Nemáte někdo tu klasickou herní příručku od Stuare, která kdysi k téhle strategii vyšla? Měl bych zájem ji koupit, pokud ji má ještě někdo doma.
Tak už to mám vyřešené, díky!

Nakonec mi funguje pouze ta steam verze :)
Zkoušel jsem předtím i tu verzi od gogu, ale ta mi dělá stejné problémy jako původní hra a je pro mě nehratelná.

@emxd (12.05.2020 14:18): určitě díky za radu, ačkoliv ddraw.dll mi pomohl jen do té fáze, než se nepřátelům zobrazilo to dohledové pole, a právě jenom v kombinaci s DXGL (DxWnd mi bůhvíproč taky nešlo).
@Tainaru (12.05.2020 12:02): Já mám jak původní krabicovou, tak i GOG verzi. Krabicová mě dělala podobné problémy jak píšeš. Pak jsem si jednou ve výprodeji koupil verzi na GOGu, která se po koupení značky THQ Nordic dočkala pár patchů pro moderní systémy. A musím říct, že šlape naprosto bez problémů.
Tak nevim jestli se podobné patche dostaly i do Steam verze.
Podařilo se to někomu rozjet na windows 10? Uvažoval jsem o znovuzahrání, ale nešlo mi to spustit na mém novém herním laptopu @_@;;;
Respektive fps byla asi tak 1. To se mi podařilo překonat instalací DXGL, ale pokaždé, když se objeví ta dohledová vzdálenost u nepřátel, tak se to zase neuvěřitelně zpomalí, a na to už jsem nenašel žádné řešení.
@Walome (07.09.2018 07:10): To bude zrejme tou optimalizáciou.
Keď som to hral pred cca 10 rokmi na mojom starom Asuse s WinXP, tak ten loading misií tiež nebol nejak ultra-rýchly...avšak bol oveľa rýchlejší, než keď som to hral cca rok po vydaní :D
Wow v první misi člověk zachraňuje černocha z plantáže s bavlnou. Cool.
@Ronik (21.08.2018 11:32): to vypadá moc hezky. Jsem se bál že to bude zase nějaká laciná pixel artové taškařice, ale vypadá to jako plnohodnotné pokračování. A došlo mi že dvojku jsem asi úplně minul.
Je to dobré jako Commandos u kterého jsem se náramně bavil? Mám to ve wishlistu, tak že bych to při nejbližší slevové akci pořídil...
@Tarhiel (02.08.2017 08:35): Hardcore asi vyloženě ne, ale je to mise, která je obecně považovaná za jednu z těch obtížnějších. Obzvlášť, když spousta nepřátel chodí ve skupinkách. Ale loadoval jsem tu jak blázen, to je fakt :D
Fju! Hrdě hlásím, že jsem zdolal misi ve Fortezze bez toho, aniž bych kohokoliv zabil. Pardón, musel jsem se s tím někam pochlubit.
Škoda jen toho arkádového, nepovedeného final boss fightu, který se do hry vůbec, ale vůbec nehodil.

Jinak jsem to dohrál poprvé také teprve pár let zpátky a hned to zařadil mezi své top 10:). I když je fakt, že jsem v době vydání hrával demo, které mě však paradoxně příliš neoslovilo, anžto jsem to tehdá vůbec neuměl hrát:).
Ale najlepšie je ju nastaviť na 800x600. V nižšom už nevypadá tak pekne a vo vyššom zasa ledva vidno postavičky.
@Bodkin (01.08.2012 17:41): Tie boli blbšie a niekedy naozaj srali, ale AI pritivníkov často prekvapovala a človek nevedel ako sa stále zachovajú, takže dokázali poriadne zavariť (aj vlastné jednotky :D)
Nedávno som to znovu rozohral na koleji aj s kamarátom, ktorý tú hru nikdy nehral a dosť si zakladá na dobrej grafike a bol z tej hry nadšený.
A ja som z nej po rokoch nadšený tiež, stále parádna grafika, AI na velmi dobrej urovni, naozaj velke množstvo sposobov ako prejst misiu.

Rozhodne jedna z najlepších stratégií pod slnkom. Asi na to napíšem komentár :)
Právě že by se mi líbilo, kdyby hra odměnovala za to, že nezabiješ, ale jen omráčíš, což je o dost těžší. Já se o to pokoušel v první ostré misi, ale v jednom místě to nějak nešlo, tak se to zvrhlo, ale větší borci by to mohli dát.
Bez zabití? To dost pochybuju. Minimálně musíš killnout finálního bosse :-)
Tak jsem to rozehrál znovu... a ta hra mě utvrdila že je to pecka :) Dohrál to někdo bez jediného zabití? Jde to vůbec?
Smím vědět, co koho tak tankuje na save-load/pokus-omyl hratelnosti? To máte rádi i když vám někdo strká prst do zadku?
Schválně se mrknu na steam na nějaké údaje k novým hrám.

Ale jinak určit dobu hraní v minutách bylo velmi pěkně oblbovací. :thumbs up:
Tak jsem to po roce a něco konečně dojel, herní doba přes 2500 minut, o tom si může většina dnešních her nechat zdát. Koment snad zítra.
Já je tam odvedl. A to jak úplně nakone té cesty, která vede jakoby nahoru, tak do takového toho kruhového plácku ohraničeného skalami. A nic :(
Koně musíš odvést do levé horní části mapy mezi skály. Taky jsem tam vytuhl.
Potřebuji pomoc. Jsem v deváté misi, je to ta, jak máte za úkol osvobodit toho vojáka z tábora banditů. Všechno jsem splnil, mám pět osedlaných koní, podařilo se mi odříznout, omráčit i odnést toho vojáka, ale mise ne a ne skončit. Netuší někdo co s tím ? :(