Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Destruction Derby

20.10.1995
31.10.1995
15.08.1996
03.03.2007
01.04.2011
29.08.2012
70
72 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

V této závodní hře není úkolem pouze projet trať co nejrychleji, ale důležité je také likvidovat své oponenty. Závodníci získávají skóre, které se započítává podle pořadí v cíli a podle bodů za destrukci ostatních. Ty se počítají podle míry destrukce, podle toho, jak moc se podařilo soupeřovo auto roztočit nebo jak dlouho ho táhnout před sebou. Jestli je více bodů za místo v cíli nebo za destrukci, záleží na volbě jednoho ze dvou módů. Třetí samostatný mód pak nabízí kruhovou arénu, kde nejde o nic jiného než o totální likvidaci všech soupeřů. Poslední možností je projíždět tratě na čas.

Hra nabízí 6 tratí s destrukční arénou k tomu, 15 specifických soupeřů a tři auta s různými stupni výkonu a ovladatelnosti.


Poslední diskuzní příspěvek

Nevšiml jsem si, že bych si nějak více stěžoval, snad jen u mých oblíbených her.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
Destruction Derby je neobvyklá závodní hra. Cílem hry je získávání bodu za poškození auta soupeře. Všechny auta se seřadí v kruhové aréně, ve stejných startovních rozestupech a po odpočítání se do sebe pustí. To však není vše, co hra nabízí. Na výběr máte několik modů. Třeba Timetrial, kde jste s autem na trati sami a musíte projet checkpointy v daném časovem limitu. Dále je tu mod Championship, který jsem si velmi oblíbil. Je to jakési mistrovství, které obsahuje tři ligové úrovně. Začínáte v té poslední a postupně se musíte vyškrábat až do té nevyšší a tu posléze vyhrát.

Mistrovství je založeno na souboru několika tratí, které absolvujete i s ostatními auty. A jako v každých závodech dostáváte za konečné umístění body, které se po každém závodu započítávají do tabulky. První postupuje do vyšší ligy. Jenomže dojet na předních příčkách není tak jednoduché. Neopomeňme, že hra má název Destruction Derby. Tudíž bude závod napínavý až do posledních kol. Perličkou mezi tratěmi je trať, která je do tvaru osmičky, což značí mnoho střetů v jejím středu. Prostě adrenalinová hra se vším všudy. Hra kdy po sedm kol vedete závod a v tom posledním vás soupeř sestřelí. Adrenalinové závody jak mají být. Hra jde i ve Windows XP.

Pro: bláznivé "osmičkové" tratě, adrenalin, do posledních zatáček závodů není znám vítěz

+12
  • PC 70
Rok 1995 na poli závodních her byl spíše ve znamení prvního Need For Speed, jenže to mi z nějakého neznámého důvodu na mém PC (486) nefungovalo, vyzkoušel jsem tedy Destruction Derby a kupodivu to byla zajímavá šílenost. Nejen, že nebylo třeba dávat si pozor na nárazy do soupeřících aut, ale ono se to naopak vyžadovalo! Závody se tedy často zvrhly v bourací řež, v níž bylo nadlidským výkonem vůbec dojet do konce v jednom kuse. Při bourání odlétaly z vozidel hrstky barevných trojúhelníčků, což v roce 1995 nevypadalo vůbec tak špatně, jak to asi zní. Z nárazů byla cítit energie, takže právě bourání bralo precedens před závoděním. Hra si to plně uvědomovala, a proto do hry implementovala speciální trať, která vlastně nebyla tratí, ale velkým pláckem, na němž se odehrával takový Mortal Kombat v autech.

Závažným problémem hry byl nízký počet tratí a také jejich nepříliš vysoká atraktivita. Zkrátka šedý asfalt, pár zatáček, kolem několik cedulí, tribun a to je vše. Z hlediska závodění bylo tedy zábavnější pustit si o 2 roky starší Lotus. Destruction Derby jaksi postrádal trvanlivost – jak rychle člověka chytil a začal upřímně bavit (hlavně pro to, že ve své době byl docela originální), tak rychle jej i pustil.
+10
  • PC 85
Jedna z prvých 3D závodných hier, ktoré som hral. Hra bola skvelá a pre mňa revolučná. Ale mala aj svoje negatíva - a to trošku ťažkopádnejšie ovládanie. Pre mňa skvelá klasika, odporúčam. Dakde mám dokonca aj Demoverziu ešte teraz :)

Pro: ničenie, autá

Proti: ovládanie

+5
  • PC 85
Nemám rád preteky áut, zato mám rád ich deštrukciu. Toto je pre mňa kultová hra, ktorú som hrával ešte ako decko. Nebudem sa tajiť tým, že preteky ma nezaujímali, naťukal som si cheat na nezničiteľnosť a jazdil som v protismere takým spôsobom, že som všetkým súperom zničil autá a potom som odjazdil svoje okruhy k víťazstvu. Na zábavné trate pokryté vytečeným benzínom a zničenými dymiacimi autami mám pozitívne spomienky. Jedinečná hra, pretože všetky tie FlatOuty a podobne, to je už o niečom inom.

Pro: Body za ničenie súperových áut.

Proti: Málo áut.

+4
  • PC 75
Temným lesem se ozývá řízným hlasem zpívaná bojová píseň beze slov. Lesní zvěř utíká a lesní elfové zamykají svá elfátka, jakmile onen nápěv zaslechnou. "To mocný Caelos z další vítězné bitvy vrací se!"

Ano, jsem to já, božský velectěný Cereálos vracivší se domů. V tom slechy mé zbystří, v nedalekém křoví zřejmě kdos ukrývá svou bídnou tvář! Caelos tasí a mocným hlasem válečníka zaburácí: " Vystrč hlavu svou lapko úlisný, ať dozvím se koho setne můj mocný meč!"
Z křoví vyleze obluda špinavá a Caelos pobouřen jeho odporným zjevem připravuje k mocné krutořaše, jenž zove se ukončovačka.

"Hej,zastav svůj smrtící úder ó všemocný, plížím se za tebou již dlouhý čas, abych sdělil ti zprávu!", zaskřehotal ohyzda, jenž vypadal jako chodící hemeroid, "Nejsem hoden zemřít rukou tvou!".

"Bastarde, jakými výrazy mne to častuješ! Cožpak nevíš, že my, polobozi, se oslovujeme zásadně hoj?!" zahřmělo z úst mých. "Nuže, jaká je tvá novina, rozmyslím se či tě nesetnu!"

"Chci ti sdělit, že jeden mocný čaroděj, zaslal ti emailovým kouzlem další výzvu k pokonání! Zove se Destruction Derby a čaroděje by velmi zajímalo, zda tuto výzvu překonáš!"

Ušetřil jsem tedy hnusáka a pospíchal do svého Hradu bolesti. Po cestě ještě stihl odpanit čtyři princezny, zachránit tři vesnice a dvěma údery porazit armádu draků. V Hradu bolesti překonával výzvu destrukční, avšak musel se v mysli přenésti o několik let zpět, výzva byla dříve narozená.

"Inu což, grafika spanilá jest, samotné ježdění též milené jest!", zařval Caelos, až ptáci z lesa vyletěli.

Výzva nebyla výzvou a velectěný Caelos bavil se po celou dobu. Teď vyráží čaroděje ztrestat, co to mele o nějaké výzvě, imbecil.

Pro: Hoj, velmi dobrá hra jest.

Proti: Hej, už je stará!

+2 +5 −3