Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

flOw

14.04.2006
22.02.2007
06.03.2008
17.12.2013
60
53 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
freeware
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Ujímáte se mikroorganismu, který se potuluje oceánem a požírá ostatní (menší) organismy. Tím se zvětšujete a můžete si troufnout stále na větší a větší potvory.

flOw je hra vytvořená ve Flashi, můžete si stáhnout "offline" verzi nebo hrát přímo v prohlížeči. Vznikla také placená verze pro PS3 a PSP.


Poslední diskuzní příspěvek

Doporučuju si k téhle hře přečíst knížku "Vetřelci z hlubin" od J. Wyndhama. Nemá to sice nic společného, ale v lecčems mi přišla u obojího obdobná atmosféra.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 55
Buněčná fáze ve Spore mě bavila ze všeho nejvíc a ve flOw jde vlastně o to samé, jen je to jediná náplň hry. Požírání tvorečků menších, než je ten můj, je herní princip, který se v pozměněné podobě táhne už od Katamari Damacy.

Projít všechny světy a požrat při tom všechny bossy stojí za to, i když musím přiznat, že ke konci už mě to moc nebavilo a dostavil se stereotyp. Každopádně víc takových her, požírání je zábava.

Pro: hratelnost, jednoduché, zábavné

Proti: po čase stereotyp

+13
  • PC 65
Pozoruhodná hříčka na odreagování. Jednoduchá, graficky zajímavá a poměrně slušně hratelná. Co se autorům povedlo na výbornou, je navození pocitu rozlohy (na začátku) a hloubky (v posledních kolech) oceánu.
Bohužel, nic netrvá věčně a po čase se objeví stereotyp. Také mi vadilo, že se hra nedá uložit. Nakonec jsem to ale stejně nepotřeboval, protože jsem sblajznul nějakého bosse a dál mě to nepustilo. Hra nic neoznámila a ani se neobjevil zárodek dalšího tvorečka jako tomu bylo minule, že by bug? Nebo to jen nemá konec? Každopádně já bych nějakou tečku na konci uvítal.

Pro: Jednoduchost, hratelnost, atmosféra oceánu.

Proti: Netrvanlivé, chybí možnost hru přerušit, nejasný konec.

+10
  • PC 65
Jednoduchá, ale na chvíli zábavná flashovka. Dohrál jsem jenom jeden level, protože mě to po chvíli přestalo bavit, ale jako rychlovka ve škole to je naprosto ideální. Mám pocit, že někteří dohráli jen ten první level (modrý), ale ten druhý (oranžový) už nehráli. Asi jsem pomalej, protože mě 1. level trval okolo 30 minut a někdo to měl dohrané už za 20 celé. A to nevím ani kolik tam je levelů celkem.

Graficky je flOw provedený hodně dobře a i ta hudba k tomu pěkně sedí. Hrál jsem verzi v prohlížeči a ta se, až na vyjímky, nesekala. 65%

Pro: zajímavý nápad, pěkná grafika a ozvučení, je to freeware

Proti: stereotyp; občas mi potvůrka udělala to, co jsem nechtěl

+10
  • PC 65
prejdené, celkom zaujímavé, replayabilita nulová, atmosféra miestami krívala a ako bolo uvedené, bolo veľmi uspokojujúce zožrať o dosť väčšiu rybu. Hra na takych 20 minút, pokiaľ pri tom jete a ešte stíhate ísť na záchod.
+8
  • PS4 65
Ze všech tří her od thatgamecompany, flOw vyšel na svět jako první. Ve světle následujících her na něm lze krásně vidět začátek evoluce studia. Byť se dá Journey kritizovat za svou délku, je to bezesporu plnohodnotná hra. Flower už může u řady lidí včetně mě vyvolávat obavy, že jde spíše o propracovanou hříčku. flOw však je hříčkou jednoznačně.

Ve svých vlastních mantinelech je to hra krásná vizuálem i audiem, umí být melancholická, ale herně je to i přes lehce se měnící se herní styly pořád jen drobná hříčka, která při projití na jeden zátah může začít upadat do stereotypu.

Pro: ambientní

Proti: nastupující stereotyp

+8