Cars 3: Driven to Win

Cars 3: Driven to Win je arkádová pretekárska hra, ktorá vychádza z rovnomennej filmovej série Cars. Herné spracovanie ponúka najmä arkádovú hrateľnosť ako je driftovanie, či ostreľovanie nepriateľov a nechýba ani boost, ktorý sa postará o výraznú akceleráciu vozidla. Spestrením je naklonenie autíčka na dvojicu kolies, či rýchla jazda vzad. Pozdĺž trate môžete zbierať zbrane a následne ich používať proti svojim konkurentom.

Hra obsahuje 23 hrateľných vozidiel z filmu, vrátane ústredného charakteru Bleska McQueena, ktoré je možné si postupne odomknúť. Zároveň obsahuje viac ako dvadsať tratí, ktoré sa odohrávajú v trinástich rôznych prostrediach vrátane Radiator Springs, Porto Corsa a Florida International Speedway a v celkovo šiestych herných režimoch.

Cars 3: Driven to Win

Osobně nejsem žádný fanoušek animáku Cars, hledal jsem závodní hru, kterou lze hrát ve splitscreenu na PS4 a co možná nejvíc arkádovou - žádné gran turismo, především proto, abych mohl hrát s přítelkyní, která není moc na hry. Podařilo se mi najít právě Cars 3: Driven to Win a naprosto to splnilo podmínky.
Splitscreen her na PS4 není tolik, jako bylo na PS3 (tedy momentálně). Samozřejmě vyhlížím hry jako Sonic Team Racing a Crash Team Racing remaster, které budou na podobném principu.
Hra mi připomněla hodiny strávené u her jako Re-Volt, Ignition nebo Split Second: Velocity.
Sbíráte různé zbraně, kterými můžete škodit protihráči, aneb hrát ve dvou je vážně zábava.
Hra nabízí několik různých modů, ať už battle mod, kde jsou právě výše zmiňované zbraně, nebo klasicky arkádový závod, playground režim, teamové závody nebo sestřelit co nejvíce nepřátel, či nasbírat co nejvyšší skore v podobě triků (backflip atd)
Postupem a plněním různých achievementů si otvíráte nové tratě a auta.
Hra nabízí i menší příběh, pár "boss fightů" v podobě závodu.

Nejlepší arkádová závodní hra, kterou jsem letos na PS4 hrál.

Pro: splitscreen multiplayer, challenge, ohromná zábava

Proti: připadá mi, že auta nemají odlišné statistiky