@Dunemaster (01.09.2022 14:37): díky. Pro mě spíše ne-hráče, než hráče jenž navíc sérii CoD v minulosti zdárně ignoroval (za to může Battlefield série) je to úspěch.

Když doklepu letos první C&C tak si připíšu dvě dohrané hry za rok 2022. Poslední dobou mě hraní téměř přestalo bavit, ostatně několikaměsíční pauza od C&C mluví za vše.
A tak jsem na Xbox zkusil levně zakoupenou jednohubku od které jsem moc nečekal, a překvapivě mě to přikovalo k obrazovce tak jak máloco za poslední dobu. Ještě vetší překvapení mě čekalo ve faktu jak dobře se hra ovládá na ovladači. Tak nevím zdali je to tím, že jsem spíše hrál poslední dobou na konzoli a dostal trochu ovladač do ruky, nebo je hra designovaná aby byla skvěle hratelná na ovladači, nicméně dosud se mi nestalo aby mě v 3D akci z 1st person pohledu nechyběla klávesnice s myší. O to více mě CoD2 překvapilo.

A jednou, až dohraji The Witcher 1, tak si připíšu další osobní prvenství: první dohrané RPG vůbec.
@Bosper (komentář): Tomu mulťáku som spočiatku tiež nechápal a ten šprint pokojne mohli nechať. Našťastie pár rokov nazad sme na LAN párty popri jednotke a UO skúsili aj dvojku a odvtedy s ňou nemám problém. Je to taká vylepšená jednotka. A sakra chytľavá aj dnes.
Ono je to všetko kvôli tomu, že Infinity Ward nemali radi novinky, s ktorými neprišli oni sami. Neskôr v štvorke už našťastie šprint funguje, ale to už je iný príbeh. :D
CoD2 GOTY Retail. Instalace ok, spustit nešlo. Patch 1.3, jelikož je to novější verze. Opět nešlo spustit. Tak jsem googlil. Stačilo klasicky přepsat spouštěcí soubor. Rázem se hra už spustila. Config je ve složce main, v players. Jako render musí být nastaveno DirectX 9, pak je to funkční. Dnešní rozlišení podporuje.

Modifikovaný vzhled, Obrázek 1, Obrázek 2, Obrázek 3 a Obrázek 4.

ENBSeries - Odkaz po rozkliku dole.
Mám problém se spuštěním této hry ve windowsu 7 hlásilo to něco o správci a když jsem si do hry dal patch tak po kliknutí na ikonu sice žádný správce už není ukáže se obrázek hry a následně tabulka o chybě a mám možnost jen dát ok pak naskočí další tabulka a tu jsem zkopíroval abych tady vložil text co to oznamuje, ale zkoušel i jiný patch a je to stejný už nevím jakou verzi nebo čeho verze je špatně? Tady je text

--- Inicializace klienta ---------- Inicializace Renderer ----Nesoulad REF_API_VERSION: očekával 60, dostal 59-------------------------------Chyba během inicializace:Inicializace vykreslování selhala: neshoda verze.
@Bodkin (26.02.2017 03:56): Ještě se tam někde vyskytne i Tiger.

A jo, ten útok v poušti s Crusaders a Shermany proti Pz. II...v Infinity Ward se od té doby všichni musí tvářit, jako by se to nikdy nestalo.
Kdo rozhodl, že jediný německý tank ve hře bude Panzer 2 by měl dostat metál.

Ten zoufalý útok Crusaderů a Shermanů proti pár PII byl úžasný.
Nic nového ani inovativního? A co... ehm ehm... autoheal?!?!?!?

...teď neřeším to, jestli to byla změna k lepšímu či nikoliv...
[přesunuto z komentářů]

Pro: Multiplayer, bugy, hratelnost,

Proti: Bugy, skripty, komunita
@Sasakr (19.03.2013 23:45): CoD2 by si možná zasloužilo ještě nižší hodnocení ale zatím si to nechávám na další díly, protože tak nějak počítám s tím, že kvalita bude strmě klesat i nadále. Zatím jsem stále odhodlán projet celou sérii, ale uvidíme, co řeknu až nastoupí Black Ops. Tohohle dílu se vyloženě obávám, protože podle toho, co jsem zatím viděl, to bude hrozný.
Pěkný komentář. Zdá se, že máme podobný názor, akorát s procenty jsi byl dost mírný. A škoda těch chyb :-(
Na základe príspevkov v tejto diskusii by som sa rád spýtal:

- Hral tu niekto Big Red One?
- Oplatí sa mi hrať CoD 3 na Xboxe, keď som ho predtým 2krát dohral na PS2?
- Čo sú to sakra tie "kiddieboxy"?
@MATADOR (21.06.2012 12:57): no máš šěstí, že si to hrál jen 20minut! Já to musel dohrát. Začátek je ještě ok, pak je to horší a horší a přirovnání k her od City sedí přesně, je to takové až Cčko...
OT mimo vas boj: Ted koukam na zdejsi gameplay z Tunisu a tyjo... to je fascinujici, jak ta hra vypada doted, po sedmy letech, uplne stejne jako novy CoDka :) Neuveritelnej vykon.
@RNDr. Gunár Pavel (21.06.2012 12:08): Jo, chápu Tvou "rozhořčenost"! Právě proto, kdyby byla PC verze a já s ním měl stejný problém, nehodnotil bych jí. Jen bych se k ní vyjádřil, což už jsem ostatně udělal ,)

Neúmyslný trolling? Možná, ale nejsem si ho vědom :)
@RNDr. Gunár Pavel (21.06.2012 11:29): Třetí díl určitě nebyl zklamáním v tom, že by nebyl na PC. Ohledně lidských zdrojů tu můžeme opravdu jen polemizovat, ale děkuji Ti objasnění použité technologie.

U třetího dílu mi prostě jde o fakt, že oproti dvojce je pořádným krokem zpět - hratelnost, grafika, akce, ... celé se to snaží být trošku jako dvojka, ale nedaří se jí to ani na chvíli. Všechny díly Call of Duty si rád pouštím znova, ale s tou trojkou jsem měl vážně problém.

Těch 20 minut mi posloužilo jako demo! Zjistil jsem, že mi hra nesedí po hratelní stránce především a to by se CoDčku stávat nemělo! Doufám, že už ani nestane ,) Trolling? Ale jdi Ty :)
@MATADOR (21.06.2012 11:02): Jako plnohodnotný díl Call of Duty 3 zklamalo jenom v tom, že si vývojáři špatně rozvrhli lidské zdroje a kvůli vývoji na PS3, X360, Wii a PS2 najednou se nedostalo na PC verzi.

Jinak nevím, co máš proti enginu, konkrétně ten v CoD 3 přinešl částečně zničitelné prostředí (překážky) a taky výbuchy a kouřové efekty v něm lépe, než v předchozím CoD.

A hlavně CoD 2 používalo interní engine IW 2.0 poprvé použitý v CoD2 o tři roky, přesto žádná velká sláva, jedná se totiž o modifikaci Quake III Arena Enginu!!! - nicméně na Modern Warfare je vidět, jak moc je ten engine modifikovatelný, když jej Infinity Ward jej používá dodnes, CoD3 používalo interní engine Treyarch NGL z roku 2002, notně vylepšený a naposledy použitý právě v CoD3, předtím byl použit v CoD2 ALE Big Red One a né v CoD2 od Infinty!!!
Přesto ten engine Treyarch dokázal v roce 2006 vyleštit tak, že to byl znatelný pokrok od CoD2, mám na mysli třeba obličeje, kouřový efekty, celkově geometrie objektů. A prosím srovnávejme srovnatelné, tedy dejme tomu CoD2 a CoD3 obojí na Xboxu 360 a né třeba CoD2 na PC a CoD3 na PS2 (kde byl kvůli malému výkonu notně osekán)...

Mě jen zaráží, že ani nevíš, na čem ty hry běží, hráls to 20 minut a pak to přirovnáš k nějakému shitu od City? Co jiného to je, než svého druhu trolling?
@RNDr. Gunár Pavel (21.06.2012 09:47): Moc dobře nerozumím tomu, proč zrovna trojku tak chválíš?! Když se jedná především o převlečenou dvojku do zpitvořeného enginu dvojky s hratelností her od City Interactive :) Jako plnohodnotný díl to zklamalo snad vším, čím mohlo!
@montana (21.06.2012 10:09): Mezi hodnocením pro sebe sama, které bude definitivní (se zaškrtnutím "dohráno" a komentářem) teprve až si zahraji plnou a mezi odsudkem typu " hrál jsem to 5 minut, je to určitě CELÉ takhle fujtajbl a proto s tím nechci už nic mít" je dost zásadní rozdíl: Já navíc ještě nic, co bych předtím nedohrál, nebo ze skutečně převážně části neprošel do odpadu neposlal. Navíc CoD3 jsem prošel od začátku do konce, ale jestli ti místo diskuze stačí levný rejpání, tak prosim. :)

@Bodkin (21.06.2012 10:10): Bohužel je to tak a může za to Nintendo Wee.
@MATADOR (21.06.2012 09:28): "Legračním" zákazníkům namátkou amerického Amazonu zjevně také. :) A odepisovat hru na základě dvaceti minut, což není ani jedna mise, to je fakt drsné, kovboji.

Naopak, troufám si říct, že CoD3 je poslední CoD hrou, která se aspoň trochu snažila inovovat ten zaběhnutý koncept. Tady je nezávislá a zevrubná recenze. :)
Hodnocení u každého CoDu je kapitola sama o sobě. Je to stále to samé, jen navlečené v jiných kulisách a těm legračním recenzentům bez potřeby inovace to stačí! Sorry, ale CoD3 byl děs - stačilo 20 minut!
@Fg (20.06.2012 22:10): Dobře, tak trochu properem tu tvojí recenzi...

Předně ten argument s tou Normadnií - BiA se taky odehrávaj jenom támhle či onde a nevadí to. Prostředí v CoD3 se misi od mise (na rozdíl od BiA) skutečně měnilo, jednou hrad, tu město na řece, továrna, LES, mise v noci. Co bys ještě chtěl? Alternativní dimenzi s hákošema a Nibelungama? :D

Hra je ovšem děsně tupá! U MAD YO? :D - a ty následující řádky, ničím nepodložený sled kritizování, to sis měl nechat na konec, až po ARGUMENTECH, proč má hra být údajně tak tupá s špatná...

připadalo mi to jako hra z roku 2000, takový koridorek *eyeroll* namátkou Killzone 2 a jakýkoliv následující CoD jsou ještě koridorovější a ten freeroam level v jeepu ti nic neříká? Vždyť k němu v textu odkazuješ. Hráls to vůbec??

Rusaky vystřídali Poláci, ikdyž ti jsou úplně stejní(výbavou,...) Ne vážně Fg, hráls to vůbec?

Nervy jsem zažíval u checkpointů, jelikož ty rozmísťoval asi člověk bez mozku ANO v tom jsem s tebou zajedno...

Ale jinak sem se celou dobu nudil, škoda. Hezké, ale vlastně jsi vůbec nevysvětlil proč.

Sorry ale tohle je prostě naprosto nedůveryhodný, vždycky si na nějakou hru zasedneš a prvoplánově ji "zboříš".
@RNDr. Gunár Pavel (20.06.2012 21:01): no 5tku a 7mičku sem nehrál, ale trojka byla zaslouženě nejhorší!

"Chtěl jsem si zahrát něco z WWII, CoD serii mám rád, tak sem si řekl, že by to nemuselo býti ažtak špatné. Hra je ovšem děsně tupá! Myslel jsem si, že 2jka bude tím slabým dílem série, ale 3jka je opravdu nejslabší. Treyarch se předvedl. už se děsím 5tky, ale hlavně mám obavy z Black Ops:(, na který jsem se velmi těšil. Gameplay příšerný(připadalo mi to jako hra z roku 2000, takový koridorek), AI totálně hloupá, parťáci vůbec nepomůžou, na vše je hráč sám. Otřesné zvuky. Konflikt se odehrává pouze v Normandii, takže prostředí se ohraje a mimo to, se stále opakuje. Rusaky vystřídali Poláci, ikdyž ti jsou úplně stejní(výbavou,...) jako Britové/Kanaďané. Dá se tedy řící, že se hraje za Amíky a Anglány. Nervy jsem zažíval u checkpointů, jelikož ty rozmísťoval asi člověk bez mozku. Musel jsem opakovat třeba i 20minut hry, abych se dostal tam, kde jsem zemřel. Hru jsem tak neustále vypínal a proto se mi zdála šíleně dlouhá. U této hry bych snesl i poloviční délku. Co je na hře ale dobré je implementace a větší zapojení Sixaxisu. Zatlačujete třeba dutinku do plastické trhaviny páčíte páčidlem a podobné úkony, ale hlavně souboje s nácky. Probíhají ve formě naskriptované situace, kdy na vás skočí třeba z poza rohu. Chce vám dát meel attack, jenže mu zbraň chytíte a začnete se s ním přetahovat. Není to vůbec jednoduché takže ovladačem je třeba vrtět o 106 i sem se zapotil :D. Nakonec souboj vyhrajete a třeba ho přetlačíte a on spadne z římsy, zastřelíteho, či mu odjistíte granát na vestě a necháte ho přepadnout přes zeď :). Dále jde ovládat i vozidlo, ale to není přesné, lépe analogem. Analogem(obouma) taky ovládáte minomet, což je super, jelikož podobným způsobem se ovladá i ve skutečnosti(kroutíte páčkami dokola a nastavujete výšku a směr). Stejným způsobem de ovládat Flak atpod. Ale jinak sem se celou dobu nudil, škoda. "
Škoda že není nějaká CoD kompilace, jako ji má MoH. Rád bych si připomněl staré CoDy, abych pak na ně mohl řádně nadávat.
@USER47 (20.06.2012 19:44): V making of mé kolektorky říkali, že za nima přišel pán z Microsoftu a chtěl, aby bylo CoD 2 Xbox exkluzivní a napořád. :) Možná to nakonec neklaplo kvůli tomu matoucímu leveldesignu :D Ne vážně mě to připadlo především suchopárný a místama dost nudný. Nechápu jak se jim to mohlo povést. Těch 80% jsem tomu dal před CoD3, od té doby se mě to rozleželo v hlavě a jdu to snížit.
Nebylo třeba to vědět, to si člověk poněkud všiml :-D

COD3 si nevyzkouším, nicméně věřím, že mohla být lepší, než dvojka. To je koneckonců i pětka.
Hra nebyla optimalizována na dx9, takže všichni, nebo aspoň ti, co to věděli, hráli na dx7
Eru: To rozhodně neplánuji, zvlášť poté, co jsem tam nacpal novou grafiku a SSD.
Chuck: OEM verze nelze koupit zvlášť. Vždy jen s novým PC. Plánuješ kupovat nový?
Eru: Až mi řekneš, co znamená ta zkratka, možná uvidíš i odpověď.
Chuck: A seš si jistý že za 2 000+ se nejedná o OEM verzi Win 7?
Jasně, pochopil jsem... to bych si o 560 Ti říci nedovolil:).

Nicméně právě CoD 1,2 jsem s touhle grafickou kartou zkoušel (přestože na Win 7) a fungují, pročež chyba bude pravděpodobně mezi ovladači vs. Win Xp, či bude jiného ražení.