Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Avalanche Software

USA
Založeno 1995
Avalanche Software byl založen v říjnu 1995 čtyřmi hlavními programátory Sculptured Software. Sídlo má stejně jako Sculptured Soft. v Salt Lake City, Utahu. Počínaje SNESem a Segou Genesis vyvíjeli téměř na každou známou konzoli. Společnost se postupně rozrostla na více než 100 zaměstnanců a jejím ředitelem je John Blackburn.

Zpočátku se soustředili na portování her jako Ultimate Mortal Kombat 3. Jedním z jejich ranějších projektů byla konzolová série Tak. 19. dubna 2005 byli odkoupeni firmou [chybný odkaz na vývojáře], která je součástí společnosti Disney, a ten samý rok vydali na PC první titul Chicken Little na motivy stejnojmenného filmu. Krom několika dětských her vytvořili také third-person střílečku 25 To Life.

V listopadu 2006 vzniklo sesterské studio Fall Line Studios sídlící ve stejném městě, které v lednu 2009 Disney Interactive Studios do Avalanache integrovalo. Později začali pracovat na multiplatformové "Toy Box" hře Disney Infinity, pro kterou na konci srpna 2015 vyšla verze 3.0.

Nejlépe hodnocené hry