Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Doom


Diskuze

< >
@Gordon (27.02.2020 10:28): Nemám ty mapy najeté. Vůbec. Ale jsou to často nesmyslná bludiště. Tenkrát to bylo běžné ale já jsem rád, že moderní hry mají mapy s nějakou elementární logikou vchodů, východů a pater.
Jo Doom se na konzole povedl. Docela jsem koukal jak hru změní ten poměr stran 4:3 po poslední patchi. Mě ale nadšení vydrželo jen na dohrání prvního dílu (ještě bez Sigilu a ostatních mission packů) a kus dvojky. Pak už mi ten design map přišel únavnej. Ale někdy dám dvojku znovu. Śkoda, že je asi nemožný tam zabudovat Brutal dooma.

Já teď v neděli dohrál na PS4 ještě Duka a taky naprosto super. Navíc jsem poprvé hrál čtvrtou a pátou epizodu.

Ono je to ovládání na gamepadu překvapivě velmi příjemné.
@Rapier (26.02.2020 23:02): Já jsem teď v podobné extázi. Sice DOOM jednou za čas zahraju, ale teď to jedu na PS4 a na plátně a jsem z toho neskutečně nadšený. Hratelnost nezestárla ani trochu.
Teď jsem v secret levelu ep 3 a to je zatím nejnáročnější ze všech. Snažím se vždycky projít celou mapu. Ta hratelnost funguje i po 27 letech.
A když si vzpomenu, jak jsem to před 25 lety hrál na 14” monitoru v malém okně, tak si říkám, že to už ani nemůže být pravda. Dnes si to užívám na 110” plátně a ta grafika mě pořád neskutečně baví.
Kriste pane, ten Doom je fakt pecka! Právě jsem si jen poprvé v životě zakoupil (já vím není se čím chlubit), ihned s druhým dílem a rovnou na Xbox One (PC master race prominou), je dost možné že zítra v rámci celebration akce si zakoupím i Doom 3 a nový Doom z roku 2016.

Nejenže se to naprosto skvěle (!!!) ovládá na ovladači ale i přes obstarožní grafiku jsem se párkrát lekl a ta hratelnost je naprosto super. Zatím co mě dělá obrovský problém skousnout Xen v Half-Life, tak tady vážení už jsem projel dva levely za pár minut (doslova).

A ten pohled na ty hory v dáli se prostě neomrzí, ten je mňam. :) Po 25-27 letech poprvé a znovu Doom, který jsem pařil na střední škole a u kamarádů co měli 386/486 to je na Xbox One zážitek jak svi.. :)

Neuvěřitelné jak bezduchá střílečka z roku 93 může mít atmosféru v roce 2020. Je mi líto poloviční, legendární a kdoví jakými dalšími přídavnými jmény se honosící, živote. Tohle je kur.. 3D akce jak vyšitá!!! Zvyšuji na 100%!
@Jumas (25.01.2020 12:41): a ti co zemrou v alt. Dimenzi se pak prehrobi do tyhle kde jsou vsude rozesety mrtvoly. Prvne jsem to hral kdyz to vybehlo a bylo mi 13-14, hrali jsme to.s kamosem ze jeden chodil a druhej mezernikem strilel a otviral dvere a ze jsme to hrali v noci. Tak to pro mne byl vzdycky horor :)
trosku koment ohledne prizpusobeni se hre a trosku i reakce na charka

s tim musim souhlasit, vloni jsem se poprve prizpusobil doom (nevim jestli 1 nebo 2ka) celý život jsem to hral stylem schovat a strilet ze zakrytu. Ted jsem se někdy ve 2/3 hry rekl ze to zkusim probihanim a ze je nebudu kosit vsechny a nebudu resit vsechny sekrety.

A svete div se nektery mapy se timhle zpusobem i lip hrajou :) lekarnicky, naboje, powerupy atd jsou dokonce rozesety tak aby to vic vyhovovalo prave tomuhle stylu hry.

Ještě do ty doby jsem se byl schopný hadat o tom ze doom je hororova akcni hra ale je to spis akcni hororova :)
@Kunri (komentář): Zrovna tento týden jsem začal hrát DOOMa na PS4 a projektoru a musím říct, že ta hra má pořád co říct. Rychlá akce, komplexní levely, zvuková stránka. A i ta grafika je pořád koukatelná i na velké ploše. A na PS4 je ovládání na gamepad jak dělané. Opravdu si to skvěle užívám. Neustále mi padá brada, jak jsou ty levely komplexní. Kolikrát je třeba i polovina levelu skrytá a musí se hledat tajné dveře, spínače a podobně. Přitom, když je nenajdu, tak to nic na zážitku neubírá.
@Radecker (23.01.2020 12:48): Poprvé jsem ho dohrál ve verzi z GoGu (tedy DosBox), podruhé v rámci Doomu 3: BFG edice, potřetí v rámci Brutal Doomu, počtvrté v gzDoomu a teď ho hrávám v zDoomu :)
Tak jsem se velmi zmylil, oni tam místo 9:10 (nebo kolik je ten nefullscreen) ještě ubrali takže pridali 4:3 (takže pulka televize je k ničemu) škoda no, mohli pridat alespoň nějaký další možnosti.

Plutonia atd, nejde spustit jako kampan. ještě jsem nezkusil spustit od prvniho levelu jestli prejdes do dalšího s progresem tak jsem zvědavej i na tohle. Dá se Pustit jakykoliv level z jakékoliv addon kampane - podle mne zbytecnost. Proc? To už u Master levels byl nesmysl - proc to neudelali jako kampan...

E: za to může babis, ten ma problem s kampanema
@Kunri (komentář): Minulé jaro jsem si starého dooma po 20 letech nainstaloval a pořádné omodoval (brutal doom, vylepšený soundtrack atd) a musím říct, že opojnější pocit z masakrování nepřátel mi nikdy nedala jiná hra. Takže i když původní verze je už přeci jen trochu "pomalá", díky komunitě se pořád drží na špici zábavnosti. Doom guy navíc dostane do ruky pár nových zbraní a granáty, které nepůsobí nijak rušivě. Takže pokud si ještě nezkoušel a nepohrdáš novinkami, vřele doporučuji :-)
Viet Doom 0.1 Je to slibné, ale rozhodně hodně odlišné od Doomovské hratelnosti. S trochou nadsázky by se dalo říct, že takhle by mohl vypadat Veitcong v roce 1994 :)

Pozn. doporuřuji zcela vypnout auto aim a zapnout si zaměřovací kříž, nebot tato verze nemá "aim down sight" funkci.
@leebigh (20.06.2019 11:38): Já sám mám jen elektrickou, ale na škole jsem dělal i s klasickou motorovkou na benzín a chvílemi jsem se jako Doomguy cítil, akorát to místo příšer schytávaly stromy :)
@Bellerofontes (27.05.2019 00:25): Neni to jedno, odkiaľ sa berie - pretože ak je to len rozhorčenosť z toho, že za to dal peniaze, to je nie dostačujúce.
Ale očividne nejaké argumenty má, tak som zvedavý, až si mód zahrám sám, aký vlastne je.

GGmanove recenzie nemám moc rád, pretože ako bolo povedané, mnohé za veľa nestoja - ešte som snáď od neho nevidel recenizu, s ktorou by som bez výhrad súhlasil; vždy tam povie niečo, čo je absolútne od veci a tým ma vytočí, alebo s tým bytostne nesúhlasím.

Ten chlap sa mi znepáčil od chvíle, keď ho ľudia (taktne aj menej taktne) upozornili na jeho chybu počas hrania, ktorú on v recenzí označil za chybu hry - namiesto toho, aby si to priznal, sa len zatvrdil vo svojej pozícií - viem, že obsah od takéhoto recenzenta ma nezaujíma.

Jasné, natíska sa na to odpoveď: "a prečo ho vlastne potom pozeráš?" čo je validná otázka - no, a presne preto ho už nepozerám. K GGmanovi som sa nejako preklikal/dostal, keďže na youtoube scéne mi po tom, čo zomrel antisocialfatman chýbal niekto, kto by jeho miesto zaplnil, a to doteraz.
@pajmič (26.05.2019 21:07): A o co přesně opíráš svoje zpochybnění jeho kredibility?

On si nestěžuje na to, že je to tmavší, nýbrž že tam není místy téměř nic vidět; ve videu to je poměrně přesvědčivě doložené. Stejně tak kritizuje způsob, jak je ta obtížnost nastolená - zejména skrze úzké koridory a stísněné prostory. Jak se k tomu váže ten příběh se mstou za utracené peníze a kde jsi k němu přišel? Není nakonec irelevantní, odkud se bere motivace ke kritice špatného designu?
@Garret (26.05.2019 20:52): No, to je slušná doba :D

Nejde ani o to, jak popsal "chyby" ale proč. Blbec si dobrovolně koupí premiere edici a bitchuje, že existujou lepší wady zadarmo, což je Sigil taky. Já bych řekl, že je raněnej, že za to prostě dal prachy, tot vše. Zdá se mi, že ty jeho výtky jsou dost subjektivní. Romero už několik měsiců před vydáním prohlašoval, že jsou mapy tmavší a snaží se to pojmout stylem "survival"
@pajmič (26.05.2019 20:48): mám za sebou 6 levelu a ten feeling tam je. Navazuje to na 4. Epizodu a koncept je splněn. Je to klaustrofobicke a místy stísněné, možná až moc tmavé, což spraví o pár stupňů světlosti navic. Četné pasti, je třeba přemýšlet o postupu. Hrají kampaň, v tomto směru obtížnost OK, nevím co pistol start.
Btw. pri testingu pomáhal český doomer Dew (Boris Klimeš)
@pajmič (26.05.2019 20:48): já ho nějakou dobu sleduju, řekněme několik let. je to dostatečná doba? některé jeho recenze stojí za hovno, ale jak už jsem se zmínil, chyby popsal docela pochopitelně a rozumně.
Tipy na dvě kvalitní SP mapy k Doomu, které jsem hrál loni v létě. Ideální pro Brutal Doom.

Evil Unleashed I. – dd_evil.zip
Zapnuto: 18.8.2018 – 21:10 Hod
Vypnuto: 18.8.2018 – 21:46 Hod
Přešlá jedna mapa.
Obtížnost – I Am Super Bad
Dohráno bez přestávky: Ano
Brutal Doom: Ano
Source port: GZDoom

Tento wad pochází ze 20. 06. 2010, takže je moderně a kvalitně koncipován. Na zmíněnou obtížnost disponuje 270 nepřáteli, trojicí nutných klíčů a čtveřici secretů. Secretů nalezena polovina. Komplex je složen z interiérů a exteriérů. Po chvíli se hráč dostane k dvojité mříži, první je na žlutý klíč, druhá na modrý. Za nimi je finální stěna od klíče červeného. Průchod je veden tak, aby se hráč vrátil, uvědomil si, kde předtím šel, překonával i oblast s kyselinou. Na jednu ze starších verzí Brutal Doomu to padlo perfektně, protože to umocňovalo slušnou dynamiku přestřelek, jak jsem se ocitl pod palbou potvor a blížil závěru. Munice ok, vyvážené k dokonalosti. Nechybí ani raketomet a dvouhlavňovka.

Evil Unleashed II. – dd_evil2.zip
Zapnuto: 19.8.2018 – 23:55 Hod
Vypnuto: 20.8.2018 – 00:58 Hod
Přešlá jedna mapa.
Obtížnost – I Am Super Bad
Dohráno bez přestávky: Ano
Brutal Doom: Ano
Source port: GZDoom

Tento wad pochází ze 02. 09. 2012, přičemž jde o druhý díl wadu z roku 2010. Ačkoli má menší počet nepřátel, jde o propracovanější design, který umožňuje cestovat nahoru a dolu, jak je libo. Výsledkem jsou úchvatné výhledy na část mapy. Začíná se v klasicky technické bázi, hledají se dva klíče, modrý a červený, zpřístupňují zamčené oblasti, a to za postupného sestupu do jeskyní a pekelně laděného podzemí. Odměnou za vynaloženou snahu tvůrce je hráči poskytnuta pětice poschovávaných secretů, z nich nalezena mnou čtveřice. Jde o mistrně zvolené prostory a postupy jejich objevu. Disponují adekvátními zásobami, jsou střežené. K plusu musím připočíst i fakt, že se to hrálo tím lépe, jak mají výbušné sudy ničivou sílu, kterou jim dodává moderní háv Brutal Doomu. Protivníci často postávají v jejich blízkosti, čímž se stávají následnou obětí naruživého Doomera.
Tak mi právě přišel mail, že Sigil je připraven k odeslání. Jupííí :-)
Akorát jsem zvědavý, jak dlouho to bude trvat....
S tím Sigilem je to kříž, přidal bych ho ale furt není jasný datum vydání...
Viz nová zajímavost: Ten Cruise se taky nachomýtne ke všemu. Renesanční člověk :D