@Toaleťák (09.08.2021 14:28): Tak to je divný, vždyť to máme ze stejného zdroje, ne? No to je fuk, už jsem to stejně dohrál. První půlka mi přišla moc fajn, ty přestřelky v LA měly koule. Strašně se mi líbilo, jak vypadají NPC a jak reagují na zásahy. Fakt jsem si připadal, že kosím negry
Druhá půlka přidala na obtížnosti, jízdní sekvence začaly být spíš frustrující a bylo tam pár dementních designových prvků. A prostředí začalo být nuda. Fajn bylo vrátit se do pevnosti Podle mě to stačilo trochu dožehlit a mohlo to být klidně na 80 %.
@Sasakr (04.08.2021 02:15): Tak jsem to včera hrál, a v tmavších odstínech u mě k žádné hnusné posterizaci nedochází. Také jsem to zkoušel locknout na 60 fps, a máš pravdu, stutteruje to jak prase, ale při odemknutých fps to jede krásně.
Ve 120 Hz/FPS je to mnohem lepší. Ale silky smooth to taky není, v některých situacích se to chová... zvláštně.

Poslyšte, proč ta hra chvílema vypadá, jako by jela tak v 16 barvách? Čím tmavší dostín, tím horší. https://ibb.co/CWGfpHS
@Toaleťák (03.08.2021 19:15): No úplně silky smooth to není. Nastavení priority na high pomohlo, ale přesto tam záseky jsou. Je ale divný, že nejsou vidět ve frametimes grafu, takže spíš to vidím na vlastnost tý hry. Jedu ve 2160p lock na 60 fps a k tomu enhanced sync. Můžu zkusit vynutit vsync, ale podle mě to nepomůže.

Jaká je pointa v tom nechat grafiku počítat 500 snímků? :-D
Edit: Ještě bych mohl zkusit stopnout rozlišení na 1440p a jet na 120hz/fps. Uvidím.
@Sasakr (03.08.2021 18:22): Pokud v nastavení nic nevidíš, tak to pouštíš přes DX9. Nicméně jak jsi psal, ty tam máš nějaký microscuttering? Protože já nic takového nezaznamenávám. FPS mám ve FullHD kolem 300 až 500.
Děkuji uživateli Toaleťák, už to chodí. Jen teda ten technický stav...
Max. refresh rate omezen na 100 Hz, je třeba přepsat v configu.
In-game Vsync není, vynucenej v ovladači nefunguje. Řeší Radeon Enhanced Sync a FPS lock.
Ale vlastně zas až tak neřeší, protože i když hra ukazuje konstatní FPS i graf frametimes je rovnej, stejně to chvílema vypadá, že to jede tak na 20. To zas bude chuťovka...
No bohužel i v diskuzích na Steamu se to hemží lidmi s originálkami, co to na w10 nespustí. Je tu nějaký kriminální živel, co by tenhle abandonware zkusil u sebe, když mu pošlu linky?
@Sasakr (19.07.2021 23:34): Jojo, mam originál ze Steamu a na Win10 bez problému, bohužel moc neporadím, kde by mohla být chyba protože mě funguje bez problému, jediný co to vždy vyžaduje (legal verze) i přitomnost Ubisoft Connect protože přes to to spouští
Hm, tak jsem to zpirátil a nemaká to. Zkoušel jsem přibalenej crack od skidrow i co jsem našel na GCW a nic. Kdyby někdo věděl, co s tím, ať dá vědět. Podle mě to bude spíš W10 než původem hry. Nebo má tu někdo originál a šlape mu na W10?
Já si to koupil na yourgames a hru mám normálně na steamu a můžu jí nainstalovat. problém je že když jí chci spustit, vyskočí okno od Ubisoftu, že chtěj cd key... Ten samozřejmě nemám... cracky sem zkoušel a nejede to... kdyby někdo věděl nějakej fígl, budu rád.
díky
Nejlevnější jsem našel na instant-gaming.com. Český klíče jsou dražší o DPH, to nemusím podporovat.

Vím, že se to neprodává, ale vygenerovaný klíče jsou furt platný.
@Sasakr (26.10.2020 17:31): PC verze už se neprodává ovšem. České eshopy prodávající klíče pravděpodobně doprodávají zbytky a další klíče jim už nikdo neposkytne. (Celkově je u českých eshopů diskutabilní, jestli náhodou neprodávají klíče z krabiček a zda jim Ubisoft někdy oficiálně nějaké klíče vůbec poskytl) A zahraniční legit obchody už klíče nemají.

Jediná verze, která jde oficiálně zakoupit, je X360. Takže jestli ti jde o to, podpořit vývojáře, tak imo můžeš být v klidu, protože ať tu hru koupíš kdekoliv a jakkoliv na PC, tak k Ubisoftu se už nedostane ani koruna.
Furt je to poslední hra v sérii, co jsem nehrál. Nejlevnější klíč jsem našel za 162 korun... tak furt nevím. Je to takovej shit, aby mi těch peněz bylo líto? Pirátit to nechci, když se to furt prodává...
Tak hra konečně jede rozjel jsem i češtinu, ale máme tu problém a to, že rozlišení ve full hd vs 4k nemá žádný rozdíl. Akorát pc řve, jak letadlo nehledě na snížení zvýšení grafiky. A nejde omezit vsync, takže mi to hezky píská.

Zatím to vypadá pěkně hnusně a hned na začátek neprostřelit kola, ve kterých jsou kulky, jako po zdi :D to je mazec tedy.

Já mám pocit, jak kdybych hrál nějakou totální sračku.
Jako tu hru bez Uplay nepustím? Protože ta hnída mi pořád padá! :-(
A to se právě mýlíš, to platí pro audiovizuální díla, nikoli pro software:).
@Phoenix (29.07.2013 20:25): No, podle mě není dokonce trestný (neříkám, že je to morální) ani to, když stahuješ celou hru. Mám za to, že pokud jí dál nešíříš, neprodáváš, tak se dopouští trestnýho činu jen ten kdo to uploadnul.
@Phoenix (29.07.2013 20:28): Pokud hru legálně vlastníš, pak v tom problém není a rozhodně by Tě nikdo v mezích zákona pirátem nenazval, a tudíž ani trestně nestíhal, zvlášť když jde třeba o crack ke spuštění hry bez nutnosti DVD.
@Jack_Dark (29.07.2013 18:25): BTW Nedávno jsem zkoušel Heretic II (kvůli neoficiálnímu datadisku). Dnes legálně (bez cracku) nezprovoznitelná hra (minimálně Xplosive reedice), Battlezone II totéž. Stejný problém se týká čehokoli se starší verzí Starforce (3.0 a méně), kterou Windows Vista/7 nedovolí (logicky) nainstalovat a bez toho samozřejmě člověk nespustí hru.
@Chuck (29.07.2013 18:55): Vzniká tím zajímavý právní problém. Je dle zákona v pořádku stáhnout crack na hru, kterou legálně vlastním? Jestli ne, tak proč ne?

Ano, chlubit jsem se tím nemusel (ono to také nebylo myšleno jako chlubení, prostě mě to v ten moment opravdu pěkně naštvalo, tím spíš, že originálky kupuju nesmírně rád).
@Phoenix (29.07.2013 18:19): Chápu tvoji nechuť na množství účtů, ale stejně to by mě nikdy nevedlo na pirátský release. Ještě u ničeho se mi nestalo co jsem koupil že by mi to nešlo spustit nebo zprovoznit.
@Paul (29.07.2013 17:01): Já jsem pořád ještě dost sběratel "hmotných" her, často čekám na rozumnou cenu krabic (nicméně pod tlakem postupně polevuju, ale pořád se snažím alespoň RPG mít krabicově). Pravda je, že pokud člověk koupí Steamovku v předprodeji na GmG, tak se klidně může stát, že je levnější než krabice u nás v obchodě.

Chápu, že je to něco za něco. A neschopnost EA mě ani moc nezaráží.
@Phoenix (29.07.2013 16:43): Steam je obecně krapet předražen (mimo těch slev akcí, který to ale dost vyvažujou), nový steamovky taky kupuju mimo, např. minulej rok jsem na GMG kupoval v den vydání AAA jako Dishonored, Dark Souls, Sleeping Dogs, FarCry 3, Hitman Absolution..a za žádnou z nich jsem nedal víc jak 700, zatímco v retailu by s dopravou vyšly přes litr.
Mě ta spousta účtů/klientů taky trochu vadí, ne že ne, ale to je prostě cena za levnější a lepší hry.
Schválně jsem zapnul všechny ty klienty (normálně mám zapnut jen steam) a vyfotil :)

Je to masakr, ale všechny ty hry jsem kupoval dost levně a ty klienty ničemu nepřekážej.
Ikdyž mě zaráží, že zrovna ten od největší firmy (EA - Origin) vypadá a chová se nejhůř. EA jsou prostě lemry blbý.
@Paul (29.07.2013 16:32): GoG a GG je pravda něco trochu jiného, nicméně k hraní her, koupených přes GmG, je zase potřeba ten jejich program Capsule (proto tam kupuju jen Steamovky v akci).

Rozumím tomu, proč to velké firmy dělají. Jen se mi to nemusí nutně líbit a hledám všechny cesty, jak se jako zákazník, který se nechce zbláznit z milionu různých přístupů (to nejsou jenom hry, ale e-mail, obchody s kde čím, karty, přístupová hesla do počítačů atd.), trochu bránit.

Digitální distribuce je teoreticky levnější (odpadá distributor, výroba médií, krabička), jenomže pokud člověk nenakupuje např. na Steamu v akcích, tak je pořád levnější koupit krabicovku, pokud nechci čekat na slevu. Teď si hodlám pořídit Remember Me, Steam 40E, xzone 899 (a jsou i levnější obchody než xzone). Skyrim Legendary Edition totéž. Možná mám smůlu zrovna v tom, že pro mnou vybrané tituly to neplatí, možná jsme malý trh, ale zatím nemám pocit, že při srovnání neakční ceny hry na Steamu a krabicovky to Steam nějak strašně cenově válcuje.
@Phoenix (29.07.2013 16:18): tak GOG a GMG ani nepočítám, tam je account samozřejmost, ale nejsou to clientový služby.
Principy jsou hezká věc, ale zrovna tady mi to přijde lehce misguided. Však se nelze divit že si velký firmy tvoří vlastní PC prodejní platformy/klienty, nechtějí doživotně platit 30% Valve, ne na otevřené platformě. Už takhle je štve že musí dávat 50% z každé prodané hry na konzolích MS a Sony...tak aspoň na PC by rádi těch 100%.
A digitální distribuce na PC je levnější (narozdíl od konzolí) a může za to právě a přesně tato brutální konkurence.
@Paul (29.07.2013 16:01): Já mám Steam, GoG, GG, GreenManGaming, GFWL a víc už jich opravdu nechci (zejména nestojím o UPlay a Origin). A hlavně mě štve, že o nutnosti UPlay nebyla nikde zmínka. Samozřejmě z hlediska času je lepší "obey, the resistance is futile", ale mě to štve principielně (protože z digitální distribuce jsme byli vyplesklí, jak bude všechno levnější a jednodušší a občas to vypadá na pravý opak).
@Phoenix (29.07.2013 13:50): Já těch pár účtů (steam/origin/uplay/gfwl) mám, vytvoření je sice několikaminutový opruz, ale už mám pak pokoj relativně na furt..přijde mi to snažší než pak chodit po fórech a řešit to všelijak. Ale to už je tvoje věc.
@Paul (29.07.2013 13:44): Jednak si nechci U-Play instalovat a druhak si nechci vytvářet U-Play účet. Odmítám mít stopadesát různých přístupů (Steam, U-Play, EA blbost, Rockstar sociální blbost a další), vždyť to začíná být větší opruz, než když jsme hry kupovali v kamenných obchodech.

S warezem se člověk většinou moc nesere, právě naopak (bohužel narozdíl od originálních her).

Ale zkusím si ještě něco počíst, plus obvyklé finty (SW vypínání netu atd.). A samozřejmě je ve hře také klasická možnost, že jsem při své cholerické povaze v naštvanosti něco přehlídl, že :-)
Teda než se srát s warezem to už by bylo snažší si ten uplay nainstalovat ne?
Tak jsem si přes GG koupil za pár šupů Call of Juarez: The Cartel. Jaké bylo mé překvapení, když jsem zjistil, že při koupi hry na Steamu se musím logovat do U-Play. Takže nasrat a jdu si stáhnout pirátskou verzi.
@marwel (31.12.2012 00:00): To já taky, ale u her co pořádně zapůsobí. Což o těchto příliš neplatí, jsou to takový zábavný jednohubky. Snad jen ta Alenka měla trochu emocionální přesah. A já si teď o vánočním volnu chtěl pořádně zahrát, protože od ledna se k tomu zase pořádně nedostanu :(
@marwel (30.12.2012 22:12): jj, během volna jsem trochu zredukoval backlog. Ikdyž jsou to krátký hry, Homefront 3 hodiny, Deadlight taky 3 hodiny, Cartel 5 hodin, jediná Alice byla trochu delší, nějakých 10 hodin.
Hmmm, nebylo to tak špatný jak jsem čekal. Slušnej příběh, mise se odehrávaly víceméně v dost pěkných lokacích, přestřelky bavily. Žádný bugy, grafika solidní, chrome engine je supr.
USER47: mě třeba hra hry od City připomělo hrozně - chování zbraní, tupost nepřátel především. Gangsteři mi taky nevaděj, ale prakticky totožné mi to s předchozím dílem nepřijde. Je to věc názoru - v každém z předchozích dílů bylo něco zajímavého, něco originálního. Tady to LEHCE nahradil ten závěr. Tvá 7čka je výsostná .)
MATADOR: Není to hra roku, ale k peckám od City bych to zas nepřirovnával, je to úplně jinde. Například s příběhem si někdo dal docela práci, což se u CI her vůbec nekoná.

A co se hratelnosti týče, ta mi přišla prakticky totožná s předchozím dílem, akorát zasazení se lehce změnilo (a navzdory těm ultracool gangsta charakterům mi kupodivu ani moc nevadilo).
Celá hra je dosť zabugovaná a pôsobí nedokončeným dojmom ale za vyložené sklamanie by som ju neoznačil aj vďaka slušnej dĺžke a zvládnutému príbehu za ktorý by sa nemuselo hanbiť žiadne kvalitnejšie akčné béčko. Že je to ale horšie ako predošlé diely, a to dokonca aj graficky, to je už niečo iné.
Ačkoliv laťka mých očekávání byla opravdu velmi nízko, tak Cartel ji stejně úspěšně podlezl ... přirovnal bych to ke zklamání ze SoF: Payback, ale tam jsem přece jen měl trochu větší očekávání, tady ne a dobře jsem udělal.
Nic jsem od toho nečekal, ale nakonec se z toho vyklubalo příjemný překvapení. Jasně, působí to poněkud budgetově, ale imho to vůbec není špatná hra.
Tak jsem se dobelhal do pátý kapitoly a zdaleka nejvíc mi zatím vadí zdejší postavy. Všecky tak akorát na přesdržku, absolutně prázdný, a k tomu všemu ještě jeden z nich běhá kolem s maskou Obamy a jeho slovník nezná nic víc než "holmes, madhafucka, check it, yeah"......a to je jedna z tří hlavních postav, tudíž to musím poslouchat v jednom kuse. Urgh.
Grafika je vskutku tfuj. V první misi ten les vypadá docela pěkně, ale už tam je naprosto otřesně přepálenej bloom. A ta voda...ta voda. Ta voda je pravděpodobně ta vůbec nejvíc old-gen, jakou jsem kdy v nějaké current-gen viděl.
Co si budem nalhávat, už z videí jde poznat, že tato hra sklame, na zingu 4/10 z prewiev verze. Grafika je otřesná, pomalu se mi zdá že horší než v předešlích dílech a od příběhu toho taky moc neočekávám, prostě další ubohý port z konzole...
Asi sem do žádnýho náklaďáku nevrazil, ale ona ta celková zvuková stránka je vcelku úsměvná. A to nemyslím jenom samotný efekty, ale i jakejsi divnej filtr při vybraných cutscénách. Možná to dělá jenom mě, ale je to divný. Jo a taky sem úplně zapomněl zmínit, jak je ta hra místy komická. Nejspíš nechtěně, ale i tak to rozesměje.
j.calling.2bad: Transplantaci hlavy, transplantaci hlavy... :D

BTW je i v PC verzi ten prazvláštní zvuk při srážce vozu s náklaďákem? U videa od Angry Joea to vypadal neuvěřitelně komicky a debilně. I budgetovka by se za takový zvuk měla stydět.
Tady někdo nečte. >_> ... Nicméně, včil jsem to rozehrál a po první misi mi to nepříjde tak hrozný. Jasně, v porovnání s předešlými díly je to nechutně narychlo zrobená slátanina na úrovni plesnivýho povidla, které má důvtip, šarm a duchapřítomnost německýho ovčáka po transplataci mozku, ale zas...zábavný to vcelku je. Tedy alespoň mě to baví daleko víc než your average COD clone.
Jakto že je to od City? Nikdy jsem o tom neslyšel, že bych tenhle díl vynehcal:-)
Jop, na 360. Hra graficky vypadá slušně - první mise v lesích dá vzpomenout na úžasné prostředí Bound in Blood. Ale chování zbraní, demence Al a snaha konkurovat těm masovým hrám Call of Juarez nesvědčí. V coopu by to mohlo být trošku zajímavější.
Hráls? To je to tak špatný? Ten coop by nemusel bejt špatnej pokud by šlo o kampaň.
Tak za dva roky očekávám poctivé pokračování prvních dvou dílů. Tohle je jak od City interactive, pff!