@Walome (16.04.2023 21:49): Zkus to někdy zase :) Já jsem se pak docela rychle oklepal a už mi to jde. Jenom mě vyvedlo z míry, že jsem párkrát vletěl s Bazem do moře, protože jsem měl ovládání jetpacku trochu zarezlé :D

@Vurhor (17.04.2023 12:58): Já dávám Meccy a Delphi, i když závody většinou přeskakuju... Kabuta dám vždycky jenom tak zlehka, ten mě taky moc nebaví.
Ale trochu mě mrzí, že za Meccy je ta strategická mise jenom jedna. Klidně bych jich snesl víc :) Za Delphi jsou tuším jen dvě, takže to taky není kdovíjak moc :D
@John Mirra (16.04.2023 18:32): Já si to dávám vždycky tak jednou za rok, ale už jen kampaň za Meccs. S Delphi už to moc zajíždí do budování základen, což mě vždycky spíše frustrovalo, a s Kabutem už to byla nuda. :/
Koukám na ten Retro GamesPlay a hodně jsem se bavil u toho, jak to Pavel hrozně lamí :D

"Prej máš používat světlice, nevím proč."

"Já je nepoužívám."

*o 15 vteřin později umře, protože nepoužil světlici*

Ale teď jsem to rozjel po delší době znova a umírám teda taky nepříjemně často. Asi holt stárnu...
MDK, Kabuto, Armed and Dangerous akoby ich jedna mater mala a vlastne aj mala ), len tá RTS zložka mi už prišla trocha na dlhé lakte
Tak dohráno. Nechám to uležet a možná napíšu kratičký komentář (i když jsem se zapřísahal, že komentáře už psát nebudu, protože to neumím). Je to neskutečně propracované, nacpali tam fůry obsahu, ale hře schází nějaký výraznější jednotící rámec, je to spíš sada miniher a komických gagů a prostor mezi nimi je vyplněn akcí. Neříkám, že to je špatně, ale scházelo mi něco, co by se mi zarylo hlouběji do paměti po stránce příběhu. Hodnocení podle mého počítání vychází na 85% Hra je o dost obtížnější, než by se mi líbilo, hratelnost tím dost trpěla.
Momentálně jsem zaseklý v poslední misi, pravděpodobně to nedohraju. Proč mají vývojáři takovou potřebu, dělat každou poslední misi úchylně těžkou? Navíc to už ani není zábavné, je to spíš nastavovaná kaše, poslední překážka před koncem hry. Škoda, tou poslední misí, si to u mě hra vcelku pokazila.
Jsem u závodů vodních člunů. Jsou zábavné, čluny se snadno ovládají a závody jsou poměrně lehké. Nevím, proč tahle část hry některým tak vadila. Snad jen ta červená barva u posledního závodu, mi nedělala dobře na oči.
Ach, milý deníčku. Jak jsem rozezlen, to ani slovy nelze vypověděti. S velikou námahou vybudoval jsem první základnu za Delphi a po jejím dokončení na mě cizí letci vysypali náklad bomb. Nu což, jakáž pomoc, začnu tedy odznovu. Opět ji vybuduji, nehledíce ničeho na to, že z jakýchsi důvodů nelze opravovati věže. Kladu k základně nepřátel tornádo za tornádem ale bez účinku. A když kladu asi desáté, hra se poroučela do Oknows (Máchale, spadlo ti to, asi vítr ne?). Po restartu mám začít opět od nuly. Hra mě stále baví, ale padá častěji, než je zdrávo a vzhledem k nemožnosti ukládání je to skutečný adrenalín. Spadne, nebo mě někdo náhodou odstřelí? Mimochodem, zaslechl jsem ve hře motiv z Planescape Torment, nebo se mi to zdálo?

Zase spadla. To byl ale telecí nápad, nedávat do hry ukládání.
Už jsem o kus dál, byl to zajímavý, ale poněkud stresující bug. Dva Reapeři byli díky nějaké chybě uvnitř budovy, mohli v klidu střílet na mě, ale já na ně ani omylem. Moje hodnocení - zatím plný počet, jen kdybych si mohl uložit, když potřebuju. Hra je akce jako řemen, zběsilá řežba, rád prozkoumávám cizí planety. Jen, když už se tak snažím zachránit Timmyho, tak ho Kabuto nemusel posvačit.
Osobně hraju hry proto, abych se bavil, ne stresoval. Jestli to má někdo jinak, jeho věc, ale pak se vývojáři, vyvíjející hry pro tu hrstku hardcore hráčů nemůžou divit, že se jejich hry zase tolik neprodá. Teď jsem beznadějně zaseklý v misi, kde mám vyhodit do povětří dveře vězení. Už se mi jednou povedlo dostat se až k nim, ale ze záhadných důvodů mě na prázdné mapě odkudsi kdosi zastřelil. Tohle je jedna z věcí, které se mi na hře nelíbí - v jednom kuse tam někdo shora, zdola, ze stran střílí, ubývá vám život a vy ani nevidíte, odkud to jde. Mám pocit, že obtížnost, která už na začátku byla téměř nehratelná, se misi od mise ještě zvyšuje. Kdo že to vyčítal hře Wheel of Time, že nepřátelé tam mají nereálnou výdrž? Přehnanou obtížnost Giants, považuju za vážný průšvih. K čemu je výborná hra, když ji nejde hrát?

Tak už zase. Vystřílím celou mapu, ju ke vězení, ale někdo mě zastřelí ZEVNITŘ. Já ho nezasáhnu, on mě ano. To je záměr, nebo chyba?
@Jo_Do (28.06.2013 22:51): Nebldni :D Dyť je to pro děti - tu misi, kterou nemůžeš zvládnout - ta je těžká jen proto, že nemáš ještě v ruce ovládání - lítej si jen tak pro radost a naučíš se to - a všimni si, že jakmile jednoho čapneš, hned si těžší a létá se ti o to hůř... geniální hra :)
Právě se ji pokouším hrát, bomba. Poprvé v životě jsem se u hry zasmál. Silně mi připomíná Outcast, průzkum cizí planety. Ale pochopil jsem, proč hra nezabodovala tak, jak mohla. Je absurdně těžká, bez možnosti volby obtížnosti a bez možnosti ukládání. Koho tohle napadlo, toho protáhnout pod kýlem. Něco podobného udělali vývojáři i u Call of Cthulhu.
Mimochodem, díky uživateli rxq79rudax za jeho walkthrough na Youtube, bez toho bych nedohrál druhou misi ani omylem, myslím, ty lidičky visící na skále.
@Walome (23.06.2013 19:18): Je u tehle hry jsem se neskutecne bavil a zajimalo by mi jaky byl coop, nebo to byl multak ?
Nejvic prca to bylo hrat za ty "lidi" ci co to bylo. Posledni misi se mi nepodarilo zdolat tenkrat.
@Všivák (21.06.2013 19:57): Humor řekl bych až tak úplně nedoceníš. Popravdě (dle mě) je humor a scénky asi jediné pozitivum Giants, takže kvůli "hratelnosti" bych s nimi neztrácel čas.
Nejsem velký angličtinář, myslíte, že mi neuteče příběh a pochopím místní humor?
Nefunguje mi jedíná stažitelná čeština na netu (mrazíkova). Prý jiná verze. Mám tam patch 1.4. Nevíte prosim Vás někdo co s tím?
1 - napřed jako voják ( kulomety, raketomety ... )
2 - kráska Delphi ( mačeta, luky, kouzla - doporučuji kouzlo zpomalení času na ty skupinky vojáků a pak je rozsekat mačetou tak z nich lehce pochytáte potřebnou modrou energii pro stavbu základny )
3 - obří stvůra - ničí celé zástupy nepřátel a jejich základny jen za použití hrubé síly !

moje komplet hraní asi 7 hodin celkem:

Och, to je taková krása. Ta muzika, to obří prostranství... sluníčko a vodička. Krása.
Nezkusí někdo mulťák? :)
Ahoj ta hra je super mam ji rad uz od 5 let.Giants je proste ta nejlepsi hra kterou znam.Prosim vi co mate tu hru na pocitaci tak bi smesi mohli zahrat online.
Njn, profesionální deformace : /.Jinak dík za ontopic.Sakra, už zase.
Na GOGu je teď dost dobrá akce, involvující docela dost her včetně Giants...hned jsem jich 8 vzal a nechal jim tam přes 40 doláčů.
A btw na game.co.uk maj taky některý věci dost levně, třeba Star Wars - Best of PC Collection (5 her) za 10 liber...
Že by to bylo až takhle jednoduché a já na to nepřišel? Hmm, no to se mi fakt moc nezdá, ale nechci zase té hře (možná) křivdit, takže tu část dám pryč (a pokud si ji někdy zahraju znovu, dám si na to pozor).
MCZ> covece mam takovy pocit ze hracky s balistickou drahou letu fungovaly tak ze jsi vystrelil primo na cil a panak vystrelil jak bylo treba.