Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Ignition

12.12.1996
77
177 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Závodní hra viděná z ptačí perspektivy, která se odehrává na sedmi rozličných tratích. Zvolit si můžete z 11 aut, mezi kterými vyniká autobus s dětmi, policejní vůz, nebo Ignition (nejlepší auto ve hře). Na tratích se nachází celá řada překážek, od tornáda přes padající kameny, až po sněhovou lavinu. Nejlepší zábava nastává v multiplayeru, kde můžete hrát dva na jednom monitoru přes splitscreen anebo až 6 hráčů přes LAN.


Poslední diskuzní příspěvek

[přesunuto z komentářů]

Ahoj Honzo, já mám taky nový počítač OMEN, windows 10 a podařilo se mi to naistalovat i spustit přes Total Commander a funguje mi to, super hra můžu doporučit.
A nainstaloval jsem si i Warcraft II a taky funguje- taky přes Total Commander.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
Ignition, taká blbinka s autíčkama, kterou v roce 1997 skoro nikdo nezaregistroval. Dnes, 12 let od vydání, musím přiznat, že mně hraní baví stále stejně, ne-li více než před lety. Jasně tratí je jen 7, ale co byste chtěli, když to na disku zabírá čtyři pětky MB a je to už stažitelný zadarmo? Předností titulu je rozhodně fakt, že vypadá pořád pěkně. Samozřejmě, není to hra pro 23“ monitor. Nevyšší rozlišení 800x600 na prdel už nikoho neposadí, ale jak se hra rozpohybuje, zapomenete na nějakou zastaralost. Design závodů je parádní, v tomto ohledu mi nic nechybí. Bohužel, tratí je malý počet, což je nejspíš jediná možná výtka. S tím úzce souvisí rychlost dohrání hry a brzký pád do stereotypu.

Zbytek je skvělý, lokace jsou parádní, živé a evidentně dělané s fantazií a citem. Každá je úplně jiná, ale všechny jsou originální a dobře hratelné. Překážky jako tornádo, blesky, padající balvany, lavina, sopka, horké prameny atd. vůbec „nejsou na překážku“ :), naopak hra je o to zajímavější a chybovat budete vy, živí soupeři i počítač – a pokaždé je to sranda. Výběr vozů je nadstandardní, stejně jako jejich ovládání. V kombinaci s výborně vyvedenou kamerou, která vás opravdu nenechá ve štychu, se Ignition stávají skvěle hratelnou arkádou a pro mě určitě nadčasovou klasikou. Parádní nenáročná alternativa ke všem těm NFS a Colin McRaeům. A to ani nemluvím o multiplayeru.

Pro: grafické zpracování, herní módy, design závodů, ovladatelnost, množství vozů, turbo, překážky, multiplayer, ke stažení jako freeware

Proti: malý počet tratí -> stereotyp -> nuda

+26 +27 −1
  • PC 90
Jako malý pivo jsem měl tuhle hru hrozně rád, demo ve kterym byla jedna trat jsem hrál do zblbnutí. Pak přišli narozky a já si pořídil originálku. Pořád nedokážu pochopit co mě na tak jednoduchý hře chytlo. Každopádně největší pařba přišla ve škole v multiplayeru, pocitu kdy jedete kolo na kolo vedle kámoše a on nakonec skončí pod koly traktoru se moc věcí nevyrovná :)

Pro: auta, překážky na tratích, multiplayer

Proti: singleplayer je po čase nuda

+21
  • PC 80
Ignition je neuvěřitelně zábavná hra, která mě snad nikdy neomrzí. Sice obsahuje pouze sedm tratí, ty jsou ale velmi rozmanité, dlouhé, obsahují různé zkratky a hlavně překážky (např. padající lavina, jedoucí traktor...). Jen bonusová trať v Tokiu mě mírně zklamala. Počet vozů je relativně vysoký, nejvíce mě bavilo jezdit se školním autobusem nebo s monster truckem. Auta mají zdařilé jízdní vlastnosti, každý vůz se trochu jinak chová. Potěšila mě přítomnost nitra ve hře, díky kterému jsem například projel daný úsek trati těsně před pádem laviny a získal před soupeřem mírný náskok. Auta, tratě, efekty počasí, kouř od pneu a mnoho dalších věcí jsou vzhledem k roku vydání graficky perfektně zpracovány a i dnes hra vypadá dobře. Hra má vynikající rockový hudební doprovod, vozy jsou dobře ozvučeny.

V multiplayeru jsem Ignition s kamarády bohužel nikdy nehrál, hra se jim zdála už moc zastaralá. Hrál jsem ji pouze v singleplayeru, i přes to jsem se u ni nikdy nenudil a i v dnešní době si tyto závody autíček moc rád zahraji. Jen škoda, že mi to nefunguje na mém novém PC.

Pro: vozový park, překrásné tratě, zábavnost, nitro, překážky na tratích, přehledné menu, nízké HW požadavky

Proti: asi jen ta trať v Tokiu

+21
  • PC 80
Skvelá hra. Pamätám si, ako som najprv dokázal hrávať hodiny iba demo, v ktorom ste mali k dispozícii len policajné auto a prvú trať, myslím že sa volala Moosejaw Falls, odohrávala sa za daždivého počasia a vašim najväčším nepriateľom neboli súperi, ale neďaleko prechádzajúci vlak a traktor, na ktorý ste mohli naďabiť po využití jednej skratky, ktorá sa ale často ukázala ako zlá voľba :). Infantílna grafika mi nevadila vtedy, keďže v tej dobe to nič strašné nebolo, a nevadí mi ani dnes, jedenásť rokov po vydaní.

Trochu neskôr som sa dostal k plnej verzii, ktorá bola priložená ku Levelu. Chyba, že som si vtedy ten časopis kúpil, pretože odvtedy ma na istú dobu nikto nedokázal odlepiť od monitoru. Konečne som si mohol vyskúšať ďalšie trate, z ktorých najmä tá v takom westernovom prostredí, kde vás mohlo zmiesť tornádo mi vošla do pamäte a dodnes na ňu rád spomína. Ďalšie autíčka, to bola paráda a najmä v multiplayeri v škole bola sranda, keď pretekali samé autobusy alebo banány a učebňou sa ozývali samé výkriky vzrušenia a nadávky... Toto je pre mňa jedna z najpamätnejších hier histórie, hoci nie je až tak známa.

Pro: Grafika, hrateľnosť, multiplayer, design tratí, humor

Proti: Málo tratí, single je zábavný, no nie na večnosť

+18
  • PC 85
Jedna z nejzábavnějších her mého počítačového dětství. Ono upřímně, her, kde forma převládá nad obsahem mnoho není, takže není moc z čeho vybírat... Jako mnozí přede mnou i já jsem začínal s demem a poté až pořídil plnou hru, kde na první pohled zaujme trefné intro v jehož duchu se nese i náplň celé hry.

Na výběr je zde z plně dostačujícího množství ztřeštěných bouráků - k mým nejvíce oblíbeným patřil policajt, autobus a tahač. Tady není ale čas ani prostor ptát se kdo je kdo, přesněji řečeno hra se nezajímá, jaké auto jste si vybrali, a v konečném důsledku všechny jezdí stejně a stejně se i ovládají. Jedinou možností, jak se dobrat ke zdárnému cíli, je správné využívání nitra (s rozdílným zvukem pro každou závodní káru) a využívání všech možností a nástrah daných tratí a hry jako takové. A to je přesně ona originální složka hry - tratě jsou navržené vtipně a důmyslně a vždy obsahují prvek, který vykouzlí úsměv na rtech. Ať už to je souboj před roklí, přejezdem, zkratkou s traktorem a mnoho jiných.

Problém nastává v délce samotné hry, tratí není velké množství a dohrání šampionátu zabere jedno odpoledne. Postupně přibývající nudu v singleplayeru zachraňují tak pouze multiplayerová klání, jenž jsou tím opravdovým gró celé hry.

Pro: auta, tratě, zvuk i grafika na tu dobu :-)

Proti: krátkost, nastupující nuda

+16