Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Gauntlet

68
3 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > arkáda *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
1985 Atari 8-bitArcade
1986 AmstradSpectrumC64
1987 Atari ST
1988 PCApple II
1990 SegaMS
22.11.2005 X360
06.11.2012 PS3
Vývojáři:
Atari, Backbone Entertainment (PS3 verze), Backbone Vancouver (X360 verze), Gremlin Graphics Software (Amstrad verze, Atari 8-bit verze, C64 verze, Spectrum verze), Mindscape (Apple II verze, PC verze), Adventuresoft UK (Atari ST verze), U.S. Gold (SegaMS verze)
Gauntlet je hack and slash arkáda, ve které jsou k dispozici čtyři fantasy hrdinové: válečník Thor vyzbrojený bitevní sekerou, valkýra Thyra ohánějící se mečem, elf Questor vybaven záškodnickým lukem a kouzelník Merlin vrhající na nepřátele magické střely. Procházíte se z ptačího pohledu viděným podzemním komplexem zamořeným nepřátelskou havětí, často se rodící z nepříjemných líhní. V levelech můžete sbírat klíče potřebné k otvírání dveří a také shromažďujete poklady, které zvyšují celkové skóre.

Kromě sólové výpravy se můžete do podzemí vydat i s kamarádem (pouze na jednom počítači). Gauntlet se dočkal řady pokračování, na PC však vyšel už jen druhý díl.


Poslední diskuzní příspěvek

Fíha, ono to vyšlo také na PC jo? Já to hrál na Atari, bylo to docela tuhé a hlavně, kdy jsem zemřel tak se to muselo hodně dlouho nahrávat.

Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.