Disney's Chicken Little

18.10.2005 PS2Xbox
20.10.2005 NGC
02.11.2005 PC
15.02.2012 PS3
Bláznivá hra na motivy stejnojmenného animovaného filmu. Strašpytlík je malé kuře, které se velice vyděsilo, když mu spadla obloha na hlavu (ale byla to jen kukuřice). Nejdřív je kvůli tomu terčem posměchu, ale pak se začnou dít divné věci a nakonec je to právě náš malý Strašpytlík, který musí zachránit sebe, své přátele i svět.

V této akční plošinovce budete běhat, skákat, sjíždět po laně či po skluzavce. Můžete sbírat ořechy či mince a za ně získávat bonusy. A hlavně musíte plnit roztodivné úkoly u domu, ve městě i ve vesmíru. Nakonec se ukáže, že ten největší posera je ve skutečnosti ten nejodvážnější.

Hra je určena svou roztomilostí i pro nejmenší, ale rozhodně se u ní zapotí i zkušení hráči.

Označení hry jako vhodné pro děti (3+) může vyvolat představu, že jde o hru snadnou a zábavnou. Bohužel, snadnou ani omylem, zábavnou jen chvílemi.

Prvních 10-15 minut je to dobré. Kuře běhá, skáče, docela dobře to vypadá, prostě žádný problém. Jenže pak před vás hra postaví překážku, u které je potřeba přesnost pohybu. A je to v háji. Ovládání je totiž zcela nevhodné na přesné pohyby. Kuře je otočené dopředu a vy zmáčknete šipku doprava, protože se potřebujete otočit na místě - to způsobí, že kuře popoběhne dopředu a začne se otáčet v požadovaném směru. Ve většině případů to "popoběhnutí" znamená pád do propasti a loading. Je to velmi frustrující a neustálé opakování jen proto, že "tam to kuře skáče samo" je opravdu na pěst. Vrchol všeho je pak mise ve vesmíru, kde po vás hra chce mačkat klávesy tak blbě, že byste museli mít tři ruce, aby se to dalo zvládnout.

Hraju hry na čas, takže opakovat stejné místo stokrát mi nevadí. Strašpytlík mě dokázal zničit. Rozhodl jsem se, že ho dohraju za každou cenu. Po dvou dnech úmorného snažení jsem to musel vzdát.

Doporučuji pro masochisty. Jinak ruce pryč.

Pro: Stylizovaná grafika, kuře vtipně běhá, animace z filmu

Proti: Přišerné ovládání