Fortnite

akce > 3rd person akce
25.07.2017 PCPS4XOne
12.06.2018 Switch
, (sekundární)
Fortnite je akční budovatelskou hrou, ve které budete mít za úkol přestavět a znovu vybudovat domov, který byl zničen temnotou známou pod jménem "Bouře". Musíme postavit nedobytnou pevnost a umístit do ní spoustu zbraní a pastí, které ji ochrání před nepřátelskými monstry přicházejícími s bouří. První hratelnou třídou ve hře jsou vojáci – skupina s velkou palebnou silou. Dále stavitelé – zaměření na stavbu a upgrade pevnosti. Ninjové – rychlí a smrtelní na blízko. A nakonec outlandeři – specializující se na průzkum, hledání pokladů a shromažďování zdrojů. Každá z tříd má několik hrdinů, kteří se stoupající úrovní získávají různé bonusy ke své roli.

26. září 2017 do hry přibyl nový herní mód nazvaný Battle Royale, který je přístupný zdarma všem hráčům bez nutnosti koupení původní hry. Fortnite tak tímto módem navazuje na úspěch konkurenční hry PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS, přináší však navíc prvek stavění. Do hry přibyla nová mapa – velká aréna pro 100 hráčů. Po seskoku z "Battle busu" je třeba prohledat krajinu a nalézt pokud možno co nejlepší vybavení (zbraně, náboje, stavební materiál, léky atd.), které vám pomůže přežít setkání s jinými hráči. Pouze poslední přeživší vyhrává. Mód je dostupný ve verzi pro jednoho, dva až čtyři hráče. Stále vycházejí nové aktualizace, které hru vylepšují a přinášejí do ní nové věci.

Vzhledem k tomu, že nikdo zatím nenapsal komentář, tak posbírám svou odvahu a pojedu první.
Nejspíš jste si všimli, že jsem hru nehodnotil. Je pro to prostý důvod. Já prostě nejsem schopný nechat ve Fortnite další porci času. Jedna mapa, sto lidí a spousta času, který povětšinou jen pročupíte někde zaduněný. Jasně, je tam adrenalin ze strachu z odhalení a tudíž automatické eliminace (pokud nejste guma jako já, tak přežijete, ale moc na to nevsázejte. Hráči Fortnite jsou extrémně naskillení), ale to nic nemění na tom, že prvotní koncept zavání stereotypem jako kráva. Jedna jediná mapa a vaše schopnosti. To se může pro někoho zdát jako opravdu fajnová výzva, ale battle royale jednoduše nejsou očividně hry určené pro mě. Dokážu si totiž představit lepší investici času, než je čupění v úkrytu. Třeba vkládání údu do nádoby plné piraní...
Buďme ale fér. Do Fortnite by se strašně snadno ztrefovalo. Ať se opřete do komunity nebo repetetivnosti, tak máte prostor pro dělání fórů. To ale nic nemění na tom, že Fortnite je masivně populární hra. Jenže já tak nějak nemohu přijít na to, co tolik lidí na tom bere.
Nutno ale dodat, že Fortnite je skutečně f2p. Všechny věci, které si můžete zakoupit, tak se týkají čistě kosmetické stránky. Můžete také investovat do battle passu, který Vám dodá nějaké ty výzvy navíc, ale ve Fortnite se nerovná vyšší level úspěchu. Je to čistě o skillu. Znát každý kout mapy a vědět, kdy přesně a jak zareagovat. Možná pro někoho fajn záležitost, ale já se raději budu věnovat jiným titulům.
Tím vším chci sdělit, že Fortnite rozhodně není špatná hra. Má líbivou stylizace a intuitivní systém stavění. Jen asi nejsem cílovka. To je taky důvod, proč odmítám hodnotit.
Za zkoušku ale nic nedáte. Hra není tak velká a je skutečně f2p. Nemáte důvod Fortnite nezkusit. Třeba se také necháte strhnout tou nějakou záhadnou jedinečností v hratelnosti, která mi uniká.
P.S: Slibuji, že svůj další komentář nezačnu větou "vzhledem k tomu" :)