[přesunuto z komentářů]

Ahoj Honzo, já mám taky nový počítač OMEN, windows 10 a podařilo se mi to naistalovat i spustit přes Total Commander a funguje mi to, super hra můžu doporučit.
A nainstaloval jsem si i Warcraft II a taky funguje- taky přes Total Commander.
@ugraugra (11.01.2017 10:09): Editoval som popis k hre - vyhodil som poslednú vetu "Hra byla dříve placená, nyní je však k dispozici jako abandonware." keďže je to blbosť, žiadny abandonware neexistuje.
Je to iba vymazanie vety tak to môže schváliť aj Čech.
Hral jsem to jen v singlu a prislo me to jako normalni pohodova auticka, za par hodin dohrana krizem krazem. U ruznych Rollcage nebo Wipeoutu 2097 apod. jsem vydrzel vyrazne dele. Multak podobnym "blbostem" strasne pomaha, viz. Bomberman.
@Chuck (30.06.2014 13:00): přesně, taky si myslím že jej nikdo nedrbe za nízké hodnocení :D proto jsem měl taky tu narážku, asi ji moc nepochopil. Prostě je to jako s omílanýma jablkama a hruškami, ikdyž možná špatný příměr.
Nechápu tvůj předposlední dotaz, hry se zcela bez problému dají hodnotit nezaujatě, to že srovnáš pár závodních her mezi sebou, přece není zaujatost? Ani žádný "handicap"...
@Jo_Do (30.06.2014 13:47): Já to vidim asi takhle: Baví měto, baví mě to dlouho. Lepší, ještě lepší hodnocení. Nebaví mě to, sere mě to. Horší a ještě horší hodnocení. Pak je, bych řekl, objektivní.
@Isair (29.06.2014 23:20): Ještě bych podotkl, že porno bez příběhu, je neskutečná nuda. Je to jako film, kterému schází začátek i konec, je to ošizené. Osobně si myslím a vývoj k tomu směřuje, že časem se porno a áčkové filmy propojí a budou se točit filmy, kde kamera před aktem neudělá zatmívačku, jak je to dneska zvykem, ale pojede se dál.

Což mi připomíná vtip, jak manželé sledují porno, manžel chce jít spát, protože je to už nuda, ale manželka trvá na tom, že se chce dívat až do konce, jestli se nakonec vezmou.

Ovšem to jsme se dostali od Ignition poměrně daleko.
@Jo_Do (30.06.2014 13:08): Základem je, abys k tomu konkrétnímu žánru měl alespoň minimální vztah, jelikož pokud by Tě např. zmiňované závodní hry jako takové nebavily a přesto bys je hrál, je jasné, že to hodnocení bude podle toho vypadat. Pak to řešení zní úplně jednoduše - nehrát je. :-) Pokud jsme si teda rozuměli v pojmu "nezaujatost".
Pak tedy opět vyvstává otázka, kde vzít nějaký metr, pomocí kterého by se daly hry hodnotit nezaujatě. Můj skromný názor je, že to nejde.
@Jo_Do (30.06.2014 12:43): Já myslím, že Ti nikdo nevyčítá nízké hodnocení ani stupeň toho, jak na Tebe ta či ona hra zapůsobila, ale hlavně to srovnávání žánrů. Těžko bych nacházel odpověď na to, jestli se mi víc líbil Outlast nebo LEGO Racers, jelikož pohled na obě hry musí být zákonitě úplně jiný.
Tak to jsem rád, že jsem tě rozesmál, protože smích prodlužuje život.
Hry hodnotím tak, že se zamyslím, jak silně na mě zapůsobily a co mi daly. Nedělám rozdíly a nehodnotím podle jejich typu. Proto se ptám v předchozím příspěvku, jestli by se neměly pozitivně diskriminovat - ale já myslím, že ne.
Nečekal jsem, že moje "nízké" hodnocení vzbudí takovou kontroverzi, možná mě mělo varovat, že na relativně starou a málo známou hru, uživatelé napsali už 11 komentářů.

V podstatě by na hodnocení jakékoli hry, mohl stačit tříbodový systém - 1.bavila, 2.nebavila, 3.naštvala.
V takovém případě by Ignition dostala jedničku, ale tady se hodnotí jemněji. Co je 50 procent a výš, to je dobrá hra.
To máte těžký. Nechci té hře křivdit, ale hodnocení mi vyšlo, tak jak vyšlo. Když srovnám jakoukoli závodní hru s nějakou kvalitní 3D akcí, nebo RPG, tak mi to hodnocení vychází nižší.
Takže, měly by se závodní hry nějak pozitivně diskriminovat? Měly by se závodní hry srovnávat zase jen s jinými závodními hrami? Mělo by se jim automaticky zvyšovat hodnocení, protože nemůžou za omezení svého žánru?

Nepamatuju si na žádnou závodní hru s příběhem (ono to snad ani nejde), ale pamatuju si na jednu závodní hru s atmosférou - Rally Trophy. I když tam vesele svítilo sluníčko, šla z ní na mě taková deprese, jakoby po závodě měl rovnou nastat Ragnarok. Vývojáři ze Skandinávie, tu depresívní atmošku prostě umí, aspoň mě to tak přišlo.
Snad jediná závodní hra, která mě bavila a kterou jsem skoro dohrál, je Rally Championship Xtreme. Jen poslední trať, která se jela potmě, jsem nedal.
Jo, absence příběhu u závodních her mě taky dokáže pěkně nasrat. Podobně jako u porna...
Souhlasím, že to má něco do sebe, zvyšuji hodnocení z "hodinka denně na odreagování" na "nadprůměrně zábavné bez příběhu".
@Jo_Do (29.06.2014 22:02): Si upad, lepší arkádové závody dodnes nikdo neudělal, ale chápu, že někteří nezažili to období pár let po vydání, kdy se to pařilo v multáku ve škole ;) V singlu je to moc jednoduché a brzy nudné.
Moje malé synovce hra velmi bavila, i když dnes grafika připomíná spíše Minecraft. Průměrná závodní hra se stylizovanými autíčky, taková zábava na hodinku denně, když se člověk potřebuje odreagovat.
pokud mate windows Vista a vyssi a hra vam nefunguje spravne, nasel jsem k dispozici verzi, kde jsou problemy s windows opravene. Pokud nekdo ma zajem, kontaktujte me do PM, nechci zde davat odkazy na warez.
Skvělé! Našel jsem ji!
Hra mého mládí. O žádné jiné hře nemohu říci, že bych o ní napsal slohovou práci do školy. Psal jsem z pozice komentátora závodu. Paní učitelka mi tenkrát vytkla, že když závodník spadl ze srázu, za okamžik se objevil zpět na trati a pokračoval v závodu. Ve slohovce jsem totiž nezmínil, že se jedná o počítačovou hru.
Všivák: Chlape, ty jsi mě úplně navnadil :D Asi si zas zahraji :) Není to první závdní hra, kde bylo tornádo? :D A po několika letech stím přišel divný Fuel. Škoda, že Ignition 2 asi nebude :)
Abandonware je warez. Freeware je software, ktery nekdo vydal k distribuci zdarma. Abandonware je software, ktery byl nekym, kdo na to ma pravo, vydan k distribuci za penize a od te doby nebyl nikym, kdo na to ma pravo, vydan k distribuci zdarma.
Myslim, ze 90210 ma pravdu, kdyz rika, ze ESA spolupracuje s Abandonii pouze do te miry, ze ji upozorni, kdyz se na ni objevi nejaka hra, kterou vydal nektery z clenu ESA.
Jo takhle, jsem tu větu špatně pochopil... No hlavně že jsme se nakonec shodli :-)
No však to máš jedno, jestli maj minimální hodnotu nebo už není, kdo by se soudil...

V každém případě, pojem abandonware není nikde definován a je strašně široký a "subjektivní". Na tom se asi shodnem :-) A proto ho nemám rád :-) Řekl bych, že je v některých případech až nebezpečný - třeba zrovna v případě reedicí...

Myslím, že se ten limit 70 let vztahuje na všechna autorská díla, ale nejsem si tím jistý, musel bych se podívat do zákona...
moment, tady prece nejde o zadnou hodnotu, ale o to, ze majitel prav je nedohledatelny a tudiz te ani nikdo pravdepodobne zalovat nebude. esa podle me pro abandonii oznacuje tituly, za jejichz uvolneni ke stazeni a tady poruseni autorskych prav by potencialne nekym zalovatelni byt mohli. porad je tady jasnej rozdil abandonware/freeware, kdy freeware muzou vsichni vesele stahovat, davat na cover cd apod. abandonware je tenkej led a ke stazeni je urcenej pouze ten titul, kterej je svym majitelem opravdu "abandoned". neni to ale freeware.

tohle zatim asi neresi zadny pravni normy na svete. neni to jako treba v printech, kde se prava uvolnuji tusim po 70 (+- deset) letech od umrti autora.
Se nehádáme, jen si vyměňujem názory :-)

Titus asi ne, ale vlastník práv... To může být ostatně kdokoliv. Nevím, na základě čeho ESA rozhoduje o tom, co se může volně distribuovat (tedy označit za freeware) a co ještě ne. V každém případě je abandonware zástupný termín pro něco, za distribuci nebo vlastnění čeho tě asi nebude nikdo trestat, protože hodnota je mizivá. Horší je, když se pak rozhodne někdo udělat reedici, jako to provedli LucasArts se svými adventurami a spousta jiných na Steamu.
to je pravda, z pravniho hlediska je abandonware samozdrejme warez, ale z praktickyho hlediska je tady prece zretelny rozdil. nevim jak presne s abandonii spolupracuje esa, ale urcite to neni tim zpusobem, ze se snazi kontaktovat puvodni autory s tim, aby svoje hry uvolnili jako freeware. nebo snad chces rict, ze treba prehistorik od kdysi pomerne dulezita spolecnost titus uvolnila jako freware? ani nahodou.
Není, typ licence abandonware prostě neexistuje. Ve většině případů jde o warez. Kdysi jsem to zjišťoval, když jsem začal s kamarádem provozovat abandonware web... Že se o hru nikdo nezajímá ještě neznamená, že k ní nikdo nedrží práva a že si s ní můžeš dělat co chceš. Proto Abandonia spolupracuje s ESA, aby si byla naprosto jistá, že se nevystavuje nebezpečí postihu za neoprávněnou distribuci...
Kdy už konečně přestanete používat pojem abandonware? Buď je to freeware a nebo warez, žádný abandonware neexistuje...
ignition je abandonware, ne freeware. i kdyz je to v podstate jedno...
Vzhledem k tomu, že je možné ho stahnout na Abandonii, kterou hlídá ESA, je to freeware.
to je mi u prdele :) je tam napsano licence freeware stejně jako na dalších stránkách
To má být nějaký důkaz? :) Ignition rozhodně není freeware, maximálně abandonware.
Taky jezdim s autobusem, je nejlepší, ale na time trial je přecejenom vhodnější ignition :) A určitě něco pošli
Možná ano, mám to odjeto asi stokrát. Ale dnes ne, zítra si to zahraju a pošlu screeny. I když, já jezdím z autobusem, s tím rekordy trhat nebudu:)
Najde se tu nějakej znalec Ignition, kterej by chtěl poměřit nejlepší časy na jednotlivejch tratích?