytiskl mapu města a hodil na stůl, abych se alespoň trochu začal orientovat. Šipka je sice fajn, ale často mě dovede někam na břeh a cíl je na druhý straně řeky (či co to je) a kudy k mostu bez mapy netuším.
Mount - 10% pro GTA 1? Co myslíš, že na počátku roku 98 asi mohlo být o tolik lepší? Good shiet...
@Mount (05.12.2013 12:02): Zase problém hodnocení z dnešního pohledu vs pohledu tehdejšího. Na dobu, kdy GTA vyšlo, to bylo (muselo být) super, 80+ je určitě adekvátní. Dnes už to příliš nebavilo ani mě, každopádně i tak je 10 % trochu málo... Ale zase proto tu máme průměr hodnocení, ne? :-)
@Matthias (22.04.2011 12:20): @Bodkin (22.04.2011 12:21): Myslím, že možnost uložení zde je. Někde jsem četl, že se dá ha uložit u kostela. Nebo to bylo u dvojky? Nebo to si to pletu a ukládat se nedalo a u kostela se ve dvojce pouze startovalo?

Ale chtěl jsem se zeptat, zda někdo ví, co je to za ty oranžové postavičky, co chodí v zástupu? Jak jste jim říkávali? Pro nás to byla školka.
Neukládá se nijak. Musíš to dát na jeden zátah. Což zas tak moc velký problém není.
nějak jsem nepochopil, jak se ta hra ukládá... :)

nebo to mám celý město udělat na jeden zátah?
Hamster: to žánrování bude trochu ošemetné, zdá se. Ale přiznám se, že jsem ten rozdíl střílečka/akce pominul.
MCZ: U řady her jsou po mapách rozmístěny statické kamery, kde to pravidlo o zádech vyloženě zas tak neplatí. To jsi prostě jen vyjmenoval hry řadící se k jednomu z přístupů ke kameře.

(a taky bych upozornil na to, že se mluví o "3p akcích", zatímco ty linkuješ na "3p shooters". Jasně, že Resident Evil je tam z toho vymezený, protože to není žádný "shooter", ale stále je to akce)
Ok, to je pravda, tak ještě jedno upřesnění - kamera je (po většinu času) za zády hlavní postavy.

Alespoň takhle si já TPS představuji; MDK, Mafia, Drakan, Heavy Metal FAKK2, Heretic II - tohle jsou TPS a první dvě GTA mi do stejného žánru vůbec nesedí. Co říkají admini?
Hehm, není žánr 3rd person her vyhrazen pro 3D hry (stejně jako FPS)? Já měl vždy za to, že ano. (A wiki se se mnou shoduje.)