Gauntlet

1988 PCApple II
1990 SegaMS
22.11.2005 X360
06.11.2012 PS3
, (PS3 verze), (X360 verze), (Amstrad verze, Atari 8-bit verze, C64 verze, Spectrum verze), (Apple II verze, PC verze), (Atari ST verze), (SegaMS verze)
Gauntlet je hack and slash arkáda, ve které jsou k dispozici čtyři fantasy hrdinové: válečník Thor vyzbrojený bitevní sekerou, valkýra Thyra ohánějící se mečem, elf Questor vybaven záškodnickým lukem a kouzelník Merlin vrhající na nepřátele magické střely. Procházíte se z ptačího pohledu viděným podzemním komplexem zamořeným nepřátelskou havětí, často se rodící z nepříjemných líhní. V levelech můžete sbírat klíče potřebné k otvírání dveří a také shromažďujete poklady, které zvyšují celkové skóre.

Kromě sólové výpravy se můžete do podzemí vydat i s kamarádem (pouze na jednom počítači). Gauntlet se dočkal řady pokračování, na PC však vyšel už jen druhý díl.

Fíha, ono to vyšlo také na PC jo? Já to hrál na Atari, bylo to docela tuhé a hlavně, kdy jsem zemřel tak se to muselo hodně dlouho nahrávat.