Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

No protože jsi zvyklej na AJ. Já když to rozehrál rovnou s CZ, tak jsem v pohodě.

Stejně je takový divný, že věci osvícený baterkou nevrhají stíny. Že se permanentně vypíná, to je taky lahoda.

Jinak už jsem asi dál, než jsem to dohrál kdysi. Už s sebou vláčím tu holku. Tentokrát by to mohlo vyjít.
@Sasakr (11.04.2022 16:32): Český dabing je to nejhorší, co pro tuhle hru můžeš udělat. Já ho vyzkoušel a rád se vrátil k anglické verzi s origo CZ titulky, jelikož výkřiky replicantů jsou v původní EN cool, zato v CZ to pro mě byl děs. A zbytek? Prostředí není fakt moc originální, ale jak už opakuji poněkolikáté, akce je to úchvatná a to mi nikdy nikdo nevymluví. :-)
Tak jsem tomu dal znovu šanci. První postřehy:
- Pamatoval jsem si to mnohem strašidelnější. Asi jsem nějakej letargickej. Trochu se mnou cukly dva jumpscary, ale jinak fakt nic. A to hraju s HRTF zvukem na 140 cm televizi.
- Překvapilo mě, jak dobře se to hraje s gamepadem. Je ale fakt, že na "Normální" je obtížnost opravdu minimální.
- Doporučuju se vykašlat na mod s HD texturama. Občas se stane, že je hra přestane ukazovat a občas taky při savepointu spadne.
- Jinak dojmy jsou smíšené. V podstatě bez výhrad platí to, kvůli čemu jsem to kdysi zhejtil. Úmorná repetitivnost, dementní a stereotypní level design. Ale zatím mě to baví, ale jsem tak ve třetině. No uvidíme, zda to tentokrát dám.
- Toggle aim down sights je na prd.
- CZ dabing klasika Fénix. Některé repliky ok, některé úsměvné. Ale i tak fajn.
Náhodou jsem si to včera stáhl, že bych si kolem ježíška dal něco mluvící česky, a jsem zarmoucen. Ve 4K neudržím 60 FPS :-D U takhle starý hry. A co hůř, ve hře je double buffer Vsync (skáče na 30), Vsync vynucenej v ovladači nefunguje a kombinace Enhanced Sync a 60 FPS lock taky nevypadala úplně plynule... Ale to mluvím o benchmarku, hra asi bude ok.
@Le0nidas (21.12.2021 17:36): no, chválil
Píšeš o slabším příběhu, repetitivním prostředí, duchové tě neuchvátili, bullet time pro tebe zbytečný a nevím co ještě. Prostě bych nečekal 80%. Ale v pohodě, neber to jako kritiku prosím.
@Le0nidas (komentář): Dal jsem plusko, protože je ten koment hezky napsaný, ale to myšlení některých hráčů asi nepochopím :-). Nic ve zlém. Jen kdyby bylo hodnocení skryté a objevilo se až po dočtení komentáře, tipoval bych tak max. 50% a ono je tam 80!
@Dan9K (29.11.2021 19:51): Díky :-) Ale není to žádnej výmysl, já jsem opravdu od toho stolu couval. A máš pravdu, já se vždycky snažím ne jen suše popsat hru, to si dokáže zjistit každej, ale dát do toho i kousek osobních zkušeností.
@Junglista (komentář): pochvala za komentář (hru jsem ještě nehrál), ale rád vidím tyhle osobní komentáře, tyhle ptákoviny ohledně kabelu atp. píšu vždycky taky a mám pocit, že to moc lidí nedělá, ale mě to pak baví číst, přidaná hodnota :-))
@Malignus (25.11.2021 20:16): Stačí zůstat v krytí a oni většinou přijdou sami před hledí. :D Nejsou zase tak chytří. Musí se postupovat velmi pomalu, při každém zmerčení nepřítele slow-mo a do hlavy, Penetrator (kolíkovač) asi nej na většinu hry. Granáty jsem skoro nepoužil, ty alternativní už vůbec ne. Pamatuju si ty ministřílny na zeď, ale asi to MMod odstranil. MMod je super na lepší pocit ze střelby, zvuky a gore. Tak rozsáhlý jako v Half-Life 2 ale není. Na Xboxu jsou achievy na projití hry bez úmrtí, bez slow-mo nebo třeba maximálně 500 vystřelených nábojů. :D
Zajímavý, že každý píše, jak je to lehké i na nejtěžší obtížnost, ale já jsem po dvou dnech hraní nebyl schopnej dát ani jeden souboj a smazal to. :-D
@AiMLEzZz (25.11.2021 18:38): No ta je na tom snad to nejlepší. :D Miluju ty adrenalinové skladby při soubojích a ambient. Celkově mi to padlo do noty, tak jsem si je konečně prošel všechny, stáhnul a jsou skvělé na poslech, ale jako samotná hra to je prostě minimalistické a některé jsou jenom zajímavé, opakující se ambient zvuky. Taky k tomu chovám notnou nostalgii a od stejného skladatele (Nathan Grigg) také miluju Aliens versus Predator 2 soundtrack a Condemned: Criminal Origins také super (oboje od Monolith).
@hanak_v_exilu (01.11.2020 15:46): Pořád nerozumím tomu jak to má jít dohromady s rychlou reakcí - v HL je akce často velmi rychlá a to je její hlavní devíza, taktizuje se za běhu a reagovat je nutné a bez problémů možné velmi rychle.

A už vůbec nechápu proč chodit a krčit se zároveň - při skrčení se postava pohybuje pomalu automaticky.
@AlieN (01.11.2020 15:38): No nejde, to je právě ta pointa. Když jsem se chtěl schovat za překážkou a pomalu vykouknout z druhé strany, musel jsem držet tlačítko na pohyb, chůzi, skrčení a nakonec úkrok. Nedejbože abych musel přebíjet zbraň. Ve F.E.A.R stačí tlačítko na pohyb a úkrok, protože panáček defaultně chodí a neběhá a když mu řekneš aby se skrčil, tak zůstane skrčený.
@Isair (01.11.2020 00:04): Nepodařilo se mi vypnout defaultní běhání, takže jsem musel na chůzi držet dvě tlačítka. A na chůzi v podřepu taky, takže plížení, nahýbání a ještě rychlá reakce je v podstatě vyloučené. První Half-Life budu mít navždy spojený se snahou balancovat na úzké plošince při plánování dalšího z mnoha skoků.
a navic ovladani reagovalo v source enginu na reakce postavy ve hre naprosto hladce, postava se pohybovala hbite a rychle, coz se neda rict o jinych tezkopadnych FPS
@Isair (31.10.2020 21:10): První Half-Life mohl mít jak chtěl chytrou AI, ale díky tomu blbému ovládání se nedalo pořádně taktizovat. Nakonec jsem je musel vždycky přetlačit silou. F.E.A.R byl v tomhle mnohem, mnohem lepší.
@sten (31.10.2020 19:01): Ještě větší sranda je, že takový první Half-life z roku 98 má AI vojáků možná ještě o něco lepší a tudíž nejsou dnes schopni překonat více jak 20 let starou hru ;) (a to včetně druhého Half-lifu, který už měl příšernou AI).

Nejvíc mě vždycky fascinuje, když na otevřeném prostranství odstřelíš zdálky sniperkou jednoho člena jednotky a ostatní se k němu seběhnou a poté zůstanou stát na místě, aby byli pro hráče snadnými terči. V prvním Half-lifu se po prvním výstřelu, po prvním padlém spolubojovníkovi rozutečou do úkrytů a poté se tě snaží celkem sofistikovaně kooperativně odstřelovat, obkličovat (voják vykoukne z úkrytu vystřelí, zaleze, přičemž tě mezitím druhý obklíčí a udělá to samé, když tě jich takhle obklíčí několik, stává se boj dost nepříjemným), reagují na hluk atd. (na youtube jsou o Half-life 1 AI celá videa)... přestřelky jsou díky tomu na úplně jiné úrovni, než s tou haldou nabíhajících panáků v nových střílečkách.

Rovnat se tomu může ještě třebas první Unreal z téhož roku, kde jsou nepřátelé naprogramovaní jako inteligentní multiplayeroví boti, protože již první Unreal měl být původně čistě multiplayerová záležitost...

Jak rád říkávám, v herním průmyslu (zvláště v tom nejmasivnějším, mainstreamovém odvětví) už nějaký ten pátek nějaká ta evoluce dávno neprobíhá, ba je tomu právě přímo naopak.
@Chuck (29.03.2019 08:36): Já si hlavně s každou novou střílečkou vzpomenu na to, jak perfektní UI ta hra měla. Ty nepřátelský hlášení radiem, který nebyly jen prázdný kecy, ale fakt realný věci. Když zahlásili "Flank him" začli vás obkličovat, když "flash him out" začaly lítat granáty. Když neměli vojáci kudy obklíčit, tak se chovali víc defenzivně. Když jich bylo hodně, tak zase hodně ofenzivně, když zůstal poslední, tak se schoval a čekal, až se hráč ukáže. Jako v paměti mi hodně zůstala vzpomínka, když jsem jednoho trefil do nohy, druhej ho vzal pod ramena a se slovy "Where should I go?!" se kolegovi snažil pomoct stáhnout z boje. Nechápu, proč se u stříleček umělá inteligence vůbec neinovuje a vrcholem tak zůstává patnáct let stará hra.
snad nejhorsi zvuky strelnych zbrani co sem ve hre slysel, ne jen ze sou strasne potichu ale jakoby to ani neznelo jako vystrely... spis jako nejaky airsoftovky... no hruza :( Nasetesti sem nasel 1 mod ktery je upravuje a je to jine kafe
@Can (komentář): Při každém novém komentu k téhle hře mě to vždycky vede k úvaze, jestli jsem vlastně někdy zažil podobně kvalitní akci. A i když mám rád všechny Wolfensteiny, při chuti na nějakou kvalitní akci se stejně vracím k F.E.A.R. Kdybych teď znovu slyšel "Četo, hlaste se!" "Postupujem!", "Vidí ho někdo?" apod., tak by mě to dostalo stejně jako tehdy.
Něco do výzvy: dohrát hru bez použití zpomalení času na aspoň druhou, nejtěžší obtížnost :-)

zrovna to hraju a nevim co bych bez toho dělal, normálně to nejde jak je to docela hardcore :-D
každým rokem je to lepší a lepší, jako frenetická, holywood like akční střílečka to nemá možná u mě konkurenci :-) abych uvedl věci na pravou míru, pořád myslím hlavně akční složku...hratelnost je fantastická ve všechn ohledech
[neexistující komentář]: Marně vzpomínám (a to jsem to hrál víckrát), že by se checkpoint aktivoval při přestřelce nebo těsně před ní, ale když to říkáš.... :-) Závěr je opravdu takový....no, taky bych čekal nějaký výživný souboj, ale o důvod víc si zahrát F.E.A.R.: Extraction Point. ;-)
To je prdel, minulej rok jsem napsal komentář a shrnol v něm dojmy z roku 2012, kdy jsem skončil v polovině (prej krátká hra), protože jsem zničil cédéčko a považoval to za plus, protože jsem se k tomu už nemusel vracet. O tejden pozdějc jsem asi za dva dny, den poté, co jsem tady napsal poslední komentář, dohrál oba datadisky is puvodní hrou a dal tomu 90.

Po roce na to koukám (zajímalo, pod čím mám granáty) a je to stejně dobrý. Kam se hrabe HL! Zkusil jsem pár savu a hlavně si to vubec nepamatuju. Kromě pár WTF momentu, který přesně nedokážu zařadit, jako bych hrál novou hru. Rotak je super! Na rozdíl od Crysis střílí takřka hned, tam jsem ho kvuli tomu skoro nepoužíval. No nechám si to na jindy, jen jsem se chtěl podělit o svoje dojmy a taky koukám, že mám rozepsanej komentář...

taky se vám stalo, že puvodní hra a Extraction Point po chvili zamrzal a museli jste restartovat hru? V Perseus Mandate se mi to nestalo, plynulá hra.

Grafika trochu zestárla, to je ted znát, ale pořád se na to kouká dobře.
@Chuck (19.08.2017 14:41): Ono to bez zpomalení ani nešlo, bo oni, tuším, měli taky ty schopnosti zpomalení - tudíž ta vysoká rychlost. Takže bylo fér to na ně používat a vyhnout se jejich útokům.
@CrocoRay (19.08.2017 14:37): Jo, ti rychlíci mě ohromně vytáčeli. U nich jsem to zpomalování používal pravidelně a jelikož jsem si chtěl šetřit munici, většinou jsem je zpomalil a umlátil samopalem. :-)
@Chuck (19.08.2017 14:35): Já to používal docela často. Asi před každým a po každém boji :-) Ale jako s tím zpomalováním to byla lehká hra. Jen bez něj by mi to přišlo poměrně těžké, protože byli docela přesní a zdraví klesalo poměrně rychle, co si tak pamatuji. A to ještě ty neviditelné mrchy na konci, jestli si dobře vzpomínám. Takoví rychlí ninjové.
@CrocoRay (19.08.2017 14:31): Na střední obtížnost jsem opravdu hrál, ale někdy to holt klávesu F9 použít chtělo. A ne jednou! :-) Přece jen ti replicanti útočili skoro pořád v přesile. Ovšem o to větší to mělo grády. ;-)
@Chuck (19.08.2017 12:51): Taky věčně na maximu? Tak to jsi dobrý, jak ses prostřílel s maximem zdraví bez toho používání zpomalování i kdybys hrál jen na tu střední obtížnost. Zase tak lehké mi to nepřišlo :-) Ale zase tam byla možnost si to ukládat, takže f5/f9 spoustu věcí vyřeší. Ale jako projít to jen tak bez toho ukládání, nahrávání a s maximem zdraví bez zpomalování, to bych asi nedal.
@Chuck (19.08.2017 02:28): No ono to ale bylo ještě na systému lékarniček a já byl zvyklý chodit furt s plným zdravím, takže bez toho jsem měl problémy to udržet v takovém stavu. Ono mi vlastně vyhovuje ten systém autohealu v dnešních hrách, protože obtížnost je rovnoměrná, zatímco u lékarniček jsem nikdy netušil při prvním hraní, co mě potká a tak jsem raději furt chodil s plným zdravím :-)

Ale i tak to bylo těžší než další dva FEARy. Tam už to zpomalování nebylo skoro vůbec důležité :-)
@Chuck (19.08.2017 00:36): Ono jde především o to, že bez něj je hra tak jako tak o dost těžší, takže mě to k tomu dost táhlo. Ale taky jsem se snažil občas jít bez toho. Na druhou stranu to zase působilo pěkně efektně při tom zpomalení.
@Old Branch (komentář): S tím prostředím souhlasím, že bylo hodně šedivé a takové stereotypnější, prázdnější a nudnější. Ale ten tlusťoch byl super parchant a mně se jako charakter líbil.

Ale přesto akce mi přišla hodně dobře zpracovaná, akorát to možná bylo příliš těžké bez používání toho zpomalování a nutilo to hráče to zpomalování času používat až moc často. Ale přesto fajn akce.
@PRIVATE MARTIN (01.08.2017 19:12): Jaké věci z konzolové verze máš na mysli a na kterou konzoli (X360/PS3)? Myslíš Bonus Missions (Protect Alduss Bishop na X360 a SFOD investigation na PS3) a dvě zbraně (SM15 Machine Pistols a Watson Auto Shotgun)?

Pokud vím, tak bohužel ne, ani jako fan mod.
taky mám ty chutě si to pustit znova, ačkoli už v polovině to byla neskutečně otravná hra! ted nedávno jsem zkusil demo dvojky, a to se nedalo už vubec!
@Walome (27.07.2016 05:42): Grafika se mi i přes její určitou "plastovost" po letech líbí pořád, ale je fakt, že gameplay může více lidem připadat fádní kvůli prostředí, které si je až moc podobné, akční stránka ale všechny neduhy vynahrazuje víc než dost. Ale to Ti nevnucuji! :-)
@marwel (27.07.2016 13:49): No bez modpacku te na onen svet poslou 4 granaty u hlavy a kdyz stihnes pojist pastiku tak je potreba dalsich ctyr ran do hlavy z upilovane brokovnice.

Ale s modpackem..tam te i kulka z pistole otrese, spadne ti zbran z ruky, zacne piskat v usich a zacnes tezce krvacet. :D a z mrtvol padaji 2-3 kulky. To je prava zona :D
@marwel (27.07.2016 13:49): Přesně tak, co Ty si dovolíš nebo nedovolíš je pro moje hodnocení nepodstatné. Například když jsem se sem registroval v roce 2010, zhodnotil jsme devět let hraní před tím. Slouží to mimojiné i pro mou orientaci.
@Walome (27.07.2016 12:05): Vsak ano. "Co si tak pamatuji, byla to nuda a ve videu hra vypada hnusne. - 30%" Ja bych si nedovolil hodnotit nic s vetsim odstupem nez je treba mesic po hrani, ale tak kazdy to ma jinak.

@SilentWolf (27.07.2016 12:02): Stalker je take dobry. Tam je to v prestrelkach hodne o pomalem, rozvaznem postupu, coz se ke hre skvele hodi. Kazda zbloudila kulka vas posle do kytek. Nejaky modpack jsem do jednicky kdysi zkousel, ale nepamatuji si, o ktery slo.
@SilentWolf (27.07.2016 10:36): On je totiz pocit ze strelby a celkovy dojem z prestrelek (na ty ma vliv design levelu, AI, rychlost postavy, specialni schopnosti, apod.). Pro me ma nejlepsi pocit ze strelby Far Cry 2, Rainbow Six Vegas nebo napriklad Ghost Recon Advanced Warfighter. Jenze ve Far Cry 2 jsou prestrelky po case docela nuda (respawn nepratel, malo zajimavych lokaci k prestrelkam atd.). Ghost Recon je zase podelany naprosto debilni AI (myslite si, ze hry, ktere hrajete maji mizernou AI? Pak jste nehrali Ghost Recon Advanced Warfighter). Takze jen Vegas ma jak dobry pocit ze strelby (proste celkovy feel zbrani) a dobre prestrelky jako celek. Napriklad Crysis ma dobre prestrelky jako celek ale ne uz tak dobry feel zbrani. To same plati o FEAR.

Kazdopadne mi prijde docela vtipne, ze si Walome FEAR uz prilis nepamatuje, protoze to je doba co to hral, ale nema problem zmenit hodnoceni hry na zaklade akcniho videa ze hry. Vzhledem k tomu, ze hru oznacuje za nudnou, tak mu to video asi tezko neco pripomelo. Mozna jen, ze u nej na pocitaci to tak nevypadalo, coz, jak spravne Indian naznacil, asi nebude problem hry.
@Phoenix (27.07.2016 11:02): Atmosféru to podle mě nemá (resp. má - ale hloupou) a co se AI týče, tam si pamatuji jen to přeskakování nepřátel přes zábradlí, což je sice vrcholně efektní, ale zároveň také vrcholně neefektivní. U obou pokračování jsem se bavil více.
@Phoenix (27.07.2016 11:02): "čím více přesvědčujeme lidi s jiným názorem o správnosti toho našeho, tím více na trvají na svém" jojo znám :) mimochodem tohle by sis měl uložit a vkládat do všech podobných diskusí :D
@Walome (27.07.2016 10:42): Muselo by se jednat o řekněme vědecké hledání pravdy, nikoli prosazování subjektivního názoru. Debata by musela vypadat následovně:

1) Pojďme spolu hledat pravdivostní hodnotu výroku "F.E.A.R. je/není dobrá hra a zaslouží si / nezaslouží si hodnocení 80 %"
2) Je třeba začít definicí toho, co to je "dobrá hra", musí jít o definici objektivně měřitelnou a musí se na ní shodnout všichni zúčastnění. Totéž je třeba udělat pro "hodnocení 80 %". Už tady dost padá kosa na kámen, neboť definovat měřitelně "dobrou hru" je o dost těžší než například "vektorový prostor"
3) Teprve následně je možné zkoumat, jestli F.E.A.R. splňuje výše uvedené definice

Jelikož jsou ale kvality uměleckých děl zhusta věcí subjektivního názoru, tak nezbývá než si přečíst knihy typu "Chyby se staly, ale ne mou vinou" nebo "Myšlení rychlé a pomalé" a pochopit, že čím více přesvědčujeme lidi s jiným názorem o správnosti toho našeho, tím více na trvají na svém (týká se i absolutně nesmyslných názorů, které jsou racionálně vyvratitelné, nejen těch, které měřitelné nejsou a proto na nich logicky neexistuje shoda).

@special_plan (27.07.2016 10:55): F.E.A.R. jsem dohrál dvakrát a mám jej rozehraný potřetí. Podle mého jde zejména o to, jestli se člověk nechá odradit generičností prostředí nebo jestli nad tím mávne rukou, protože dá přednost atmosféře a boji proti IMHO jedné z nejlepších FPS UI.