@Honzek (komentář): Chtelo by to mozna poupravit nejake informace v komentari. Treba ta o shlednuti Predatora, nechce se mi verit, ze jsi ho videl nedavno, jestli jo tak ok. A par hrubek, hlavne i/y.
Díky moc za všechny + u mýho komentáře. Zdá se, že se jich už sešlo dvacet ;)
[neexistující komentář]: "Kdybych měl ze všech svých nejoblíbenějších her vybrat jen jednu jedninou, byl by to nepochybně Doom"

Nelži.
Přijde se podívat Svatý Petr do pekla a vidí všude mrtvoly čertů, kotle rozbité, stěny rozřezané... hledá tedy Satana, až ho najde, jak se klepe za jedním z kotlů. "Co se tady děje?" ptá se ho. Satan se nejdřív vyděšeně rozhlídne kolem a pak potichu spustí: "Před dvěmi dny k nám přišel jeden Doomař a hned vytáhl pilu a začal tady všechno ničit a zabíjet. V celém pekle je už jen pár čertů, nemůžeš si ho radši vzít do nebe?" Svatý Petr se smiluje a luskne prsty. Doomař se rozhlíží kolem, všude obláčky, klid mír, děti si hrají, andělé poletují sem a tam. Chvíli sleduje tu krásu, pak nastartuje pilu a zařve: "Bonus level!".
@PavelU (17.12.2013 23:39): Já to neberu jako žebříček, ale pouze těch 10 nejlepších projektů bez pořadí, podstatné že tam D2TWID je, což se dalo ostatně čekat.
A jsou tam zase česká jména - dew jako tester a koordinátor u Back to Saturn X a scifista42 jako nová slibná tvář.
Další rest z mládí dokončen, mno stále dobré, ale už mě to tolik nerajcovalo, Blood je tady v tom o něco lepší.
@leebigh (25.08.2013 16:07): Jak existuje to internetový pravidlo 34 - že všechno, co existuje (i neexistuje) má nějakou svou porno verzi... mělo by být i nějaké pravidlo, že všechno jde zkombinovat :D
Na tohle je úžasná místnost v Doomu 2 v levelu Tricks and Traps. Je tam cyberdemon čelem k vám a mezi vámi a jím máte zády hromadu baronů, kteří ho jakoby poslouchají. Cyber vás zmerčí, začne pálit rakety ale do baronů a ty ho umlátí. Super pohled :-)
@Hrdlodus (01.07.2013 22:42): Většinou si spíš oplácí. Jeden stojí v dráze letu. Dostane jí, otočí se a oplácí.

Obtížnost vždycky posuzuju podle střední volby. Tady v rozehraný epizodě nejde měnit obtížnost.
Všivák: Teda, jestli se nepřátelé řežou i mezi sebou, tak je to bezva. Jak je časté, že vzájemní nepřátelé se ignorují a útočí pouze na hráče...

Ale je nefér kritizovat obtížnost, když právě od toho tam je nastavení obtížnosti
ZDoom, GZDoom a PrBoom Plus GL jsou ty nejlepší porty. V Doomsday mám jen Doom64 Absolution, ale to mi loni kolidovalo s antivirem, takže jsem jej dlouho nehrál. Zkoušel jsem ještě EDGE, ten také vcelku šel, je k němu přímo i pár konverzí. Nejnověji třeba předělávka obou datáčů ke Spearu.
Tak jsem to po čase zase rozehrál v zDoom. Nové enginy jako Doomsday nebo Zandorum se mi teda moc nelíbí.
leebigh:Recenze prectena a chválím ja osobne bych se s tim tak "nepitval"..

Me recenze jsou takovy zrni u slepic a jsem prisnej kritik .. Jinak pravda proste vydali neco a spolehali,ze lidi se chyti, jak slepice po flusu,kdyz jsem to prvne videl rikal jsem si asi nejaky zert, ale bohuzel tvrda realita
Eru:Bohuzel s temi sliby kazdy splni jen urcity mnozství,ale nekteri nesplni nic a jeste hru vic do***
A urcite nesouhlasim s tou atmosferou doom 3 je proste doom 3 a pokad na nej neco navazuje ma to byt prinejmensim o kapku lepsi ..

Pokad by to mel byt doom 4 tak to uz je vec jina ..Starsi hry proste byly cisty rubacky a nektery i s hororovou atmosferou..
@FildasCZ (17.03.2013 23:46): Tak pokud by se do recenzí započítávaly i sliby vývojářů, tak by se asi všechy blížily nule. ;-)

Ale ubrání horrorové atmosféry beru jako plus, protože se tak apoň hra přiblížila starším dílům, které nebyly o strachu, ale o řežbě s hordou spawnujících se nepřátel.
Eru:jen o tom nepisou :) napr grafika mela byt lepsi a neni misto,aby to zvysilo hororovou atmosferu tak ji to ubralo ..Nekonecne spawnovani nepratel.. Treba i pred tebou
same sliby a skutek utek .. Za malo muziky hodne penez
@USER47 (17.03.2013 22:29): To je blbá recenze, protože jen říká, že nová epizoda Lost Mission a vylepšená grafika nestojí za 30 euro. Ale v rámci 30 eurového balíku jsou i skoro všechny oficiální "Doom hry". A ty snad nejsou tak špatné aby si zasloužili ohodnocení 4/10, ne?
Tedka udelali remake doomu 3, nebo aspon tak jsem to pochopil, ale totalne to sprasili :(
Chark: no za 20 let to uz bude mw 23 minimalne black ops 22